0   

ratluk @ratluk 26. Okt 2005, 13:04

imam nikona d70s in opazil sem da se na fotografijah pojavljajo sledi prahu in druge umazanije. preveril sem kako je s tipalom in opazil, da je tu problem - potrebno bo čiščenje.

Prosim vas za nasvet kje je najboljši servis za te zadeve in koliko približno stane ta storitev.

Hvala!
 0   

Gregor @GreGor 26. Okt 2005, 14:05

Ne vem kako je kaj z linkanjem na druge portale (upam, da me moderatorji in admini ne bodo linčali laugh ). Na slednji povezavi najdeš članek, ki sem ga sam spisal. V njem je opisana ena izmed najbolj priljubljenih metod, ki je hkrati še dokaj poceni.

http://www.totifoto.net/index.php?name=MReviews&op=show&rid=13

lp Gregor
 0   

Miran @Miran 26. Okt 2005, 14:05

Za servis ti ne morem rect, kje je najboljsi, ker se nisem dal cistit. Namrec tipalo cistim sam in sicer po "Copper Hill" metodi, ki je zelo ucinkovita. In sicer, ta metoda je mokro ciscenje tipala.
 0   

tinekr @tinekr 26. Okt 2005, 14:06

Nabavi pumpico kot prvo, potem pa še metanol ozr. tekočino za čiščenje.
 0   

Matej Herbst @matto 26. Okt 2005, 14:07

Aparat lahko odneseš k foto Beseničarju v Ljubljani, ki je tudi pooblaščen za Nikon stane pa se mi zdi okoli 12k SIT.

Druga rešitev je pa ta, no jaz tako delam vsem strankam in kolegom, z pihalnikom
popiham po senzorju in grejo tamali prahci stran, tako da zaenkrat še ni noben odnesel potem še na dodatno čiščenje.
 0   

ratluk @ratluk 26. Okt 2005, 14:56

hvala vsem za odgovor!

glede na to, da je servisiranje kar drago, bom najprej poskusil sam...

bom poročal kako mi je uspelo:)
 0   

iztok @izo 26. Okt 2005, 15:05

hja, a ne ti čopiči ipd kar nekaj stanejo, 10k in gor. no, na dolgi rok se ziher splača sam pucat.
mogoče bi samo predlaga, da pr teh čiščenjih inpa tudi pr menjavi objektivov ipd obrnete body navzdol, tako da se rah iz okolice še dodatno ne vseda na tipalo, ali pa če hočeš spihat zadevo.
 0   

tinekr @tinekr 26. Okt 2005, 15:12

Rajši sam naredi- naroči set za čiščenje pri miranu, pa ti bo lažje, ker boš sam očistil, pa ne boš potem od nikoga odvisen. Ker sem slišala, da ti za navadno čiščenje hočejo obdržat fotič tudi do 14 dni.
 0   

Matej Herbst @matto 27. Okt 2005, 08:12

tinekr je napisal/a:
Ker sem slišala, da ti za navadno čiščenje hočejo obdržat fotič tudi do 14 dni.

Pri Beseničarju se zmeniš prineseš aparat v LJ greš malo na sprehod ali po opravkih in dvigneš aparat, tako da spet ni tako hudo.
 0   

Pele @Pele 27. Okt 2005, 08:33

Ma jaz mu ga spucam za manj denarja smile. Se mi zdi cena 12k kar visoka.
 0   

Miran @Miran 27. Okt 2005, 09:33

Mu jaz cistilni komplet zrihtam biggrin za cca. 10K, pa ga ima potem za 2-3 leta, pa je problem resen.
 0   

Pele @Pele 27. Okt 2005, 15:35

Maš še kakšnega zame? Sedaj ko nimam Olympusa, bi mi mogoče celo prav prišel smile
 0   

Miran @Miran 27. Okt 2005, 18:03

Nimam vec nobenega, ker sem jih vzel toliko, kolikor je bilo narocil. Ce pa bi se vas naslo nekaj, pa lahko narocim.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati