0   

nikobernard @nikobernard 27. Okt 2005, 14:43

Pozdravljeni,

kupujem rabljen 10D in me zanima kolk je vreden 2 leti star in 10k fotografijami narejenimi?
Prodajalec je v zadnjem letu kupil 1D mark II in pravi da 10D skori ni rabil!

je 140k prevec in kako naj preverim ali jih ima res 10k?
Ocitno je napol profi!!!

hvala za vse, Niko coffee
matrmijetodobrratal
 0   

gasper trampus @gtyrant 27. Okt 2005, 15:24

jaz mam svojo minolto z10 dobro leto pa pol in sem že skor na 10 k slik,mislim pa da za 10D toliko slik sploh ni omembe vedno,mislim da zdrži veliko več,...
 0   

Pele @Pele 27. Okt 2005, 15:33

140k se mi zdi vredu cena. Je pa teh 10.000 posnetkov res malo vprašljivih za dve leti star aparat. Mislim pa, da ne boš mogel preverit dejanskega števila posnetkov na 10D. sad

Iz kje pa je? Mogoče celo vem, kdo tole prodaja.
 0   

nikobernard @nikobernard 27. Okt 2005, 16:03

Fotkic prodaja nek Matej Macedoni in pravi da ga zadnje leto pa pol sploh ni uporabljou k mu je biu rezervni fotoaparat! Ima namrec se 1D mark II.Ce poznas se koga druzga k ga prodaja 10D mi prosim sporoci za kolk pa ce je fotkic lepo ohranjen! tnx thumbsup

Zakaj pa se na fotoservisu nebi dalo ugotovit dejanskega stanja stevca?
oz. je pametno da ga jst nesem tja pregledat preden ga kupim?

tnx, Niko cool
matrmijetodobrratal
 0   

Pele @Pele 27. Okt 2005, 16:39

Ne verjamem, da lahko ugotovijo dejansko število posnetkov. Pokliči jutri na servis pa vprašaj. Me prov zanima, če je le to možno grin
Ne verjamem, da bi tip prodajal slabo robo, da bi bilo potrebno aparat odnest na servis. Sam sprobaj če vse dela itd...
 0   

Blaž Ogorevc @balž 27. Okt 2005, 17:00

a tak kot pri avtu??? Če je kolikor toliko heker, potem je to popravu - seveda če bi hotu in le ne bi blo res. Pogodbo sklepat na 4 oči in spoznat človeka (ok ni treba k njemu na večerjo).
A majo na servisu kakšne aparate s katerimi lahko izmerijo obrabljenost ključnih delov???
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

karusel @karusel 1. Nov 2005, 17:07

Pa joj, kok komplicirate s temi posnetki, tud če bi jih mel 20.000 še zmer ni nič hudega, z 10k je praktično nov. Pri 50k je že vprašanje koliko bo zaklop še zdržal, če pa crkne se ga pa za kakih 20 jurjev zamenja. To je pa daleč od primerjave s kilometrino na avtu, pri digitalcu grejo lahko rakom žvižgat samo premikajoči deli, teh pa ni veliko in niso pregrešno dragi za zamenjat. Ne zdaj pričakovat, da ti bo model dal 10D za 50 jurjev zato ker ima 10k posnetkov, ker ma dve praski, bo spustil na 30, ker je pa kupljen v tujini in je brez garancije pa ti bo plačal 5 jurjev da ga vzameš. biggrin
Tempi cambi.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati