0   

japonka @japonka 29. Okt 2005, 12:15

Lep pozdrav,...

Mogoče ta pomoč ravno ne spada sem, ampak nisem našla primernejšega kraja za pomoč.

Slikali smo se v lokalu in na fotkah imam same rdeče oči. Uporabljam program Jasc Paint Shop Pro 9 in pa canonovega Zoom Browser Ex,...ampak ta drugega ne znam uporabljat. Kako na psp-ju odstranim rdeče oči, ker ne znam, oziroma, ali mi lahko predlagate kakšen program, da to odstranim,.....prosim,.....sem blont in ne štekam ravno,... bigrazz

Hvala thumbsup
 0   

rado @rado 29. Okt 2005, 12:22

Manj alkohola pa rdeče oči izginejo Rofl

V jascu imaš za odstranjevanje rdečih oči kar dobro orodje , poglej pod help imaš tam kratke filmčke za večino orodij , kako se z njimi dela, tudi za tvoj problem.
 0   

Matej @OKO 29. Okt 2005, 12:29

ma na tecaju o digitalni fotografiji sem bil, tam smo to delali z matlabom...
sam je za tebe mogoce malo prezahtevno..
kr on program si malo poglej jasc ...
sj vse pise in kaze..
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

japonka @japonka 29. Okt 2005, 12:30

ma ni to od alkohola,...rdeče so od fleša al od čega, pišuka,...veš kako me jezi,...

ok grem gledat!! če mi rata, saj sem rekla, da sem blont bigrazz
 0   

japonka @japonka 29. Okt 2005, 12:44

ok, šteka, mapak to je zelo zamudno in jaz imam preko 100 slik za popravit!! in vsako oko morem posebej barvat, ma dej,...

raje mi predlagajte kakšen bolj easy program, prosim, enega sem imela in ko sem kliknila na red eye ikonco mi je iz cele fotke vse takoj zbrisalo, pa sem ga dol vrgla in se ne spomnem več kateri je bil,..zato problem....
 0   

Zelod @flambirana_oFca 29. Okt 2005, 12:54

Drugič lepo na fotiču uporabi Red eye reduction (to je tisti predblisk, ki ga moraš usmerit čimbolj v smeri oči slikanih). Saj kolikor se spomnem imaš IXUS-a a ne? Zihr bi moral imet to funkcijo.
Drgač pa se da rdeče oči na enostaven način odstranit v ACDSee programu.
Samo narediš dva krogca (za vsako oko posebej) toliko, da krog pokrije zenico, izbereš osnovno barvo oči (zelena, modra, rjava, črna...) in določiš opacity.
In Voila! grin

Ali pa prilepi vseh 100 slik sem, pa naj vsak od članov popravi kolikor želi. Če je bil ženski večer, so sigurno dobre slike. biggrin
 0   

tomaž @mju 29. Okt 2005, 14:07

Najbl simpl je to nardit v picasi2 Samo inštaliri jo, pa ti bo vse jasno smile

http://picasa.google.com/index.html
 0   

Marko @Fioko 29. Okt 2005, 14:17

Praviš da imaš tudi Zoom Browser Ex, ok:
1. Odpri ga
2. Označi sliko
3. Zgoraj klikni na edit/edit image...
4. Ko se ti odpre novo okno oznaci na red eye correction...
5. Klikni finish in označi auto mode , start ...

Naredi vse samo.... simpl....

Upam da sem ti pomagal....

Sicer pa uporabljam verzijo 5.2 ostale pa ne vem kako imajo !
 0   

rado @rado 29. Okt 2005, 14:40

flambirana_oFca je napisal/a:
Drugič lepo na fotiču uporabi Red eye reduction (to je tisti predblisk, ki ga moraš usmerit čimbolj v smeri oči slikanih). Saj kolikor se spomnem imaš IXUS-a a ne? Zihr bi moral imet to funkcijo.
Drgač pa se da rdeče oči na enostaven način odstranit v ACDSee programu.
Samo narediš dva krogca (za vsako oko posebej) toliko, da krog pokrije zenico, izbereš osnovno barvo oči (zelena, modra, rjava, črna...) in določiš opacity.
In Voila! grin

Ali pa prilepi vseh 100 slik sem, pa naj vsak od članov popravi kolikor želi. Če je bil ženski večer, so sigurno dobre slike. biggrin

Jasc ima enak postopek, kolkor se spomnim.
Glede red eye reduction na Ixusu pa kolkor vem tud, če je vklopljen mu ogromkrat uspe naredit oči rdeče je pojem za rdeče oči.

Daj ti lepo fotke v črnobele obrni pa ne bo več rdečih oči biggrin
 0   

japonka @japonka 29. Okt 2005, 16:36

hvala, hvala zlati ste,....sem si potegnila adobe....in sem vse lepo popravila,....
hvala res ste srčki,.....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati