0   

Primož @PriVal 30. Okt 2005, 17:54

Nakupujem Digitalca CANON, imam kar nekaj objektivov iz analognega modela. Ukvarjam se z fotografiranje narave in občasno tudi športne fotografije!

Zanime me, ali je velika razlika v teh dveh D-SLR v praksi
CANON 20D(8Mpix) in Canon 10D (6Mpix )
procesorji DIGIC I ali II

Ali bi bilo boljše kupit 10D pa boljši objektiv za športno fotografiranje?

Hvala za vaše odgovore!
 0   

Pele @Pele 30. Okt 2005, 18:06

Raje potem vzami 10D in boljši objektiv. Pri športu nimaš kaj delat s "cenenimi" objektivi.
 0   

iztok @izo 30. Okt 2005, 18:13

hmm, kaj pa vem,kolk je 10 za šport (pa ne govorim, da je slab, samo v primerjavi z novejšimi modeli). baje af že na 300d bolje dela na slabši svatlobi ipd, tudi "rafal" ima 20d boljši, da ne govorim o višjih isotih brez šuma, ki je za šport zelo pomemben, posebej če imaš teleobjektive, kjer moraš imet hire cajte, je pa dražji..
mislim, da bi lahko 350d odgovoril tvojim željam. iam odklenjene funkcije (za razliko od 300d-ja) in je po le-teh enak 10d-ju, je tudi dovolj odziven, ima manj šuma ipd. največji minus je najbž, ker zan bit komu premajhen, nima magnezijevega ohišja in malce temnejši in manjši okular od 10/20d (špegl v okularju namesto prizme).
 0   

chips @chips 31. Okt 2005, 10:14

Tu bo pa primoz75 kaj povedal, kako se 10D pri sportu obnese...
 0   

tinekr @tinekr 31. Okt 2005, 10:42

20D je hitrejši.... Zdaj pa je odvisno pač koliko financ imaš...
 0   

Silvo @silvopst 31. Okt 2005, 11:08

10D je pogojno dovolj hiter le za nekatere športe. Sam ga uporabljam za vse vrste letalskih športov (tudi za vojaške reaktivce - saj vem to ni šport) in pa za avto-moto športe. In sem zadovoljen s hitrostjo. Seveda pa je veliko odvisno od objektiva. Zato tudi jaz priporočam, da nameniš več denarja za dober objektiv z USM (Canon) ali HSM (Sigma). Boš videl, ne bo ti žal.
Aparat pa brez skrbi 10D. Pa ne razmišljaj o 300D.
 0   

Primož @PriVal 8. Nov 2005, 21:07

Hvala za vaše nasvete in odgovore, ma je pršlu tako, da sem kupil Canon 20D!
Za objektiv pa bom še počakal do naslednjega leta, saj moja sportna forografija temelji na avto-moto dirkah, katerih v zimskih časin ni!

Fotke z njim pa sledijo kasneje!

thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati