0   

M_M @M_M 30. Okt 2005, 21:33

Zdravo.

Ali ima morda kdo bliskavico Sigma bliskavica EF-500 DG ST v kombinaciji s Canon 350D? Nekje na tem forumu sem zasledil da se ta dva produkta naj nebi najbolje razumela med sabo. Trgovci v trgovini mi zagotavljajo da stvar deluje, vendar nikjer nimam možnosti to preizkusiti (fleša nimajo nikjer na zalogi).

Po vsej verjetnosti bom fleš naročil na kakšno online trgovini, bi se pa rad prej prepričal da mi bo delalo na 350D.

V bistvu se odločam med dvema:
- Sigma bliskavica EF-500 DG ST za Canon 41.266 SIT
- Cullmann bliskavica 42/AF-POWERZOOM za Canon 42.920 SIT

Kakšne so izkušnje z enim ali drugim (morda tretja opcija v tem cenovnem razredu???) Potrebujem za katerega izmed njih kakšen dodatni adapter, če JA, koliko ta stane...

Prosim za čimveč informacij.
 0   

Dejan Dular @smejo 31. Okt 2005, 08:24

Če je sigma nova, potem bo delovala na 350d.

Vendar vseeno razmisli. Sigmin model ST, ki ga ti opazuješ, nima ročnih nastavitev, tako kot model Super.

Tudi sam sem ob prvem nakupu bliskavice rekel: kaj mi bo ročna nastavitev, saj ima moj 350d vendarle dobre načine merjenja svtelobe ipd. Pa ni res.

Poglej malo na eBay.de, kjer lahko dobiš malo rabljeno Sigmo 500 SG Super za isto ceno kot ST pri nas v trgovinah.
 0   

Jaka @Guda 31. Okt 2005, 17:11

Jaz imam ta Sigmin fleš, lahko se dogovoriva za test, kolega ga je preizkusil s 350D (jaz sem na filmu)
--> fleš je zaznal podatke z aparata (pravilno je oceni goriščnico objektiva)
--> ko je sprožil, pa se je prikazal Err 99

Možno pa je, da je problem tudi v fotoaparatu, ker sva prizkusila tudi originalni Canon 50/1.8, ki je pokazal isto napako, čeprav pri večini uporabnikov deluje brez problemov.
 0   

M_M @M_M 1. Nov 2005, 15:04

Torej, če kupim novo sigmo, bi morala delovati?
 0   

Pele @Pele 1. Nov 2005, 15:54

Naj bi smile
 0   

lament @lament 1. Nov 2005, 17:17

Nove Sigme vse delajo ok, razen ce imas pokvarjen aparat, kar pa je stvar garancije... Problemi, ki se omenjajo so bili na starejsih flashih, zmeda pa nastane zato, ker Sigma ne menja imena flashov tako kot canon, ko naredi nov model...

LP
 0   

Jaka @Guda 1. Nov 2005, 17:18

Mogoče pa tudi ne sad
Najbolje je, da preizkusiš eno in če ti ta dela, pomeni je kompatibilna

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati