0   

Stane Crnjak @staneC 30. Okt 2005, 21:37

Živio,

kako obrezati fotko (recimo jabolko) da bi ob leplenju oz prenosu na nek drug dokument bilo samo jabolko, brez belega kvadrata?
 0   

Matev @Matev 30. Okt 2005, 21:40

izrezati jo moraš
z orodjem "lasso tool" recimo
 0   

Stane Crnjak @staneC 30. Okt 2005, 22:15

Ja sa, ampak potem jo moraš nekam shranit. Kako jo shraniti, da ob leplenju dobiš samo jabu? bo pravilnejše vprašanje.
 0   

iztok @izo 30. Okt 2005, 22:56

če misliš na tak način, da nima ozadja za recimo za na web stran, potem bo prava rešitev, da shraniš v gif načinu, kjer naštimaš, kjera farba naj bo nevidna oz. je že ena funkcija za to, se mi zdi. tako so recimo ti smeškot narjeni ipd thumbsup
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 31. Okt 2005, 00:52

V PS:
Background layer z jabolkom povleci na ikono Create a new layer - spodaj druga z desne, da dobiš layer Background copy.
Pobriši osnovni - Background layer.
Naredi izbor jabolka z lasso tool, z magnetic lasso tool ali kakorkoli drugače, omehčaj robove.....
Pojdi na Select => Inverse, da označiš - izbereš vse kar ni jabolko.
Pritisni tipko Delete, da pobrišeš trenutni izbor in ti ostane samo Jonatan, laugh vse ostalo, kar je drobno karirasto je prosojno.
Shrani, vendar brez ukaza Flatten image! Če boš sliko "sploščil" boš spet dobil belo ozadje!
Tako jabolko zdaj lahko brez ozadja in beline kopiraš kamorkoli.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 31. Okt 2005, 01:04

Če pa imaš v mislih vmesni postopek, da imaš samo tisto jabolko na goli "podlagi", pa enostavno shraniš v PSD (če delaš stvar v Photoshopu).

Drugače gre pa to najlažje tako, da ko imaš že jabolko na neki enakobarvni podlagi, narediš naslednje:

Vzameš Magic Wand Tool, daš toleranco nekje na 20 (je čist dovolj) in označiš podlago, potem, ko imaš pa vse okrog jabolka označeno, pa greš na Select -> Invert in ti selekcijo invertira, da imaš sedaj izbrano celotno jabolko.
Daš še Edit -> Copy in ustvariš nov Transparent dokument pa prilepiš vanj.

Dodano: blah... sem imel stran odprto in vmes zaspal pa potem opazil, da je že robert_purkart pred menoj vse opisal. smile
 0   

Stane Crnjak @staneC 31. Okt 2005, 13:18

Fantje haval za informacije, vendar sam uporabljam Picture Window temnico in ne najdem teh ukazov oz mi z obstoječimi ni uspelo narediti želejnega.
Ali bi mi kdo naredil to s fotko enega jabčka? Je čisto majhen za na web.
Hvala
 0   

Zelod @flambirana_oFca 31. Okt 2005, 14:49

Ja komot. Če želiš lahko pošlješ na mail, ali daš link kjer imaš to sliko jabolka pa poveš, kaj je potrebno naredit, pa se poigram s tem.
 0   

rado @rado 31. Okt 2005, 15:34

robert_purkart je napisal/a:

Pojdi na Select => Inverse, da označiš - izbereš vse kar ni jabolko.
Pritisni tipko Delete, da pobrišeš trenutni izbor in ti ostane samo Jonatan, laugh .

Kako pa naredim to z "Zlatim delišejem" ??? thumbsup Rofl
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 31. Okt 2005, 18:49

Na povsem enak način, le roke si prej dobro umij, da na "zlatu" ne bo umazanije. sunny

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati