0   

Jaka @Guda 1. Nov 2005, 17:32

V katerem foto-lab-u razvijate diapozitive? (predvsem na relaciji NM-LJ)
Kakšne so cene razvijanja z okvirčki?
Kakšno je doplačilo, da poskenirajo razvit film?
Se da dogovoriti za popust, če prineseš več filmov hkrati (recimo domnevam, da jih bom prinesel iz potovanja cca. 25-30)?

Zanima me, ker nisem (več) zadovoljen z mojim trenutnim --> Foto Asja v NM
 0   

Heretic @Heretic 1. Nov 2005, 17:38

asja je res zanič yes
diase vedno razvijam v fotostudiu Klemenc - v Ljubljani pri Nami - cen ti žal ne znam povedati na pamet. smile
 0   

Blaž Ogorevc @balž 1. Nov 2005, 18:40

mislim da stane tam okol 900 en film, s skenom ne vem kak je - pri klemenc
ri fotoformatu je 800 na film - tam sem tudi zadovoljen. Pri klemenc sem enkrat dobil porisan film in sem bil malo razočaran, ampak samo enkrat že dolgo nazaj.
Pri obeh pa po moje lahko vprašaš če bi dal kej cenej za takšno količino - vsaj recimo skeniranje recimo za pol cene ali kaj takega.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 1. Nov 2005, 19:56

Jaz pri Klemencu. Sem zelo zadovoljen, čeprav je eni kolegici zadnjič na enem extemporu narobe okviril diase (pol in pol fotke v okvirju... groza!)...

cenik je tu:
http://www.dia-studio.si/cenik.pdf
 0   

mitja @native 14. Dec 2005, 13:02

Klemenc bo verjetno res najbolš.Glede ASJE se pa res strinjam da je en d....
Sam so se zdej malo zamaskiral in pod imenom DT foto v lj odprel.
Sam je samo ime drugo ostalo sr....pa enako.
 0   

milosh @milosh 14. Dec 2005, 13:31

fotoformat, skeniram jih pa pr kurentu na miklosicevi
 0   

Ps @FotoPsycho 11. Jan 2006, 12:24

native je napisal/a:
Klemenc bo verjetno res najbolš.Glede ASJE se pa res strinjam da je en d....
Sam so se zdej malo zamaskiral in pod imenom DT foto v lj odprel.
Sam je samo ime drugo ostalo sr....pa enako.

native!
Sam sem z uslugami Foto Asja zelo zadovoljen, sem mel pa tudi probleme glede razvijanja DIA-sov, problem je bil pa v tem, da DIA filme uporablja ze zelo malo ljudi, se posebej v NM. Kemija, ki je v DIA razvijalni masini ne sme predolgo stat (beri: izgubi razvijalno moc)!
Mislim da ze nekaj mesecev cca 4 mesece (tako so mi rekli) posiljajo vse DIA filme v nek foto studio v LJ!

Z navadnimi fotkami sem pa zelo zadovoljen - seveda je pa najlazje kritizirat, se posebej v danasnji dobi, ko ima vsak ku**ac fotoaparat in se samooklice za FOTOGRAFA confused !!!!

...pa brez zamere thumbsup
 0   

mitja @native 11. Jan 2006, 19:05

NE GRE ZA BREZVEZNO KRITIZIRANJE TEMVEČ DEJSTVA .TA PA SO SLEDEČA,OB VELIKI PRODUKCIJI POCENI FOTOGRAFIJ OPERATER NE POPRAVLJE FOTOGRAFIJ, UPORABLJAJO SE STARI STROJI (ZARADI NIŽJIH STROŠKOV,IN PODOBNE STVARI.
DA JE VSE TO RES GOVORI TUDI NOVO IME ASJE V LJUBLJANI KI JE SEDAJ DT FOTO(ZAKAJ BI NEGDO SPREMENIL USPEŠNO IME) ODGOVORI
SI PA NAJ VSAK SAM. gLEDE DIASOV PA TOLE STRINJAM SE DA JIH JE VSE MANJ DRUGO PA JE DA JE DIA FILEM BOLJ OBČUTLJIV GLEDE OBDELAVE KAR PA NEGDO KI SE GA POBERE NEKJE NA ULICI IN PRVIČ V ŽIVLJENJU SLIŠI KAJ JE TO DIJA SIGURNO NE ZMORE.KOLIKO JE MENI ZNANO KLEMENC RAZVIJA DIASE ŽE CC 15- 20 LET IN IMA VERJETNO BISTVENO VEČJE IZKUŠNJE KOT PA NEKI ERCEBEGOVIČ ZORAN -ASJA
 0   

Matej Herbst @matto 11. Jan 2006, 19:14

@native velike črke so v forumu prepovedane

O razvijanju diasov v sloveniji je pa sledeče, čeprav smo o temu že dosti debatirali
bom še enkrat napisal.

Edini profesionalni studio za razvijanje dia-sov je Dia studio -Klemenc. Vse ostalo
je bolj tako in to predvsem zaradi premelega števila diasov in premalega posvečanju razvijanju diasov samih v tem digi obdobju.

Pa še nekaj vam povem drugje sam ne bi razvil diasa niti, če mi jih razvijejo zastonj.
moj blog......[url]http://blog.slo-foto.net/matto[/url]

[img:ee1b1cfb29]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
[img:ee1b1cfb29]http://www.a2ubambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
 0   

Ps @FotoPsycho 12. Jan 2006, 00:01

@native:

Poglej, ravno danes sem nesel razvit DIA film v Foto asja, pa sem se malce bolj pozanimal kako pa kaj!
Priblizno 3-4 mesece posiljajo vse DIA filme ves kam......khmmmm Foto studio Klemenc Ljubljana! Se pravi da dias katerega sem dal pred casom razvit(sem omenil v prejsnjem postu) ni bil razvit v foto asja, ampak pri klemencu. Takrat sem okrivil f.a., danes mi je pa jasno kdo je krivec za napacno okvirjene in rezane diase!!!
Pa se ena informacija: (pa izracunaj)KLIK

By the way, pa se to: V NM imajo v uporabi Fuji Frontier 350 & 370+nekaj analognih masin, kar pa ni tako stara oprema, a ne? Za vsako fotko tehnik oceni fotografijo in po potrebi popravi, garantiram, ker sem ga ravno danes kar nekaj casa opazoval, ko sem cakal na slikanje za dokumente.

don't be a smartass... thumbsup
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 12. Jan 2006, 08:11

@nativa
Naj se to čimprej popravi, drugače bo izbrisano (tudi ostali citati).
 0   

mitja @native 12. Jan 2006, 08:23

Ha ha tehnik pregleda vsako fotko ja ja in potem svizec zavije čokolado. Tudi kitajci baje pregledajo vsako majčko preden jo kupiš v jurja šopu he he.
Ker pa tako poznaš stroje (in vse stroje si videl medt tem ko si čakal) oz si si vse oznake ki so ti jih povedali zapomnu pa ti si res stručko. Oziroma kar tehnik tam zaposlen ,kar boš seveda zanikal. Vem samo to, da so bile fotke tam narejene za en K in to ne samo enkrat .Kam jih sedaj dajem pa je moja stvar in ne mislim delat reklame(mi je pač ne priznajo he he)
Me pa moti , da se na forumih pojavljajo "kvazi stranke " ki določeno problematiko poznajo do potankosti ,kot jo neki naklučni uporabnik pač ne more . Seveda ker pač ta "stranka " dela v omenjeni firmi.
Če so tiste mašine dobre ali ne pa ne vem ker jih ne poznam tako dobro kot ti (pač ne čakam na dokumente med stroji).
 0   

Ps @FotoPsycho 12. Jan 2006, 11:44

Poglej, 100% ti garantiram da nisem zaposlen pri slednji firmi, samo delavci firme so bili vceraj tako prijazni, pa so mi nekaj zadev razlozili, nekaj pa jih vidim sam tokom let (kaj naj naredim, ce imajo postavitev fotografiranja za dokumente pri razvijalnih masinah in si lahko delovanje ogledas tudi ti na lastne oci). Ce mi je fotografija hobi (dobra dva desetletja) in poznam nekaj zadev vec kot ti, se ti globoko opravicujem.

Tudi to priznam, da nisem vedno zadovoljen s fotografijami, a vcasih tudi po moji krivdi (enkrat sem naredil bedarijo, in sem zahteval fotografije brez korekcij...cisto za test - confused ne tega pocet.). Na splosno sem pa zadovoljen!

Samo presenetilo me je dejstvo, za diase, ki jih posiljajo Klemencu - vsi ga tako hvalite, meni pa je naredil sranje! Cez par dni se oglasim, ko dobim DIA , ki sem ga dal razvit, nazaj.

Ocitno so se tebi pac zamerili, jebiga! grin
 0   

Matej Herbst @matto 12. Jan 2006, 15:15

FotoPsycho je napisal/a:

Samo presenetilo me je dejstvo, za diase, ki jih posiljajo Klemencu - vsi ga tako hvalite, meni pa je naredil sranje! Cez par dni se oglasim, ko dobim DIA , ki sem ga dal razvit, nazaj.

Pa si ti 100%, da pošiljajo diase k klemencu, ker večina jih pošilja v Eurofoto-Fototivoli v Ljubljani.

No kar se tiče profesionalnosti pri Klemencu se sploh ne bom prepiral z nobenim. Sam razvijam pri njih tudi dia srednjega formata in so vedno OK v nulo.
Fantje so opremljeni, sposobni in se trudijo pa pika in vsi, ki jih poznam, ki dajo nekaj na dispozitive razvijajo pri njih, pa ne zato ker jim je všeč tam ampak preprosto zato, ker so edini v Sloveniji, ki lahko nažalost razvijejo dia v nulo.

[img:ee1b1cfb29]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
[img:ee1b1cfb29]http://www.a2ubambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
 0   

Jan @ghandaed 12. Jan 2006, 15:58

diase vedno razvijam v fotostudiu Klemenc - v Ljubljani pri Nami !

čeprav načeloma ne delam reklame, pa si jo te dejansko zaslužijo. Jaz v nekaj letih še nikoli nisem bil razočaran nad kvaliteto in ustrežljivostjo.
acta non verba!
 0   

mitja @native 12. Jan 2006, 18:05

Psiho nisi me prepričal da nisi zaposlen v tem podjetju.Zakaj ne ti razložim.
Malce sem vzel v roke telefon in preveril sledeče.

a) Internetna izdelava se vrši samo na eni lokaciji,kjer pri fotografiranju za dokumente ne moreš videti nobenega stroja.
b) v ostalih poslovalnicah je samo eden stroj kjer se ne dela internetna izdelava.
c) do nedavnega so sami razvijali DIJASE sedaj pa več ne(ni mi uspelo zvedeti kdo jih sedaj za njih. Iz tega sledi tvoj napad na Klemenca kasneje seveda vse malce zaviješ v izgovor " saj drugič bo verjetno bolje"
Seveda vsakdo vidi po svoje za nekoga je tudi obleka iz jurja šopa enakovredna Murini sam da je poceni.
Še vedno trdim da je glede dia Klemenc n.1 glede fotk pa tkole "kolk denarja tolk muzike"
ps. tisto o svizcu pa še vedno drži
 0   

milan @milanc 12. Jan 2006, 18:51

Pozdravljeni kolegi

Po prebiranju(branju)zgornjih vrstic ugotavljam,da skoraj vsi reklamirate firmo Klemenc.Sam nimam nič proti.Iz lastnih izkušenj pa se pridružujem mnogim,ki so imeli z omenjeno firmo tudi slabe izkušnje.Tudi meni se je zgodila(zaporedoma2X) ista napaka,da je bila na filmu sled od kapljice,ki se je razlila po celem filmu.Reklamacij niso upoštevali.
Pred petimi leti pa sem začel pošiljati v Foto lab in do danes pri njih še nisem imel nikakršnih problemov.Foto lab je bila prva firma v Sloveniji,ki je pridobila certifikat Q-Lab za razvijanje dia filmov.Cene so najugodnejše in jaz sem z njimi zelo zadovoljen.Za primerjavo povem,da letno pri njih razvijem ca.50 dia filmov ali več.Skeniranje pa je najboljše in cenovno najugodnejše pri Foto Čebronu v Tržiču.
To je moje osebno mnenje za kar se lahko tudi ostali prepričate.
Pa dobro luč thumbsup
 0   

Matej Herbst @matto 12. Jan 2006, 18:57

To, da imajo pri foto Asji centralizirano izdelavo internetnih fotografij potrdim tudi jaz.

Po drugi strani so imeli v fotoasja stroj za uokvirjanje diasov in po mojem tega niso prodali saj pride ceneje, če uokviriš diase sam, kot pa če plačaš posredniku uokvirjanje. Se pravi pri preprodaji razvijanja diasa naročiš samo razvijanje v okvirje daš sam. Se pravi so lahko tudi drugje slabo uokvirili.

No sicer pa je lanski test internetnih fotografij preko neta povedal, kam trenutno spada omenjeni laboratorij pri razvijanju teh fotografij.

0   

Ps @FotoPsycho 12. Jan 2006, 23:04

native je napisal/a:
Psiho nisi me prepričal da nisi zaposlen v tem podjetju.Zakaj ne ti razložim.
Malce sem vzel v roke telefon in preveril sledeče.

a) Internetna izdelava se vrši samo na eni lokaciji,kjer pri fotografiranju za dokumente ne moreš videti nobenega stroja.
b) v ostalih poslovalnicah je samo eden stroj kjer se ne dela internetna izdelava.
c) do nedavnega so sami razvijali DIJASE sedaj pa več ne(ni mi uspelo zvedeti kdo jih sedaj za njih. Iz tega sledi tvoj napad na Klemenca kasneje seveda vse malce zaviješ v izgovor " saj drugič bo verjetno bolje"
Seveda vsakdo vidi po svoje za nekoga je tudi obleka iz jurja šopa enakovredna Murini sam da je poceni.
Še vedno trdim da je glede dia Klemenc n.1 glede fotk pa tkole "kolk denarja tolk muzike"
ps. tisto o svizcu pa še vedno drži

a) Jaz sem bil obvescen tako, da se internetna izdelava vrsi na lokacijiNM: f.a. Glavni trg (kjer sem se slikal za dokumente), f.a. Brsjin(kjer se lahko ravno tako slikas med izdelovanjem), in v Ljubljani!
b) prejsni odgovor*
c) nisem vrsil nobenega napada na Klemenca in ne trdim, da je Klemenc slab - sploh ne, verjetno bo ze drzalo, da je eden od boljsih v SLO, saj ga vsi hvalite - nekaj ze bo na temu! Res pa je, da ne mores biti vedno 100% uspesen, posebej ne pri razvinaju diasov/negativov, kjer je veliko faktorjev ze med samim razvijanjem da gre kaj po zlu (beri:kemija)!

p.s.: ..in potem se svizec vsede na medveda in se pozeneta po hribu navzdol laugh
 0   

rado @rado 13. Jan 2006, 00:01

FotoPsycho je napisal/a:

Mi je čisto vseno kateri je naj vendar pa, če jih večina pravi, da so ( od tega tudi nekaj takih , ki jim je fotkanje kruh ) pri klemencu dobri potem verjetno res so.
Me pa zanima nekaj pravzaprav ti predlagam , da nesi aparat na servis naj preverijo delovanje svetlomera ter pravilnost zaklopa, saj je DIA zelo občutljiva zadeva in samo 100% pravilna expozicija ti zagotavlja dober posnetek in že z 1.stopnjo pod ali nad lahko naredi posnetek precej slab kaj šele , da je odstopanje večje kar se pa pri aparatih lahko hitro zgodi.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati