0   

Miha @175 2. Nov 2005, 16:18

Imam Canon EOS 300D z objektivom Canon 18-55 in bi rad kupil kakšne obročke za makro fotografijo. Pravzaprav sploh ne vem kaj to so obročki, ker jih še nisem uporabljal in ne videl. Rabim še kakšen drug pripomoček? Morda kak poseben objektiv ali nastavke za te obročke, za katere pač vem samo z neta in debat na forumih in galerijah. Kakšne so cca. cene? Skratka vsakega nasveta pred nakupom bom izredno zadovoljen.

Hvala za pomoč ...
[url=https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Galerija&file=member&action=showprofile&username=175]www.slo-foto/Lokos.net[/url]

Kdor visoko leta,
daleč vidi ! ! !
 0   

milosh @milosh 2. Nov 2005, 16:48

obrocki Kenko se najbl prodajajo pomoje, gre samo za neke vrste prazno cev, ki ti podaljsa razdaljo med leco in senzorjem in s tem pridobis makro. mas razlicne glede na faktor, k se dajo tut zdruzt.... kej vec nej ti pa pove kdo k jih uporabla
 0   

Jaka @Guda 2. Nov 2005, 17:12

Najbolje da kupiš komplet Kenko obročkov (12mm, 20mm, 36mm) --> ker nimajo optike je praktično vseeno ali originalni Canon ali Kenko, cena mora biti okoli 25.000 SIT +/- 5.000 (tudi z rabljenimi nimaš kaj zajeb**, samo pazi da funkcionira elektronika)

Za uporabo obročkov ne rabiš ničesar posebnega, delujejo z vsem kar deluje že sedaj na tvojem fotiču - vstaviš med body in objektiv. Kenko-tovi prenašajo podatke o objektivu na body, tako da deluje AF, TTL itd., čeprav pri makro AF postane hitro neuporaben (mogoče z najtanjšim). Pri uporabi objektiv ne ostri v neskončnost, ampak samo v manjšem območju in bližje objekta kot sicer. 12mm in 20mm obročka je mogoče uporabljati tudi iz roke, za večjo povečavo pa je bolje uporabiti stojalo.

Obročke uporabljam (sicer bolj redko smile) z objektivoma 50/1.4 (z vsemi 3 obročki do povečave cca. 1.3x) in 70-200/2.8L (največja povečava nekje 0.6-0.7x), kar sicer ni nek hud makro, vendar je za uporabo sem in tja za moje potrebe popolnoma zadovoljiv - ne boš pa mogel slikati samo oko kobilice, brez dodatne opreme - lahko pa jih kombiniraš s predlečami.
 0   

janezb @janezb 2. Nov 2005, 18:00

Omenil si, da imaš Canon 18-55 objektiv, predvidevam, da kit EF-S 18-55. S tem objektivom pozabi na standardne vmesne obročke (Kenko) ti grejo le na EF mount. Videl še nisem, sem pa zasledil, da je Canon dal na trg verzijo obročev , ki pašejo tudi na EF-S mount (Extension Tube EF12II in EF25II).

LP
 0   

Jaka @Guda 2. Nov 2005, 20:35

janezb je napisal/a:
Omenil si, da imaš Canon 18-55 objektiv, predvidevam, da kit EF-S 18-55. S tem objektivom pozabi na standardne vmesne obročke (Kenko) ti grejo le na EF mount. Videl še nisem, sem pa zasledil, da je Canon dal na trg verzijo obročev , ki pašejo tudi na EF-S mount (Extension Tube EF12II in EF25II).

Tole pa ne vem če drži!

Obročki imajo EF mount - pri EF-S mount-u je "problem" v zrcalu, ki lahko udari v zadnji konec objektiva, ker je objektiv potisnjem bolj v notranjost body-ja. Prej bi rekel, da se lahko EF-S objektiv uporablja tudi na FF, če daš vmes obroček, ker bo zadnji štrleči del objektiva pomaknjen izven body-ja. Sam sicer slikam na film torej FF, vendar do sedaj še nisem zasledil, da bi imel kdo probleme z obročki zaradi EF-S objektiva.
 0   

Jaka @Guda 2. Nov 2005, 20:37

Če se ne motim, gre vse kar paše na EF tudi na EF-S, medtem ko obratno ne vedno.
 0   

M_M @M_M 2. Nov 2005, 21:25

Kit objektiv NE ge na KENKO obročke! Preverjeno!

Sam sem na kit objektivu uporabil Raynox makro leče. Z rezultati (ostrina, kontrast...) sem bil kar zadovoljen. Nekaj fotografij s to kombinacijo imam tudi v galeriji.

Cena makro obročkov (KENKO) in makro leč (RAYNOX) je približno enaka. Tudi dobljeni rezultati so primerljivi, so pa te leče neprimerno bolj enostavne za montažo in pristajajo na vse objektive od 52 - 67 mm.
 0   

Gregor1 @Gregor1 2. Nov 2005, 21:45

Kit objektiv Canon 18-55 EF-S ne gre na Kenko obročke! Imam obročke in vem, da ne pašejo... thumbsup
 0   

Miha @175 7. Nov 2005, 16:52

Hvala vsem za nasvete in pomoč...

LP Miha
[url=https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Galerija&file=member&action=showprofile&username=175]www.slo-foto/Lokos.net[/url]

Kdor visoko leta,
daleč vidi ! ! !
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 17:09

ka se da sfrizirat vse. sempa videl, da se kit objektive prodaja že za 12k, tako, dani take škode. biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati