0   

Heki @Heki 3. Nov 2005, 13:40

hm sej ne vem kak naj vprašam ...
a je kje na netu prikazano npr. test za te makro objektive na razdalji npr. 5m ... kolk pribljizajo ... za portrete ... npr. s 150 da ti ni treba bit 10m stran, da dobiš celo glavo notr smile
a me razumete?
 0   

iztok @izo 3. Nov 2005, 14:03

povečava je enaka al je navaden ali pa 50mm makro objektiv, na primer. z makro objektivi lahko sam bližje ostriš, zato se lahko skoncentriraš na majhne predmete.
zdej pa kolk metrov rabiš da daobiš recimo glavo in ramena notr, je odvisno od gorišnice (oz. kota zajeme slike objektiva). z 50mm boš mogu bit dost blizu (okrog metra, če govorim na pamet ), z recimo 100mm in več si lahko že kak meter dlje itd. da se pa po netu dobit razne kalkulatorje dof-a, razdalj itd. poišči malo.
 0   

iztok @izo 3. Nov 2005, 14:04

ups, tiste razdalje bodo malce več, najbrž, dodajte kakšen meter. mislim sem blj samo na obraz..
 0   

Heki @Heki 3. Nov 2005, 14:07

se pravi bi bil 105 idealen smile ne preblizu in ne predaleč smile
 0   

Andrej @fotokaj 3. Nov 2005, 14:49

'klasične' portretne goriščnice so 85mm, 105mm, 135mm, čeravno velja da naj goriščnica preseže vsaj 100mm. V tem primeru, pa tudi sicer, je 105mm objektiv za portretno fotografiranje idealen.
 0   

Jaka @Guda 3. Nov 2005, 15:12

Na podlagi mojih izkušenj je boje imeti možnost biti malo oddaljen od predmeta, še bolj važno pri žužkih, ki nočejo pozirati, če prideš preblizu Rofl
Z 50/1.4 + Kenko obročki (12+20+36mm) z lečo že skoraj drsaš po objektu.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati