0   

mirko @Makro 3. Nov 2005, 20:11

Živijo,

Imam problem, fotoaparat sem pustil v avomobilu ( v torbici ), ko sem začel fotografirati in sem bil na prostem ( temperatura zraka cca 15 stopin celzija) cca 30 min se mi je na notranji strani leče ( objektiva) naredil kondenz - meglica . Kondenz je izginil v cca 5 min. Doma se mi je vsa stvar ponovila samo kondenz ni bil tako intenziven in je izginil v nekaj minutah. Imam olympus c- 5050 star cca 3 leta do sedaj takšnih problemov nisem imel kljub temu, da sem slikal pod ničlo. Ima kdo podobno izkušnjo in kako je kondenz odpravil.

Hvala

Makro Help
 0   

milosh @milosh 3. Nov 2005, 20:14

jah kle nc ne mors, nekateri dajejo v plasticne vrecke predn ustopjo v toplejsi prostor al kaj ze,.... ni neke blazne resitve pomoje. mogoce najbols da v kaksni torbi pustits, da se pocas najprej torba segreje, pol pa se fotkic, pr pocasnem segrevanju se to ne bo zgodil
 0   

Heretic @Heretic 3. Nov 2005, 20:19

najbolj učinkovito(pa tudi najmanj praktično) je postopno segrevanje aparata na notranjo temparaturo. rabiš pa čas. najhuje je, ko slikaš pozimi zunaj na snegu, potem pa greš v toplo kočo... none
še vprašanje: koliko je to škodljivo za aparat? grin
 0   

Miran @Miran 3. Nov 2005, 20:33

Tako kot je ze milosh rekel, se da oprema v pvc vreco (najboljse te, ko so za smeti - crne, zelene, bilokatere - pac te katere so malo bolj debele) in se iz njih iztisne cim vec zraka. Ko vse to das na toplejsi prostor, se kondenz nabere zunaj vrece in tako ne pride do fotoaparata. Ce pa je vse skupaj se v kaksni torbi, pa se toliko bolje. Ce pa slucajno gres v toplejsi prostor za kratek cas, je bolje da fotoaparat pustis zunaj - seveda ce imas se pol namen naprej fotografirat.
 0   

Jaka @Guda 3. Nov 2005, 22:46

Jaz imam v foto torbi vedno kakšno vrečko silica-gela, ki nase veže vlago --> baje naj bi (vsaj delno) pomagal smile
Ga dobiš, če kupiš kakšno elektronsko stvar, ali pa rečeš v računalniški trgovini, če lahko malo iz smeti pobereš.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati