0   

drejch @drejch 4. Nov 2005, 08:44

Kako se človek tega loti? Kako lahko kontroliraš svoj izraz? Kr na pamet?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 4. Nov 2005, 09:02

Se da tudi na pamet, če znaš dobro pozirat in koketirat s kamero. biggrin
Drugače pa si nastaviš ogledalo predse in med ogledalom in seboj postaviš fotoaparat. V tem primeru je samosprožilec nepogrešljiv, saj dvomim, da ti bo uspelo v tistih 10-ih sekundah ali koliko je že, stečt nazaj na svoje mesto in naredit primerno "pozo".
 0   

tinekr @tinekr 4. Nov 2005, 09:07

Že probavam ene 5 let, pa mi še ni ratalo...
Lp, Tina devilish
 0   

gasper trampus @gtyrant 4. Nov 2005, 09:27

stativ,vsaj 10 sek zamik,še bolje pa da proženje s pomočjo dalinca.
 0   

Matej Herbst @matto 4. Nov 2005, 09:45

Tako, najprej treniraj pred špeglo doma izraze, pa ne 5 min vzami si čas. Potem vzameš stativ, se nastaviš in najboljše je če imaš daljinsko prozilo, kot so napisali.

Potrebno je pa vsekakor dosti vaje, če imaš možnost si pa postaviš za aparat špegel in se direkt kontroliraš.
 0   

rado @rado 4. Nov 2005, 10:10

tinekr je napisal/a:
Lp, Tina devilish

Tina selftimer sprožiš šele potem , ko si že naredila makeup pa bo šlo Rofl
 0   

Matej Herbst @matto 4. Nov 2005, 10:33

rado je napisal/a:
tinekr je napisal/a:
Lp, Tina devilish

Tina selftimer sprožiš šele potem , ko si že naredila makeup pa bo šlo Rofl

Ja Tina ima lahko tukaj tri probleme.... devilish

1. Slab portreiranec (ne zna pozirat, brez izraza......)

2. Slab fotograf ......brez komentarjev

3. Točka 1. in 2. skupaj laugh

Moraš definirati kam spadaš, če si v 1 in 2 skupini je še kaj upanja, če si v 3. rajši pozabi in se začni ukvarjati z čim drugim......naprinmer kuhanjem biggrin
 0   

milosh @milosh 4. Nov 2005, 10:41

ok jst bi sam neki kle reku, da avtoportret ni samo glava on rame.....
na sosednjem portalu smo mel lih interni foto natecaj na to temo in fotografije so ful raznovrstne in zanimive
ce mene uprasas je fora portreta in avtoportreta to da ti pokazes sebe ali nekoga drugega kaksn je tut mentalno, ne samo fizicno
 0   

drejch @drejch 4. Nov 2005, 13:30

Obstajajo kaka pravila, kako naj bi portret bil slikan?
 0   

tinekr @tinekr 4. Nov 2005, 14:23

Dobro, jaz sem sodelovala na 3delavnici na omenjenem natečaju in mi je bilo fajn, ker sem se pri fotkanju ful omejila in začela razmišljat o tem in seveda o sebi. Kot je napisal matto...se ne morem strinjati s tem, da sem slab fotograf. Ker sem dobila v svojem fotografskem lajfu veliko pozitivnega feedbacka in pod točko odpade.
Slab portretiranec- je pa po moje lih fora v tem, da nisem preveč samozavestna oseba in s seboj nikoli nisem prav zadovoljna. Kot osebnost ja, izgled pa ne. Uf, pa to je pač en začarani krog, ki te spremlja od ranega otroštva dalje....
No, če boste kaj gledali, seveda glasujte zame. Hec.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 4. Nov 2005, 17:45

drejch je napisal/a:
Obstajajo kaka pravila, kako naj bi portret bil slikan?

To so nekako čist osnove fotkanja, se mi zdi. Ženske naj ne bi bile slikane od spodaj navzgor, ni dobro slikati direkt v faco, ker jo naredi ploščato - zato te v foto studiu toliko časa malteretirajo, da sediš rahlo postrani laugh , pa sigurno bi se še kaj našlo. Da ni ozadje preveč vpadljivo in zgubiš pogled na glavni motiv....
Eh, bo kdo, ki veliko slika ostale, vedel več povedat. Je pa glavno, da portret prikazuje tudi karakter osebe in ne samo "golo" faco.
 0   

milosh @milosh 4. Nov 2005, 18:00

ja ni vazn da je faca sploh gor. osnovn portret je un k ti ga nardijo za osebno izkaznco, sam tist je samo portret (fizicen), vse ostalo je plod domislije.
vsi ki hocte vedt kaj si na sosednjem portalu predstavljajo kot avtoportret poglejte na ta LINK.
tole ni mislen kot reklama ker si portala nista tut konkurencna ne nic... gre zgolj za dodatek k moji razlagi, ker je tm tole aktualno lih
 0   

Heretic @Heretic 4. Nov 2005, 18:02

kot je napisal oFca, je najbolje slikat s polprofila, s tem poudarimo obrazne poteze in se znebimo ploščatosti. paziti je treba glede luči, ker sence povečajo relief obraza(ok, če to želimo je drugo). luč pravokotno na portretiranca poveča gube, luč od zgoraj naredi veliko senco pod nosom in očmi...jaz imam izkušnje, da se je treba malo igrat z lučmi smile

strinjam se tudi s tem, da mora portret pokazat karakter portretiranca(ok, razen če je fotka za pasuš bigrazz ). ugotavljam, da portret vse večkrat izraža karakter fotografa, no vsaj pri meni je tako. to ima verjetno dobre in slabe strani bigeek
 0   

tinekr @tinekr 4. Nov 2005, 18:29

In glasujte kaj zame laugh
 0   

rado @rado 4. Nov 2005, 22:50

Za kaj in kje pa naj glasujemo a si spet kak tvoj akt , ki ga je slikala Liza kje objavlja. thumbsup sicer si pa obljubljala tudi na nekaj takega pa še nič ni videt .

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati