0   

Sigma @Sigma 5. Nov 2005, 19:21

Te dni poteka v Areni Vodafone life drzavno prvenstvo v boksu.Jaz sem bil tam vceraj, ko so potekale kvalifikacije. Danes in jutri pa zal ne morem iti, tako da vam na ogled ponujam nekaj utrinkov petkovih kvalifikacij.

Ogledal sem si kar nekaj filmov z boksarsko vsebino, predvsem tistih starejsih. In v vsakem filmu so bile prikazane tiste crno-bele fotografije ob katerih sem samo rekel wow, veliko kontrasta, veliko suma.... Zato sem se tudi jaz odlocil da v tokratni reportazi objavim crno-bele fotografije. Brez zamere ampak meni se tako bolj dopadejo.

Slikal sem z aparatom Sigma SD9, pri tem pa sem uporabil objektive 18-50/2.8 za bljizne posnetke ob ringu, 28-135/3.8-5.6 za slikanje od dalec ob souporabi flesa in se objektiv 55/1.8 M42 ki sem ga vzel s sabo zgolj za test fotografiranja ob slabi svetlobi.
Casi, vecinoma 1/30 sec in 1/90 - 1/180 sec pri fotkanju s flesom.

No pa da ne bom prevec dolgovezil bom nadaljeval s fotografijami.

bil je zelo zanimiv dogodek, dokaz tega je bilo ogromno ljudi ki so se zbrali okoli ringa

in pred vhodom

naj se borba zacne

drug drugemu so tekmovalci izmenjavali udarce

meni se zdi da tiste rokavice in celada nic ne pomagajo, ti udarci niso kar tako

po treh minutah je cas za malce odmora

potem pa naprej....udri

malo takticnega objemanja...

...potem pa napad

za uspeh je potreben hiter napad

in ce je dobro nacrtovan je uspeh zagotovljen ...

...in zmaga je tvoja

ampak cisto vsi pa so bili po treh rundah cisto izcrpani.

Tako, upam da vam je ta reportaza ql.
So pa vasi komentarji zelo dobrodosli.
 0   

iztok @izo 5. Nov 2005, 19:43

te bližnje so mi kul, sploh zadnja. mogoče pogrešam kakšen portret bolj od blizu, da se res vidi izraz na obazu ipd, samo bo rabu kaj več kot 135mm, pa tudi z orenk blendo (2,8 in manj).
kako se kaj 18-50 obnese v praksi, sploh bolj v slabi svetlobi? na sigmi je najbrž bp, baje pa da za delat probleme (s fokusiranjem) na canonih..
 0   

Andrej @fotokaj 5. Nov 2005, 19:54

Zame se začne in konča pri uporabi fleša; da pride nekdo na športno prireditev, državno prvenstvo v boksu in povrhu vsega kvalifikacije za finalne dvoboje in dvema športnikoma nažiga s flešem takole 'na direkt u siht' je zame popolnoma nedopustno! Zato so zame fotke zanič, -1!
 0   

Sigma @Sigma 5. Nov 2005, 20:16

@izo
ja s temle objektivom sem zelo zadovoljen. Res da vcasih zgresi pri fokusiranju vendar je to tudi stvar aparata kaksne zmoznosti ima pri fokusiranju. Vendar je to redko. Pri slabsi svetlobi je malo drugace in ti ne morem tocno povedat saj je to prva tovrstna prireditev ki sem jo slikal pri slabsi svetlobi pa se ena stvar je, ti se tekmovalci zelo hitro premikajo in so v trenutku na drugi strani tako da sem imel kar nekaj fotk out of focus + dolgi casi naredijo svoje.
Je pa se ena tezava, aparat mi omogoca nastavljanje ISO ta samo do 400 in pri ISO 400 naredi slabe fotke. Barvne seveda, to je tudi eden izmed razlogov da sem jih pretvoril v cb. Ampak nasplosno ga lahko samo pohvalim. Kako pa se obnese pri Canonu pa ne vem. Pojdi do zastopnika in ga prosi ce ti posodi objektiv za test, pa bos pol videl.

@fotokaj
z izjemo seste fotke, ki sem jo posnel med pavzo in od strani, sem s flesom slikal iz oddaljenosti vec kot 10 m . Pri tej oddaljenosti mislim da svetloba flesa ni vec tako mocna, in v dvoranni ni bila popolna tema ampak je bilo kar osvetljeno kar pa se malo ublazi jakost flesa + od tam kjer sem slikal s flesom sta bila se dva fotografa ki sta prav tako fotkala s flesom.
Ce bi tekmovalce to tako motilo bi se verjetno kaj pritozevali in bi potem bilo prepovedano fotografiranje.
Je bilo pa okoli ringa se veliko ljudi s kompakti ki so pravtako flesirali.
 0   

anže @anz 5. Nov 2005, 20:20

Zarad tega fotke ne morjo bit zanič!
 0   

iztok @izo 5. Nov 2005, 20:23

uf, z isotom do 400 si pa res omejen, čeprav je že nekaj.. na teh novih dslr-jih je to res prednost, ko lahko nucaš tudi do iso 1600 brez problema (sicer na teh z 8mpix in večm kjer je šum droben in ne tolk o moteč, pri 300d gre recimo do iso 800, potem je že kr malce kriza, se pa da lepo v programu šum odpravit, samo barve se sperejo, trab v čb dat, kot praviš)
 0   

Andrej @fotokaj 5. Nov 2005, 20:24

A če bi vsi tisti, ki so s kompakti fleširal okol ringa, tiča v mikser vtaknil, bi ga ti tud? Pa ne govori mi o jakosti fleša, ker sence povedo vse! Kakorkoli, če so organizatorji tako gnili in levi, da ne morejo teh zadev poštimat, neka bude... Za resnega ljubitelja fotografije pa to absolutno ne pride v poštev ! Šport - fleš NE, kultura - fleš NE!
 0   

iztok @izo 5. Nov 2005, 20:28

pa dobro, fotokaj, v čem je problem, zadnje dni si pa kr pain in the a..
dej se probaj malce bolj umirit in normalno pogovarjat tukaj.
 0   

Andrej @fotokaj 5. Nov 2005, 20:33

Babica mi je umrla...
 0   

tomaž @mju 5. Nov 2005, 20:35

Dobra reportaža smile

Fotkaj... none none
 0   

Andrej @fotokaj 5. Nov 2005, 20:38

A sem zarad tega (no, res da je tazadnja (smo ful čudna familija...) umrla že pred osmimi leti...) lohk sitn?
Za nocoj zaključujem. In to zato, izo, ker sem rad bolečina, a nerad v riti
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 6. Nov 2005, 08:41

Fotke, ki so posnete s flashem so zame precej negledljive... sorri... mi je pa všeč nekaj tistih, ki flasha nimajo. Še najbolj ta zadnja.
 0   

Peter Bernik @Noob 6. Nov 2005, 09:45

Tudi jaz pogrešam kakšen posnetek bolj od blizu, ko ga nabije v faco z vsem šusom, tisti ki je nabit naredi hudo grimaso in želel bi si zamrznjenih proti objektivu letečih kapljic znoja. Ali pa ujet knockout, ko je model že na pol poti do tal (pada kot deska), vmes mu iz odprtih ust teče kri in pada ven ščitnik.

Ampak se ve...takih fotk ne moreš posneti vsak dan in tudi ne z vsako opremo. Kako bi pa posnel fotko, ki sem jo najprej opisal brez flasha mi pa ni jasno - ker za take stvari bi rabil čas nekje 1/1600, raje še manj (brez flasha). Dvomim, da je sploh kje tako huda osvetlitev ringa...
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Sigma @Sigma 6. Nov 2005, 10:02

@nikio
ja sej vem da so tiste brez flesa boljse, sej so tudi men ampak potem bi lahko prikazal fotke ob ringu pa se z 18-50mm objektivom jih nisem mogel dobiti tako od blizu. Bilo bi prevec enakih fotk. Ker pa drugi objektiv nima take svetlobne jakosti drugace ni slo.

@noob
ja se strinjam potem bi moral biti ring osvetljen z mocnimi reflektorji.
Pa se to borili so se tri runde. In mislim da so ti tekmovalci tolk v formi da bi morali brez knockouta zdrzat tri runde. Tako da ni noben tekmovalec padal po tleh.
In za blizinske posnetke ob ringu brez flesa nimam pravega objektiva. Bi rabil kaksno sigmo 70-200/2.8

Hvala vsem za vasa mnenja in komentarje
 0   

andrej @zekic 5. Dec 2006, 18:10

živjo

a sem samo jaz a še kdo drugi ne vidi fotografij boksa?
 0   

chips @chips 5. Dec 2006, 18:17

Tudi jaz jih ne vidim.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Sebastjan @Sebastjan 5. Dec 2006, 19:00

Niti jaz. Verjetno jih je kdo (?) umaknil.
 0   

Peter Bernik @Noob 5. Dec 2006, 21:49

Reportaža je stara več kot leto...Avtor jih ni umaknil, ampak imagesharing stran, v tem primeru shrani.si, ki je baje tako beden, da že po treh mesecih briše fotke iz serverja.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

anže @anz 5. Dec 2006, 21:53

Katero stran pa priporočaš? Tudi jest sm mel neki na shrani.si pa sploh fotk noče odpirat.
 0   

sanja @sanja 6. Dec 2006, 08:02

shrani.si umakne fotke, ce jih trimesece noben ne pogleda/osvezi
kar je smiselno, ceporv se mi zdi vseeno prekratek cas confused
men so zato sli vsi linki do vseh zapiskov in porocil na solskem formu confused cry

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati