0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 13:02

samo za primer in v opozorilo:
danes sem slučajno opazu v žurnalu (ki ga itak avtomstsko vržem proč, proklete riti avstrijske biggrin ) neke reklame za fotiče, tako da sem malce pogledal zadevo. neka štacuna hartlauer al kja že, ima par strani reklame, med njimi mi jepadlov oko sledeče:
-novost! digitalni SLR!! fotoaparat samsung pro815 in pa
-zrcalno-refleksni!! fotoaparat olympus is-5000 (ki je res poceni, morm priznat 24k iz 72 upset , sicer pa ne poznam modela)..
če so to zrcalno refleksni fotiči, sem jst janša.
ti je zamo čisto zavajenje kupcev. a ni neko združenje potrošnikov, kamor se take zadeve lahko prijavijo?
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 13:05

ups, očitno je tist oly analogen fotič, ccc in to jasno med samimi digitalnimi in nikjer ne piše, da je film kamera. grdo, grdo..
http://www.olympus.de/consumer/195_IS-5000.htm
 0   

tomaž @mju 7. Nov 2005, 13:06

tržna?? grin
 0   

Matej @OKO 7. Nov 2005, 13:10

samsung pro815

http://www.letsgodigital.org/en/news/articles/story_3081.html

olympus is-5000

balž kam se prijavi lazne informacije. js bi jih tozil? rabim keš
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 13:17

ma ne, nisem jst en od unih, ki toži za vsak k.. ni mi pa vseeno, ker vem, dsa trgovci ciljajo na nevednost in naivnost kupcev. za samsunag bodo jasno rekli potencialnim žrtvam: da,da, to je dslr, ima super objektiv in vse, nitreba kupovat posebej,dela super slike in podobno. za tsitega olya bodo pa kakšneag atata al pa mamko nasrali: ja, super ponudba, ima ful zum pa vse, noben pa ne bo rekel,d a gre film namest tistih "disket" not ipd.
to mi gre na jetra, nič drugega.
 0   

masa gojic @maha 7. Nov 2005, 13:18

en kolega iz faksa jim je delu page.. pa je dubu tocno napisano kaj morajo vsebovati reklama na pasici.. ze mi smo takrat cudn gledal. sam jebi ga pac je naredu tko kt narocnik hoce.. kao da oni sam prevedejo zadevo iz nemscine in lektorirajo, pol gre sele naprej v objavo.. tko da kao oni niso krivi confused
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 13:23

eh, to mi jasno, da tisti "črnec", ki dela oglase, nima kaj dost s tem, itak mora it vse čez kontrolo glede slovnice in tega, tako,da je neko sprenevedanje odveč tukaj. tudi izgovarjanje, da so samo prevedli od nemcev, ni na mestu, ker gre očitno zavajanje kupcev, če oglašujejo, naj to delajo v skladu z zakonom (če že ne po vesti), če po avstriji in nemčiji tolerirajo to, je njihov problem.
no, vsaj tako jst mislim.
 0   

masa gojic @maha 7. Nov 2005, 13:25

tocno.. stvar je bila v nekem MP3-ju.. kao ce ga kupis dobis zastonj slusalke zraven.. na slikici neke hude pioneer sluške pol k si pa kupil stvar so ti dali zraven tamale slusalkice ki tako ali tako pridejo zraven..
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 13:51

no, sem poslal en mejl na urad za varstvo potrošnikov, me prav zanima, kakšen bo odgovor (če sploh bo, po mojem je itak to brcanje v meglo, sej poznamo naše urade). sloh njiohov delavnik je zanimiv, 2 urce na dan, na "štabu" celo po 4. zakon. biggrin
 0   

Sebastjan @Sebastjan 7. Nov 2005, 14:17

...evo glih sem prišel iz kavice v kafiču in opazil prav ta oly in samsung, pa sem si mislil da sem res postal nor cool mafija, kot pri cimetu.
IZO pa potem obvesti, kako se bo urad, če mu lahko tako rečemo, odzval!
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 14:26

eh, ne preveč pričakovat, srečen bom, če bom sploh dobil odgovor. sploh prej kot v enem mesecu, hehe. sej meni je vseeno, mene trgovc pač ne bo nategnil, marsikoga pa bo (pa to se ne dogaja samo s fotiči, val ali manj pr vseh bl tehničnih zadevah). vendar, če že potrošniki imamo nek zavod, ki naj bi nas ščitil, plačani pa so in znaših žepov, nenazadnje, si vsaj en pameten odgovor zalužim/o.
ok, ne bom težil več s tem,hehe, je že preveč tega povsod, na žalost.
 0   

gasper trampus @gtyrant 7. Nov 2005, 15:54

ma haurtlauer je itak čist zmešana trgoviina,...samsung je kao kr slr,...
tist olympus j e slr z fiksnim objektivom sam je na film,,,....piše da je redna cena 72 k ,čeprav ga v bofu dobiš za 22 k,..po evropi pa je po 100 eurov,... sam se ga sicer odpravljam v nakup tega olympusa samo nebi ga rad kupu v haurtlauerju ga morm kje drugje dobit,...bof bi bil že bolj primeren,...
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 16:48

hmm, sicer ni dost teh 20k, vendar a je kaj vredno tole, no če ima leče koliko-toliko spodobne, se da najbrž kakšno odbor fotko nardi, samo blenda je tudi od f4 in gor, kolkr sem vidu, pa električni zum itd itd. film slr-ji se zdej prodajajo po zelo nizkih cenah rabljeni, recimo kakšneg 500n in recimo en 50/1.8 obektiv dobiš že za 30k ipd, fotke pa bodo odlične, pa tudi razni objektivi se dobijo že zelo poceni itd.
no, po želji, jasno..
 0   

gasper trampus @gtyrant 7. Nov 2005, 16:55

izo je napisal/a:
hmm, sicer ni dost teh 20k, vendar a je kaj vredno tole, no če ima leče koliko-toliko spodobne, se da najbrž kakšno odbor fotko nardi, samo blenda je tudi od f4 in gor, kolkr sem vidu, pa električni zum itd itd. film slr-ji se zdej prodajajo po zelo nizkih cenah rabljeni, recimo kakšneg 500n in recimo en 50/1.8 obektiv dobiš že za 30k ipd, fotke pa bodo odlične, pa tudi razni objektivi se dobijo že zelo poceni itd.
no, po želji, jasno..

....sej če bom najdu kakšnega novega Canon za 30 k sit potem bom vzel-takoj,dugač pa tega olympusa,...eno blenda mi ni ravno všeč,f4.9 - f6.9...

če mi pa kdo pove kje se da dobit "500n in recimo en 50/1.8 obektiv dobiš že za 30k " .. bi bil pa zelo vesel,...
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 17:01

na bolh en prodaja 50/1.8 za 18k, če se prav spomnem in to skoraj novega, 500n pa dobiš že za 15k, po mojem. jst svojga sicer ne bi dal za tolk, vendar cene so nekje tu..
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 17:17

evo, še zadnji offtopic tukaj od mene,
http://www.bolha.com/oglas1047164
http://www.bolha.com/oglas1382971
http://www.bolha.com/oglas1309276
50-tka je očitno šla, no sej je nov samo dobrih 20k+prvi oglas, pa si tam.. thumbsup
 0   

Jan @ghandaed 7. Nov 2005, 17:21

ma ja glede tega zavajanja kupcev...

Ne vem če bo komu usoelo kaj posebnega spremenit.
Je že Einstein lepo povedal - dve stvari sta brezmejni. Vesolje in človeška neumnost
acta non verba!
 0   

iztok @izo 7. Nov 2005, 17:24

je tako.
spremenilo se ne bo kaj dosti, je pa fajn, da se opozarja na to, če ne drugega.
 0   

Jaka @Guda 7. Nov 2005, 20:52

gtyrant je napisal/a:
....sej če bom najdu kakšnega novega Canon za 30 k sit potem bom vzel-takoj,dugač pa tega olympusa,...eno blenda mi ni ravno všeč,f4.9 - f6.9...

če mi pa kdo pove kje se da dobit "500n in recimo en 50/1.8 obektiv dobiš že za 30k " .. bi bil pa zelo vesel,...

Kje si bil pa prej?
Jaz sem prejšnji teden kupil EOS 33 + Canon 50/1.8 + Canon 28-90 (kit) + fleš Sunpack 400 + UV 52mm + UV 58mm + polar 52mm + daljinski sprožilec za 82.000 in istočasno prodal EOS 500N + Canon 28-90 (kit) + UV 58mm + fleš Sunpack 400 za skupaj 25.000 SIT
malo smo barantali smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati