0   

miha @mih 9. Nov 2005, 20:22

Pozdravljeni!

Imam težave z Nikonom D70. In sicer zadnja dva meseca mi vsakih nekaj časa javi CHA (oz. CHR) napako. V navodilih piše, da je napaka v povezavi z CF kartico. Če ugasnem in prižgem fotoaparat se napaka odstrani. Ker pa sem zaradi tega zgrešil nekaj posnetkov, me to kar precej moti, saj medtem ,ko je napaka izpisana, ni mofoče fotografirat.
Imam še instaliran star firmware, kar pa mislim, da ne bi smel biti problem, saj se prej to ni dogajalo.

Je že kdo imel takšen problem? Ali je morda kaj narobe z fotoaparatom ali CF kartico.
Uporabljam 1GB SanDisc Ultra II kartico, in pri branju s čitalca nisem še imel nikoli težav.

Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

LP Mihail
 0   

Sebastjan @Sebastjan 9. Nov 2005, 21:24

fotoaparat si kupi smile Šalo na stran... moj canon včasih javi napako 99 pa sem se sprijaznil. Bo IZO verjetno kaj bolj pametnega povedal!
 0   

Matej Herbst @matto 10. Nov 2005, 10:48

SI formatiral kartico neposredno na fotoaparatu?
 0   

miha @mih 10. Nov 2005, 20:08

matto,

Kartico vedno formatiram direktno na fotoaparatu. Izgleda, da si bom moral nekje drugje sposodit še kakšno kartico, da lahko ugotovim, če je morda kartica pokvarjena.

LP MIha
 0   

Robert @Ro-bert 14. Okt 2007, 13:01

Da malo spet pogrejem to temo...
Sem ravnokar dobil toisto izpisano na displayu... Pismo, seveda so na kartici (Sandisk ULTRA II) posnetki, ki jih ne moreš vsak dan naredit sad

No, guglanje je dalo nekaj takih rezultatov:
"especially when taking a lot
of pictures in fast sequence. "
Kar se tudi pokriva z moji primerom: mi je nehal po enih treh rafalih po cca. 6 posnetkov. Zaj moram najprej kupit čitalec pa upat, da je na kartici še kaj gor ostalo.
 0   

iztok @izo 14. Okt 2007, 13:26

a si kartico slučajno z kakšnega ebaya ipd nabavil? so pojavljajo sandisk cf ponaredki.
http://reviews.ebay.com/FAKE-SanDisk-Extreme-Compact-Flash-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001456539
http://martybugs.net/articles/fakesandisk.cgi
 0   

bockorek @bockorek 14. Okt 2007, 15:54

Tudi meni se je prejšnji teden pojavila napaka, ko sem po dolgem času fotkal le z d70, ampak sem imel drugo kartico not kot ponavadi, pa sem mislil da je mogoče to posledica prevelike kartice (4Gb), ki pa ni SanDisk.
Probaj še kako drugo kartico, če ti bo naredilo isto.
 0   

Robert @Ro-bert 16. Okt 2007, 08:52

@izo:
Kartica je sicer bila priložena k (rablejnemu) aparatu, kot kaže primerjava (tvoj link) pa bi naj bila avtentična... sem že dosti "rafalno" slikal, pa ni bilo nikoli težav. Mi je pa zadnjič, ko sem praznil kartico, bil gor en posnetek, ki ga nisem mogel odpreti - datoteka.jpg je bla vidna & tudi prenešena na rač. samo pogledat je pa nisem mogel z nobenim programom... Da mogoče kartica crkuje?
Aja, pa še ena zanimiva: Na praznega SanDiska mi gre 291 fotk, na praznega Transcenda pa 290.

@bockorek: imam 1G sandiska ter 1G transcenda. Na nobeni kartici dozdaj ni blo teh težav... Kot sem že prej omenil mogoče pa da mi kartica začne crkovat.

posledično sem seveda probal posnetke nazaj dobit - brez uspeha. Sem kupil Transcendov čitalec, poganjam že cel dan PC Inspector smart recovery - pa nič. Po daljšem času najde kartico, prebere vse sektorje, samo datoteke pa ne najde nobene... Ideja?
 0   

S @futzy 16. Okt 2007, 09:04

Ro-bert:
Samo glede stevila slik... Zelo vazno je od nastavitev - predvsem ISO. Pa potem ko zacnes fotkat, kaksne so slike.

To priprelje do razlik o stevilu slik, ki gredo na kartico. Se pa lahko razlikuje tudi 10 ali vec (samo zaradi recimo spremebe ISO).

Nasvet za kartico pa edino, da se poizkusis z RescuePRO, ki je od SanDiska program in je prilozen karticam. Drugace se ga da pa staknit tudi na netu.
 0   

Simon Koležnik @simonkoleznik 16. Okt 2007, 10:34

Ni 100%, ampak vseeno poskusi:

Vstavi kartico v citalec, priklopi na racunalnik, idi v Moj Kompjuter, Properties, Format FAT, ce ne gre, uporabi COMMAND PROMPT in format F: (F: je ime driva, ki ga uporablja kartica). Ko ga sformatiras z racunalnikom, vstavi v aparat in jo se na aparatu sformatiraj.
simon[b:3393b3079c]koležnik[/b:3393b3079c]
[url]http://www.koleznik.net/blog[/url]
 0   

Robert @Ro-bert 15. Nov 2007, 09:58

hmm......
Sem probal obnovit fotke z skoraj vsemi programi, ki sem jih zasledil, pa ni špilalo, tak da sem se sprijaznil s tem, da jih ni mad

Zaj pa probam karto formatirat pa tud ne gre. Ne gre v fotoaparatu prek menujev niti prek "dveh tipk", ne gre na računalniku z DOS oknom, preko mojega računalnika al pa Computer managemet/Disk management...
Očitno jo je sesulo pošteno.. no ....

ideja?

LP,
Robi
 0   

Aleš @lial 15. Nov 2007, 10:33

Ko se je to zgodilo pri meni, sem kartico odprl, pogledal kaj je notri in jo vrgel v smeti...
Tako kakor vsi mediji, tudi ta ni večen.
 0   

Alien @Alien 15. Nov 2007, 10:50

Si že probal kartico v drugem aparatu oziroma drugo kartico v tvojem aparatu?
 0   

Robert @Ro-bert 15. Nov 2007, 13:05

Alien je napisal/a:
Si že probal kartico v drugem aparatu oziroma drugo kartico v tvojem aparatu?

Trenutno imam v aparatu Transcendovo kartico - dela BP. Defektne Sandiskove pa nisem probl nikjer, saj vsi znanci slikajo na SD.

@lial: Kaj pa je v kartici? Da pol ne odpiram moje grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati