0   

Matej Podgoršek @matejp123 22. Nov 2005, 09:59

Prosil bi za pomoč pri nočnem fotografiranju z Canon PS A520. Kako naredti res dobre fotke ponoči. Recimo zdaj v decembru: fotkanje okrašenih ulic, smrek... glede nato, da bom hodil po evropskih mestih... želim da je na fotki dejanski motiv, ne da bi bliskavica osvetli motiv...hvala..lp MATEj
 0   

Matej Podgoršek @matejp123 22. Nov 2005, 10:08

aja še to: nočem, da bi bliskavica osvetli prostor, želil d aje fotka taka kot je motiv v resnici.
 0   

tomaž @mju 22. Nov 2005, 10:13

10. Uporaba velikih črk ni zaželena (kričanje), saj moti druge obiskovalce.
shy
 0   

tomaž @mju 22. Nov 2005, 10:14

Drugače pa si kupi stativ, pa še to bo s takim
kompaktnim aparatom težko, moraš imeti vsaj nekaj (zaslonka, čas... ) ročnih nastavitev smile
 0   

Matej @OKO 22. Nov 2005, 10:27

matejp123

velike crke me zelo motijo, motijo me tako zelo, da postanem zivcen in srce mi zacne tolct tako, da lahko samo se pograbim ekran in ga zabrisem skozi okno, ali bi zagrabil ekran ? hmm mislim da ne..
kar se tice nocnega fotkanja, stativ pa potrepezljivost, zdej pa rabis se rokavice pa sal, pa kapo, pa kaksen kombinezon, da te nebo zeblo.

p.s.

zakaj pa dve temi?

enjoy,
lp
oko
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Nov 2005, 10:45

Opozorilo avtorju naj nemudoma popravi tekst, drugače bo tema odstranjena!
 0   

M_M @M_M 22. Nov 2005, 10:49

Lej uporaba veikih črk je res nezaželena. To momeni da kričiš, pa še neestetsko izgleda. Drugič se temu izogibaj.

Za fotografiranje nošnih posnetkov pa takole:
-Kot prvo rabiš stativ kamor boš pritrdil fotoaparat, saj bodo časi fotografiranja 2s in več. Dvomim, če si takšen as, da lahko držiš aparat pri miru celi dve sekundi.
- Aparat nastavi na AV ali TV eno je prioriteta zaslonke drugo pa prioriteta časa. Pri A520 z zaslonko nimaš veliko za čarati, zato ti priporočam, da se osredotočiš na čas (Torej nastavi na TV)
- Čas spreminjaj in videl boš, pri kateri nastavitvi dobiš najboljši rezultat.
- Pa še en nasvet. Fotoaparat nastavi na samosprožilec, da posnetka ne streseš že ob pritisku na gumb.

OKO pa ti je že povedal, da boš potreboval zimsko opremo, kar vključuje kapo, rokavice.... dolge gate.... Če nekaj časa stojiš in fotografiraš, te konkretno zazebe.

Veliko uspehov in upam, da katere izmed fotografij vidimo tudi na tem portalu.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Nov 2005, 10:53

Drugače pa bi ostale opozoril naj raje počakajo z odgovori, ker če bo tema odstranjena mu vaša pomoč ne bo kaj prida koristila.
 0   

M_M @M_M 22. Nov 2005, 11:11

Lucifix, očitno je fant novi v forumu in dvomim, če bo naslov uspel popraviti preden se tema zaklene.
Ako bo tema brisana, lahko pričakujemo novo ... prav tako z vleiki črkami. bigrazz

To je le moje skromno mnenje.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Nov 2005, 12:03

Pravila so pravila in če se jih ne drži so potem sankcije. V tem primeru izbris teme.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati