0   

Denis Ferlič @DenisF 22. Nov 2005, 19:25

Nekako sem se odločil da brez fotoaparata nemorem živet, zato kupujem nikona D200, prosim za nasvete če se mi splača, kje se mi splača kupit, pa vzel bi na trajnik al pa kaj takšnega kr pol miljona iz žepa kr takoj je zame malo preveč.

lp, Denis
 0   

Heretic @Heretic 22. Nov 2005, 19:32

bi lahko vprašal v temi, ki je že odprta grin

sicer pa...trenutno kaže bolj tako...rečenega je bilo veliko, samo se jaz ne opredelim, dokler ne preberem kakšnega testa yes
 0   

misfits @misfits 22. Nov 2005, 19:46

Skupinski nakup tukaj na forumu thumbsup
Jaz ga tud mislim vzet, samo ne dokler ne bo kdo od naših pokazal kako fotko in podal kako mnenje, ker unim fotkam k so do zdaj ne verjamem najbolj. Pa sprobat ga bo treba prej, da vidim, če je sploh dost bolš od D70.
 0   

Andrej @fotokaj 23. Nov 2005, 11:01

Ne, najbrž ni boljši od D70, kvaliteta slike je zagotovo neizpodbitno slabše kakovosti, ohišje je itak bolj švoh narejeno, fotke pri ISO 400 so zaradi visokih stopenj šuma popolnoma neuporabne... Menim da je Nikon novega D200 namerno naredil malce slabšega od D70, saj se le-ta vendarle dobro prodaja in tega ni kazalo skaziti. Tudi sam dvomim da je vreden 400 jurjev, saj niti ne vem kaj kupujem, ko pa še noben 'kvazi strokovnjak', katerega mnenje sam kujem v zvezde (tako zelo, da se na podlagi njegovega/njihovih mnenj celo odločam o nakupu), na netu ni objavil izsledkov njegove detajlne inšpekcije vseh aspektov zmogljivosti D200.
Podobno je pri avtomobilih; Volkswagnovega phaetona ne bom kupoval, ker nimam denarja, Golfa pa tudi ne (vsaj dokler ga ne bo kupil moj sosed), saj sploh ne vem če je kaj prida drugačnejši, boljši od mojega dobrega, starega pola...

Vi kar čakajte na teste, preženite svoje strahove, množica navdušencev (katerih fotografije boste vi dvomljivci medtem čekirali), bo pa ta čas poslikala kup dobrih, zanimivih in tudi odličnih motivov...
 0   

JureV @JureV 23. Nov 2005, 14:27

fotokaj je napisal/a:
Ne, najbrž ni boljši od D70, kvaliteta slike je zagotovo neizpodbitno slabše kakovosti, ohišje je itak bolj švoh narejeno, fotke pri ISO 400 so zaradi visokih stopenj šuma popolnoma neuporabne... Menim da je Nikon novega D200 namerno naredil malce slabšega od D70, saj se le-ta vendarle dobro prodaja in tega ni kazalo skaziti. Tudi sam dvomim da je vreden 400 jurjev, saj niti ne vem kaj kupujem, ko pa še noben 'kvazi strokovnjak', katerega mnenje sam kujem v zvezde (tako zelo, da se na podlagi njegovega/njihovih mnenj celo odločam o nakupu), na netu ni objavil izsledkov njegove detajlne inšpekcije vseh aspektov zmogljivosti D200.
Podobno je pri avtomobilih; Volkswagnovega phaetona ne bom kupoval, ker nimam denarja, Golfa pa tudi ne (vsaj dokler ga ne bo kupil moj sosed), saj sploh ne vem če je kaj prida drugačnejši, boljši od mojega dobrega, starega pola...

Vi kar čakajte na teste, preženite svoje strahove, množica navdušencev (katerih fotografije boste vi dvomljivci medtem čekirali), bo pa ta čas poslikala kup dobrih, zanimivih in tudi odličnih motivov...

hehehe laugh , vete da ima prav
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

janezek @janezek 23. Nov 2005, 14:29

Pa kaj vsi rinete v nakup še preden je roba sploh zunaj? Itak se ve, da bojo prvi aparatusi imeli kup napak, crkavali bodo en za drugim, firmware se bo menjal vsak teden, menjava pa bo, kot je pri Nikonu običaj, možna le na servisu. A ne bi raje počakali par mesecev, da se zadeva stabilizira, do takrat pa si za ceno vertikalnega gripa za D200 privoščite rabljenega D70 ali D100. Z gripom smile
 0   

misfits @misfits 23. Nov 2005, 17:52

fotokaj je napisal/a:
Ne, najbrž ni boljši od D70, kvaliteta slike je zagotovo neizpodbitno slabše kakovosti, ohišje je itak bolj švoh narejeno, fotke pri ISO 400 so zaradi visokih stopenj šuma popolnoma neuporabne...

a dej dej, od kje ti pa to none
ne vse verjet, saj ga kdo iz foruma dobi pa bomo vidl.
 0   

JureV @JureV 23. Nov 2005, 19:02

misfits je napisal/a:
fotokaj je napisal/a:
Ne, najbrž ni boljši od D70, kvaliteta slike je zagotovo neizpodbitno slabše kakovosti, ohišje je itak bolj švoh narejeno, fotke pri ISO 400 so zaradi visokih stopenj šuma popolnoma neuporabne...

a dej dej, od kje ti pa to none
ne vse verjet, saj ga kdo iz foruma dobi pa bomo vidl.

to je sarkazem, po moje laugh shy
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

Andrej @fotokaj 23. Nov 2005, 20:45

ja še tega se mi je manjkal; folka ki mu očitna zajebancija ne potegne...
 0   

misfits @misfits 23. Nov 2005, 20:49

glede na ene slike, ki sem jih videl lahko rečem le, kaj pa če je vse res laugh
 0   

Tomislav @tomaz_urh 17. Nov 2007, 22:08

ali se pričakuje kak novi firmware za d200?
lp
 0   

Stane Crnjak @staneC 17. Nov 2007, 22:21

Urhov Tomaž, a nisi malo pozen laugh Bo prej za D300. devilish
 0   

Tomislav @tomaz_urh 17. Nov 2007, 22:49

kaj to pomeni, da za d200 ne bo več kake nadgradnje?
valjda bo še kaj..
al je to tisto "sanja svinja o koruzi" no
 0   

misfits @misfits 17. Nov 2007, 23:03

kaj pa naj bi nadgradili? Saj te nadgradnje so ponavadi brez veze oz. nič posebnega, vsaj zdi se mi tak. Na D70 vem, da so bili malo drugačni meniji al sam barva upset pa zapiskalo je malo drugače pri fokusiranju pa so vsi mislili, da hitreje ostri laugh aja, pa spomnem se, da sem še jaz testiral ali je šum enak pred in po nadgradnji laugh
 0   

Tomislav @tomaz_urh 17. Nov 2007, 23:25

ja lahko bi še malo šhum popedenali,
jajcasti japanezerji deal
ne bi nič škodlo
 0   

misfits @misfits 17. Nov 2007, 23:46

tomaz_urh je napisal/a:
ja lahko bi še malo šhum popedenali

ja, čakali so 2 leti, dali že ven D300, zdaj bojo pa šum na D200 popedenali devilish laugh
 0   

Tomislav @tomaz_urh 18. Nov 2007, 00:16

prasci japonski, lahko pa bi;
tiste algorutme bi čez spustili pa bi blo...
 0   

Miha @Fantocci 3. Dec 2007, 11:06

Ne bodo (tudi če bi lahko), ker potem folk ne bi 300-tke kupoval, štekaš? smile
 0   

Tomislav @tomaz_urh 3. Dec 2007, 14:49

štekam devilish
 0   

iztok @izo 3. Dec 2007, 15:00

tom, si naštudiral gumbe? biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati