0   

ales @ales 26. Nov 2005, 22:05

Zivjo !

Zanima me, ali obstaja program, ki zna dve sliki sesteti v eno, kot je npr. pri analognem fotoaparatu, ce nastavis da film ne zvrti naprej, in udaris cez sliko se eno.
 0   

Matev @Matev 26. Nov 2005, 22:12

seveda obstaja - in tudi zelo enosatvno se to naredi

v fotošopu dve sliki skupaj združiš z pomočjo layerjev in določitvijo prosojnosti
 0   

iztok @izo 26. Nov 2005, 22:19

hmm, e ne možnost večratne ekspozije na enem posnetku omogočajo tudi dig. fotiči?
 0   

ales @ales 26. Nov 2005, 22:38

Jest mam 350D pa nism najdu te opcije....Ce bi to mel notri, bi blo pa super.
 0   

iztok @izo 26. Nov 2005, 23:05

no, če ne gre, pa itak kot je bilo že povedano, v fotošop (ali kaj podobnega, sej je že traven nel light verija fotošoap, eni, z njim ziher lahko nardiš to), naloži obe sliki, vrzi eno čez drugo in potem na zgornjni lejer nastavi 50% prepustnosti, to je vse.
 0   

masa gojic @maha 27. Nov 2005, 04:35

enkrat sem se ze zafrkavala s tem.. sicer vedno uporabljam photoshop, mi je najbolj flexibilen za tovrstne in ostale obdelave.
moj sistem je bil sledeci..
v PSju sem vsako fotko razporedila na svoj layer in pomanjsala opacity, da vidim kje so borderji.. erase tool in vsak layer zase pobrisat, da nastane cista slika osebe oz. predmeta ki ga zelis prikazati..
kasneje opacity spet na 100%

lp, maha.
 0   

dobran laznik @marcelmai 27. Nov 2005, 09:56

mislim da tako enostavno z opacity ne gre. rezultat ni isto kot pri dvakratni expoziciji. bolj prav bo da nastaviš novemu layerju blending mode na "screen", zdaj nisem sigurn če je to čisto prav, ampak definitivno je bližje resnici kot opacity na 50%.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati