0   

dušan @alle 28. Nov 2005, 18:05

zanima me low key tehnika.
ali mi lahko razložite kaj o tej vrsti fotografije?
 0   

iztok @izo 28. Nov 2005, 18:12

po mojem si mislu na high key tehniko, ki se največ uporablja v modni fotografiji ipd, zaradi uporabe belih ozadij, močne svetlobe ipd. no, low key je ravno obratno, namest belih, svetlih tonov, tu dominira črna oz. temnejši toni, vsaj jst si tako predstavljam.
 0   
 0   

dušan @alle 28. Nov 2005, 18:17

mislil sem na fotografijo tedna,ki mi je zelo všeč.
 0   

iztok @izo 28. Nov 2005, 18:23

no, sej to je približno to, temni del slike predstavlja večino, poudarjen je le del, kjer je svetloba močnejša, pti high key je ravno obratno.
med tistim linki zgoraj je tudi en dober totorial, kako nardiš high key ortret kar v fotošopu.
http://www.thelightsrightstudio.com/learning-low-key-lighting.htm
 0   

masa gojic @maha 28. Nov 2005, 18:56

pri low key fotografijah ponavadi meris svetlobo na temnejsem delu slike.. no vsaj jaz tako delam.
svetloba mora bit dovolj kontrastna(ne mehka), da izrise poteze na fotki.. no, pa vecji del slike mora bit temen, sencen.
 0   

dušan @alle 28. Nov 2005, 19:03

ali ni ravno obratno?
če meriš svetlobo na najtemnejšem delu je slika svetlejša in obratno?
 0   

iztok @izo 28. Nov 2005, 19:09

ja, če hočeš temno fotko, moreš zmerit na najsvetlejšem delu. tudi izraz konstratna svelobe najbrž ni najbolj pravi, čeprav vemo, za kaj gre, hehe. pač trda, močna naravna svetloba vs. mehka, dofuzna svetloba v oblačnem vremenu, ali pa čez kakšno zaveso ipd, hehe.
 0   

masa gojic @maha 28. Nov 2005, 19:10

@alle

thumbsup sori za lapsus.. prav imas.
 0   

masa gojic @maha 28. Nov 2005, 19:19

@izo

joj se opravicujem biggrin
.. no pri nas v siski pravimo bigrazz , da je svetloba kontrastna, ce je velik razpon med svetlim in temnim delom.
pravilno je lahko tudi trda, mocna, industrijska,.. ampak upam da smo se stekal

evo prav imate.. bolje, da se posvetim predavanju kt pa da se motovilim po forumu.. sej ste povedal vse, pa sm hotla se jst mal zapametovati..

uglavnem sm povedala, ceprav nerazlocno, sistem po katerem sem sama slikala.. ce koga zanima je fotka v portfoliji..
 0   

Martin kavscek @ninja_man 8. Dec 2005, 16:27

Lep pozdrav....

v zadnjem času so se mi začeli dopast portreti..in se mislim v kratkem spravit slikat.Zanimivi so mi predvsem low key portreti..
Zato me zanima kak se to sploh naredi...Maste kakšne nasvete, posebnosti, na katere je treba pazit...

hvala in lp
 0   

Matej Herbst @matto 8. Dec 2005, 17:22

Tudi doma se jih, da lepo narediti uporabiš kakšno črno rjuho za ozadje, kakšno namizno luč malo preurediš če rabiš snop svetlobo in spot merjenje na aparatu.

Portretiranca pa kar na stol posediš. Zakaj spot merjenje, ker tako najlažje zmeriš svetlobo za low key fotke. no preadtavljaš si, da je na tisti točki pravilno osvetljena. Pol pa če ni dovolj še zapreš malo blendo.

Na kaj moraš paziti ? Na svetlobo, kam pada usmeritev itd.... to je vsa umetnost pol pa še malo vaje če imaš digiča je še lažje.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 8. Dec 2005, 17:29

Novo temo sem združil s staro, da ne bo odprtih preveč enakih tem.
 0   

PIPI @PIPI 8. Dec 2005, 19:03

Poleg ostalih nasvetov, ki so ti jih lepo razložili, stojalo zelo prav pride. Ker svetlobe ni v izobilju, se hitro zgodi, da imaš posnetke stresene.
LP!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati