0   

dušan @alle 6. Dec 2005, 21:20

skoraj sem se že odločil,da kupim ta objektiv,nato sem na netu prebral
zelo različne ocene tega objektiva. zanima me kako lahko nekdo oceni
z desetko,drugi pa z enko?
ali ima kdo ta objektiv in mi pove iz prve roke?
 0   

ogabe @ogabe 6. Dec 2005, 22:12

alle je napisal/a:
zanima me kako lahko nekdo oceni z desetko,drugi pa z enko?

Priblizno tako kot pri vecini stvari na internetu... "sem slisal, da je prijateljev sodelavec imel znanca, katerega zenin bratranec je imel sosolca, katerega ocetova tajnica itd. itd. je imela probleme s tem". Vecina ljudi, ki so najbolj glasni in ki vedo vse o vsem ni takih stvari se niti videla, kaj sele preizkusila. No pa bodi dovolj o tem...
Drugace pa sem jaz poleti kupoval tole. V postev je prisel se 16-35/2.8, ampak sem se odlocil za 17-40. Preizkusil sem oba, s tem da sem dobil dva komada 16-35 (od treh) za en k***. Objektiv za okoli $1300 je bil v glavnem krepko slabsi po kvaliteti kot polovico cenejsi 17-40... no da ne bo pomote... tretji je bil ok in je bil po ostrini enak kot 17-40, pa se celo blendo hitrejsi je bil. Ampak ker nekako nisem hotel reskirat, da dobim zanic verzijo in ker mi pri taksnih milimetrih f2.8 ni ravno tako zelo pomemben, sem raje vzel 17-40. Pa sem vsaj zaenkrat zelo zadovoljen z njim.
V glavnem... objektiv je dober in verjemi, da ne mores falit z njim.
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

tinekr @tinekr 6. Dec 2005, 22:16

Men pa pravzaprav tudi zanima odkod to, da ful dosti folka poveličuje ta objektiv. Ej, če je res toliko dober...
 0   

primoz75 @primoz75 6. Dec 2005, 23:10

tinekr je napisal/a:
Men pa pravzaprav tudi zanima odkod to, da ful dosti folka poveličuje ta objektiv. Ej, če je res toliko dober...

zakaj ga tko poveličujejo?ker ti za relativno 'majhen' denar nudi dosti...hiter af, odlična risba, kontrasti...

pa blenda 4 ni tko pomembna v tem območju...vsaj meni ne grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati