0   

Artur @archi 6. Dec 2005, 22:02

Sem pred nakupom novega digitalnega fotoaparata. Ker je investicija kar zajetna, bi želel moje razmišljanje preveriti s kakšnim izkušenim uporabnikom. Spodaj je opis mojih potreb in razmišljanj:

Rabim fotoaparat, s katerim lahko dokaj kvalitetno in brez flesha fotografiram:
a) modne revije
b) izložbe / vedno fotografiram ponoči, ker se čez dan vse blešči
c) ljudi na ulici, kako so oblečeni, generična fotoreportaža

Fotoaparat intenzivno rabim samo 15 do 20 dni na leto, nič več. Je pa to povezano z obiski sejmov in modnih dogodkov v tujini. Kar je drago. In če že investiram v letalske vozovnice in hotele, bi želel investirati še v foto opremo, da lahko nato ta potovanja tudi nekako unovčim s kvalitetno reportažo. Ne bi pa rad zajadral v profi opremo, ker tega stroška preprosto ne bom mogel zamortizirati.

Razmišljam v tej smeri:

1. aparat ali Canon EOS D20 ali D350 (ne znam si odgovoriti kaj pomeni bi meni konkretno pomenila tista prednost, ki jo ima D20 pred D350? Vsi pravijo, da raje investirati v objektive kot v aparat. Razlika v ceni je 150.000 SIT). Tretja opcija, v katero se manj nagibam je Minolta D7 - anti-shake, ki bi mi prišel prav za fotografiranje izložb ponoči, pa še menije poznam, ker imam sedaj Minolto A2. Vsi ti aparati imajo vertical grip, ki je meni ključen. 95% fotografij naredim pokončnih.

2. objektiv za fotografiranje modnih revij od daleč
Sigma 70-200mm f/2.8 EX, cena 260.000 SIT
sem bral primerjalno analizo na tem forumu, naj ne bi bil veliko slabši od Canon EF 70-200 f/2,8 L USM, ki je 100.000 dražji. Se strinjate z mojo izbiro?
V vsakem primeru bi vzel objektiv brez image stabilizatorja, ker rabim hiter čas osvetlitve, pač pa bi nabavil en enonožni stativ.

3. objektiv za fotografiranje modnih revij, ljudi na ulici etc.,
Tamron SP AF 28-105 mm f/2,8 LD
Ta objektiv mi je všeč, ker ima zoom do 105 mm, kar pomeni ekvivalent 168 mm. S tem lepo pokrivam manjše modne revije, če sem npr. bližje pisti. Tamron je edini ima tak zoom s konstantnim f/2,8. Vsi ostali ali gredo od f/2,8 - 4, ali pa pride zoom do 70 mm. Ne vem pa kaj Tamron pomeni v smislu kvalitete. Na internetni strani sem zasledil, da je ta objektiv prejel neke nagrade v letu 96 in 97. Ne vem niti kje nabaviti ta objektiv in koliko je cena, ocenjujem reda velikosti 170.000. Ima kdo izkušnje s tem objektivom? Mi svetujete kaj drugega?

4. objektiv za fotografiranje izložb
Sigma 20 mm f/1,8 EX, cena 120.000 SIT ca.
Rabim širokokoten, da lahko fotkam od blizu. 20 mm mi je zgornja meja. Idealno bi mi bilo celo manj, a enostavno ni nobene druge alternative v rangu manj kot f/2,8. Mislim, pa da je pomembno, da ima zelo dobro svetilnost.

5. dnevni objektiv:
ker objektiv pod točko 2 tehta 1,3 kg, pod točko 3 pa 0,9 kg, bi mi mogoče za hojo po mestu in splošno dokumentiranje prišel prav nek generični objektiv. Ogledujem si Tamron 18-200 mm f/3,5-6,3. S tem imam pokrit zoom čez vse kar rabim. Tehta samo 420 gr. Cena je 100.000 SIT.

Kaj menite o mojem izboru opreme? Hvaležen bom za vsak namig, pa tudi nasvet kje naj opremo nabavim.

Lep pozdrav, Archi
 0   

Gregor Gomboc @George 7. Dec 2005, 14:58

350D če te plastika in manjše ohišje ne moti.
Sigma 70-200/2,8 je dobra izbira, cena pa mnogo nižja od 260kSIT.
Za dnevni objektiv poglej tudi Sigmo 18-125 (če 125mm ni premalo).

Za ostalo bom tiho, ker ne poznam.
 0   

tinekr @tinekr 7. Dec 2005, 15:05

ker mam 20 D ti priporočam 350-ko, pa kakšne vredu objektive raje...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati