0   

rokin_ @rokin_ 7. Dec 2005, 13:31

Kolk kej fotkate tkole ko je ful mraz zunaj? Pa ne zarad vaših prstov, zanima me zarad fotiča (Dslr). Kar mal me skrbi vzeti ven votič kadar je zunaj pod nulo, da ne bi prišlo do kakšne okvare.
 0   

Matej Herbst @matto 7. Dec 2005, 13:39

Ah jaz se nisem sekiral problem je bil bolj v tem, da mi je zamrznil ekran(kar ga tako in tako ne uporabljam preveč), pa baterija je šla bolj na turbo praznjenje.

Sigurno pa na kašnem ekstremnem minusu škodi aparatu, amaterskim še toliko bolj saj nimajo tako kvalitetnega ohišja.

Za tiste naše povprečne minuse po mojem ni nobenih omejitev.
 0   

M_M @M_M 7. Dec 2005, 14:45

Nekje sem zasledil, da CCD tipala bolje delujejo pri nižjih temperaturah. Za baterije in LC zaslone seveda velja obratno. Za telo pa je obvezna zimska oprema. Tople rokavice, ki so še vedno dovolj tanke da lahko upravljaš svojega gizmota,... topla bunda, kapa,... dolge gate,... v termovki pa zakuhan vinček ali čaj z rumom thumbsup
 0   

tinekr @tinekr 7. Dec 2005, 14:51

Meni 50-ka 1.8 v mrazu ne dela in z njim ne morem fotkat nič. sigh
 0   

Pele @Pele 7. Dec 2005, 20:46

Citiram:
Nekje sem zasledil, da CCD tipala bolje delujejo pri nižjih temperaturah.

yes

rokin:: Drugače pa ni potrebe po skrbi. Mislim da ti celo v navodilih piše pod kakšnimi temperaturimi je delovanje aparata. Za +60 vem za - pa ne vem točno...
 0   

Jaka @Guda 8. Dec 2005, 08:32

To je podobno kot s slikanje v ostalih ekstremnih okoliščinah:
- v dežju daš vrečko čez aparat in silica gel v torbo --> ali NE slikaš
- v vročini spravljaš aparat čim več v torbo in ga ne izpostavljaš soncu --> ali NE slikaš
- v mrazu pač daš baterije na toplo v notranji žep (pa še rezervno s sabo) --> ali NE slikaš

btw. aparat si kupil za slikat (ali mogoče za kazat okoli devilish )
 0   

Pele @Pele 8. Dec 2005, 09:03

Citiram:
btw. aparat si kupil za slikat (ali mogoče za kazat okoli)

Zakaj si pa potem L objektiv vzel. laugh
 0   

rokin_ @rokin_ 8. Dec 2005, 12:12

Ja seveda sem ga kupil za slikat, ampak glede na to, da piše v specifikacijah, da je spodnja operativna temperatura 0 stopinj Celzija, me pa lahko mal skrbi. Ne spozam se toliko na elektroniko ampak vem, da te prehodi iz toplega (ko si v hiši) na hladno niso preveč zaželjeni. Nevarnost je tudi, da bi se kakšen kondenz naredil v fotiču.

He he, ta je dobra z L objektivom laugh

Drugače pa sem rad čim bolj neopazen kot fotograf, in so mi te beli objektivi kot eni pavi, ki se tam šopirijo. indian laugh
 0   

Primož @bevcan 8. Dec 2005, 12:32

Ma mraz ni tak problem kot kondenz ki nastane če slikaš prec ko prideš iz hiše. Kondenza se obvaruješ tako da daš fotoaparat v vrečko in počakaš da se ohladi in šele potem slikaš. Sicer pa ene -10 kokr pride pr nas niti ni mraz.
Enkrat sem bil na enem predavanju o eskimih ki ga je imela ženska ki je bila tam 6 mesecev. Sicer v bolnišnici kjer je relativno toplo. Tam je zunaj mraz -50 to je druga. Tam ti fotoaparat zmrzne v nekaj minutah. Malo sem vprašal kako se tam slika ker je mela predavanje ob diapozitivih pa je rekla da je imela fotoaparat v eni posebni izolirani torbi. Ko se ji je zazdelo da bi nekaj slikala je vzela fotoaparat iz torbe hitro naredila posnetek na avtomatiki ker debele rokavice onemogočajo karkoli drugega in pospravila fotoaparat nazaj v torbo. To je bilo konec s slikami za tisti dan ker je sledilo ogrevanje fotoaparata in sušenje kondenza.
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 8. Dec 2005, 18:34

bevcan je napisal/a:
Ma mraz ni tak problem kot kondenz ki nastane če slikaš prec ko prideš iz hiše. Kondenza se obvaruješ tako da daš fotoaparat v vrečko in počakaš da se ohladi in šele potem slikaš. ......

Kondenz nastane, ko mrzel aparat prineseš v topel prostor, kjer je višja relativna zračna vlaga, ki se potem zgošča - kondenzira na hladnih površinah.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

ogabe @ogabe 8. Dec 2005, 19:07

V glavnem zelo na hitro in kratko povedano... naj te ne skrbi. Pojdi ven in slikaj. Meni po kar nekaj dela, tudi pri -40c in se malo manj, ni zmrznilo ali se pokvarilo se nic... no razen enkrat usesa ampak to je ze druga zgodba smile
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

JurijVM @JurijVM 8. Dec 2005, 20:09

Danes mi je skoraj zmrznila desna roka, ko sem šetal po LJ z dobrim starim AE-1 s kovinskim ohišjem, ki je tako uspešno prenašalo mraz na moje prste... biggrin

Jurij
 0   

M_M @M_M 8. Dec 2005, 20:21

Sam sem isto počel po Mariboru. Kljub rokavicam in debeli bundi, sem prišel domov ves zamržen. Aparat je preživel čisto BP. Edino baterijo ti hitreje pobere.
 0   

Rotto Router @Router 8. Dec 2005, 21:20

Meni 350D po stirih urah na temeraturo od -5 do -8 se vedno deluje - kljub temu da je v navodilih spodnja meja 0st S C. Itak proizvajalci napisejo eno tako mejo kjer bo se vse ziher delovalo tako kot je treba t.j. se niti ne priblizajo meji ki jo je sposobna oprema. Se mi pa zdi da pri nizjih temperaturah zaklop nima vec tiste prave volje do gibanja smile

Kar pa me zanima je pa, pri kateri temperaturi zacnejo LCDji zmrzovat in pokat (sem slisal ze ta se tudi to dogaja) - namrec po nasih prijetnih hribih se pozimi v nocnih urah (ko je sankanje najlepse smile ) temperatura preverjeno spusti tudi do -20.

R.
 0   

Mika @enkeli 8. Dec 2005, 21:38

Poleg prezeblih rok (rokavice se ne sme doma pozabit none ) in manjše "zamrznitve" fotoaparata se meni ni nič takega zgodilo. Sicer uporabljam analognega, ampak vseeno. Je pa res, da mi je danes na Barju prvič "zamrznil". Hmmm sedaj sem šele opazila, da sploh nimam fotoaparata tukaj... Če je v avtu ga je naj****. bigeek
 0   

Urban Zaletel @Schatzi_ 9. Dec 2005, 17:18

Da ne odpiram nove teme, bi samo vprašal, kako je treba osvetliti pozimi na smučišču motiv, da ne bo belina okoli povsem temen. Ali pa če slikaš samo pokrajino, ali je dobra povprečna meritev osvetlitve, ali bi potem kaj nadosvetlil?
lp
 0   

karusel @karusel 9. Dec 2005, 20:57

Pri fotografiranju pri minus temperaturah so šibka točka edino baterije, vsaj tja do -20 bi rekel. Aparat pa nasrka ko prideš na toplo...

BTW, L objektivi služijo več namenom: impresioniranju bejb, izogibanju težavam z varnostniki, če nimaš akreditacije, boljšemu ravnotežju in, bodimo iskreni, fotkanju v težjih svetlobnih pogojih. Jaz svojega 35mm 1.4L ne bi nikol zamenjal za 2.0. Svoje pove tudi samo pogled skozi 135mm f/2 z obeh koncev. biggrin
Tempi cambi.
 0   

Matej Mišvelj @matej_m 10. Dec 2005, 09:23

Schatzi_ je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme, bi samo vprašal, kako je treba osvetliti pozimi na smučišču motiv, da ne bo belina okoli povsem temen. Ali pa če slikaš samo pokrajino, ali je dobra povprečna meritev osvetlitve, ali bi potem kaj nadosvetlil?
lp

sneg je bolj svetel kot 18% sivina, na katero je nastavljen fotoaparat. tudi jaz sem se zanimal za tole, malo pogledal po netu in našel podatke: preosvetliš do max 2 stopnji. verjetno bo okoli 1 stopnje v redu. nekje opisujejo praktičen test: postaviš svojo dlan v smeri slikanja (površina senc, osvetljenosti s soncem... naj bi bilo približno enako) in pomeriš s kakšnimi parametri bi slikal -> te parametre uporabiš pri slikanju izbranega motiva.
 0   

Urban Zaletel @Schatzi_ 10. Dec 2005, 11:12

aha, tnx, bo treba vn in probat.

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati