0   

iztok @izo 9. Dec 2005, 11:51

sej vem, že malce tečna tema, pa vseeno m zanima par stvari, predvsem od tistih, ki imajo izkušnje, ne neko filozofiranje.
a)prek katere banke nakazujete, kje je najbolj ugodno recimo v ljubljani, kakšne so provizije, ipd.
b) kakšna je praksa, a najprej pošlješ keš, potem pa ti prodajalec pošlje robo iz tujine?
c) ali je kdo že kaj prodajal prek ebaya (recimo nemškega), kako gre tu procedura, a je enako oz. obratno kot pri točki b?

ok, tolk zaenkrat, da ne preveč težim. sem se prijavil ne nemški ebay, se da dobit kakšna stvar več kot na naši bolhi in ceneje, če imaš srečo. sem dobil občutek, da ima folk naštudirano tisto bidiranj v nulo, v zadnji sekundi se odločajo stvari, če je roba vroča.
 0   

Alien @Alien 9. Dec 2005, 12:07

no, brez filozofiranja:
a) provizija za nakazilo na račun v tujino prek NLB pride dobrega jurja SIT (preveč če mene vprašaš)
b) če se dogovoriš za plačilo s kešem, ga pač pošlješ v naprej, nihče ti ne bo najprej poslal predmeta... Lahko pošlješ s priporočeno pošto, še boljša varianta je vrednostno pismo, ki je malo dražje ampak imaš garancijo za vrednost (mislim da ne dela za Ameriko)
c) še nisem prodajal na ebayu

V vsakem primeru je najbolj elegantna rešitev za nakupe na ebayu kar paypal, če imaš kreditno kartico, seveda in če prodajalec to omogoča...
 0   

iztok @izo 9. Dec 2005, 12:13

aha.
ja paypal je elegantna zadeva, samo vsi ne jemljejo prek njega, pa tudi sploh ne vem, če je je podpora za slovenijo, zdej je že najbrž.
tistega jurja več mi ni tak problem dat, malenkosti se najbrž ne splača kupovat prek ebaya, razen v več primerkih.
 0   

primoz75 @primoz75 9. Dec 2005, 12:30

paypall je elegantna zadeva - če ga nimaš mam jaz grin

drugače sem ti odg. pri sosedih že. smile

kar se plačila na NLB tiče je trenutno najugodnejše v slo.
 0   

Stane Crnjak @staneC 9. Dec 2005, 12:53

a) Provizije so na bankah različne. Odvisno je tudi, ali si komitent ali ne.
b) Meni se je pri prvem nakupu zgodilo, da sem prodajalca obvestil, da sem plačal danes, on mi je pa odgvoril , da mi je objektiv poslal že včeraj. confused Drugače je pa vedno "solarno plačanje"; Pare na sunce, pol ti pa pošljem robo. Imajo tudi možnost "po povzetju" pa ne vem, če funkcionira v drugi državi.
c)najenostavnejša rešitev je PayPal. Lahko prejemaš in pošiljaš denar. Pri prejemanu te olupijo za 4%. Ne da bi sam prodajal, ampak nekateri prodajalci ponujajo 2% popusta če ne plačaš s PayPalom , ker jim le ta vzame 4%.

Licitiranje na začetku uporabljaj bolj kot "tipanje". Za artikel, ki ga resno misliš kupit, rukni licitiacijo malo pod ceno, ki si jo pripravljen plačat, da odpadejo tisti "dam 3€. Če rata rata". Višanje po 0,5 € nima smisla. Prava licitacija se začne na koncu in moraš non stop pritiskati "refresh" gumb, da vidiš kje si. Sem padel ven pri nekaj objektivih v zadnji minuti. Zdi se mi, da prodajalci sami umetno višajo ceno , če niso zadovoljni z doseženo ceno. Se pojavljajo isti artikli od istega prodajalca takoj po tem, ko je bila stvar že kao izlicitirana.

Splača se prodajalcu poslati kakšno vprašanje, kar tako, samo da preveriš, če ti bo odgvoril. Če ne odgovori, potem se začno porajati dvomi.

Gledam samo m42. Najbolj iskana roba je CZJ in Pentax Takumar.
 0   

primoz75 @primoz75 9. Dec 2005, 13:02

če se pojavi isti artikel od istega prodajalca, nič kot prijavit prodajalca. tako se bo možnost goljufij zmanjšala...

paypall pobere provizijo, tko kot jo prodajalcu pobere npr. eurocard al pa visa, čist nekaj normalnega (eh, od tega oni živijo). če pa pustiš denar na paypall računu provizije ni. se pa dogaja (vsaj jaz tako delam) da na oglas dopišem, da paypall kupec doda 3%...tko čimmanj izgubim.

predmete pa kupujem na ebayu v zadnjih 10 sekundah...to je najbolj sigurno.
 0   

Miran @Miran 9. Dec 2005, 14:04

Ce si komitent pri NLB je provizija za v Nemcijo natanko 1500 SIT. Glede paypala pa je tako, da trenutno velja za Slovenijo, da lahko denar samo posiljas, ne mores pa ga prejemat od drugih. Je pa ta paypal zelo prirocna zadeva. Se boljse bo, ko bos lahko tudi prejemal denar.
 0   

Dejan Dular @smejo 9. Dec 2005, 14:06

a.) SKB banka ima preko neta jurja
b.) Naprej plačaš. Ko oni dobijo keš, pa pošljejo.
c.) nimam pojma

Kupuj pa od prodajalcev ki imajo vsaj 99% pozitivnih ocen (pa vsaj 50 ocen). Splača se mal pogledat kaj je prodajal in kdaj, pa komu itd... Glede cen pa: Ko hočem kupit nek izdelek, se prijavim na serach listo, ki mi vsak dan pošlje nove izdelke ki ustrezajo mojem iskanju. Potem pa opazujem izdelke in vidim za koliko so se prodali. Tako vidiš realno ceno. pol pa udri. Itak se realna cena oblikuje v zadnjih 15 minutah.
[img:feb43216d3]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/4/ffuser.jpg[/img:feb43216d3]
[img:feb43216d3]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/9/homer.gif[/img:feb43216d3]
 0   

Jaka @Guda 9. Dec 2005, 14:34

Res bi bilo lepo, če bi se spraševalo samo na enem forumu.
Da ponovim za Slo-Foto:

Plačevanje preko PayPal-a deluje v SLO dobre pol leta in brez problemov ter hkrati relativno varno.
Prejemanje plačil PayPal za SLO (še) ne omogoča.
Prijavo narediš samo na EN eBay in se z isto prijavljaš tudi na druge --> jaz imam odprt račun na www.ebay.com (ZDA), račun pa uporabljam tudi na .de, .co.uk itd.
OPOZORILO: za vse nejasnosti v zvezi z izdelkom se dogovori še PRED prvo licitacijo, da se izogneš morebitnim negativnim feedbackom (tudi, kam naj pošlje in kaj naj piše na računu)!!!!!
Za točko b) velja zgornje opozorilo --> eBay deluje na podlagi zaupanja med trgovcem in prodajalcem, pred nakupom in pošiljanjem denarja v naprej se prepričaj o statusu prodajalca --> če ima 5 feedbackov in od tega 2 negativna (ostale 3 pa od kolegov) ne priporočam nakupa pri njem. Včasih se splača preveriti tudi, kdo je prodajalcu poslal feedback.

Moje izkušnje:
- pošiljka iz Nemčije 3 dni po mojem plačilu (paypal)
- pošiljka iz Hong Konga in Kitajska 10-14 dni
- pošiljka Hong Konga - Anglija - 1 teden
- ZDA - SLO - 2,5 meseca - nakazal sem denar na banki in nisem navedel naslova pri plačilu, zato sem moral klicati na firmo, da smo rešili zadevo - bolj moja krivda.
- kupoval sem samo od prodajalcev z več kot 5.000 ocen in več kot 99% pozitivnih
 0   

primoz75 @primoz75 9. Dec 2005, 14:47

ta o feedbackih ni glih 100% gotova...

lahko ima prodajalec 4 + feedbacke pa je zlo ok...al pa nekdo 1500 pa so 99% pa glih ti naletiš na 'mino'...

vidiš tkoj kok je prodajalec resen, kok sti na mejle odgovarja, kako...pa te reči..
 0   

Andrej @fotokaj 9. Dec 2005, 15:02

Moja zadnja izkušnja; špegu za A4 me je s poštnino iz Nemčije vred koštal 80.99 EUR. Sem šel na NLB, z gotovino v tolarjih, bejba zračuna kolk soldov je to v eurih, plačam, bejba nakaže na podatke ki mi jih je posredoval prodajalec, podpišem še izjavo da bom kril morebitne novonastale stroške (denimo razne provizije banke, pri kateri ima račun odprt prodajalec...) in grem domov čakat, da mi DHL pripelje paket...
 0   

primoz75 @primoz75 9. Dec 2005, 15:05

jaz glihkar prodajam gor fleš sb-28....
 0   

Alien @Alien 9. Dec 2005, 17:26

Sem ravno videl v Kliku NLB, da so sedaj mogoča tudi nakazila v tujino, provizija za komitente 0,1%, (minimalno 1500 SIT maksimalno 50000 SIT).
 0   

tjaz ocepek @tjaz 9. Dec 2005, 19:57

Si prepričan za klik in nakazovanje v tujino? Kolikor je meni znano lahko v tujino nakazujes samo preko proklika..
 0   

Alien @Alien 9. Dec 2005, 20:03

Ja, ravno danes je bilo med obvestili banke med drugim tole:

Plačila v tuji valuti

Druga novost v Kliku NLB je možnost oddaje naročila plačila v tuji valuti, ki ga lahko izvedete na račun prejemnika v tujino, lahko pa sredstva v tuji valuti nakažete na svoj transakcijski račun, odprt pri drugi banki na območju Slovenije. Novost se nahaja v poglavju Naročila- Plačila v tuji valuti, plačilo v tuji valuti pa lahko naročite z valuto bremenitve vašega osebnega računa za največ 30 dni v naprej.
 0   

tjaz ocepek @tjaz 9. Dec 2005, 20:43

zmaga..hvala za informacijo

t
 0   

primoz75 @primoz75 12. Dec 2005, 20:25

primoz75 je napisal/a:
jaz glihkar prodajam gor fleš sb-28....

dodal še 1 objektiv in ohišje za podvodno fotografijo če koga zanima grin

EBAY
 0   

bushman @bushman 20. Dec 2005, 07:19

Primoz75: Ti lahko sprejemaš denar preko PayPal? Kako to pravzaprav gre? Kaj je potrebno narediti?
Jaz imam PayPal, ampak samo za plačevati (se mi zdi).
Tks.
Zoran biggrin
 0   

primoz75 @primoz75 20. Dec 2005, 08:52

lahko sprejemam ker imam račun odprt v italiji.. ..kako poteka?kot plačilo. plačajo ti na tvoj paypall račun, če pustiš gor na računu denar za kasnejše nakupe ti ostane se mi zdi vse gor. če ga preneseš na tvoj TRR pa ti poberejo provizijo 4 in nekaj malega zraven %...
 0   

bushman @bushman 20. Dec 2005, 09:35

OK. Hvala.
Se mi je zdelo, da se (še) ne da prenesti na naše račune. no
Lep dan
Z thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati