0   

tjaz ocepek @tjaz 12. Dec 2005, 11:54

Kupil sem objektiv sigma 105mm macro in me zanima kakšen filter naj nabavim zanj. Uporabljal ga bom samo za makro fotografijo.
Pri pregledovanju filtrov na neki internetni trgovini sem opazil da obstajajo linearni in cirkularni polarizacijski filtri.. Kakšna je sploh razlika med njima? Ali se pri makro fotografiji sploh uporabljajo polarizacijski filtri? Skoraj vedno si pomagam tudi z bliskavico.
 0   

iztok @izo 12. Dec 2005, 12:07

kaj, ma'crko fotografija, hehe..
ok, brez heca, za makro ne boš potreboval polarizatorja preveč, razen če fotkaš kakšne svtleče, gladke predmete ipd, kjer bi rad odpravil odseve ipd al pa bi rad poudaril nebo ipd. barve lahko itak naviješ v programu.
baje morjo biti za objektive, ki imajo avtofokus cirkularni, za manualne so linearni dovolj dobri, nisem pa tega preverjal. jst imam enega cirkularnega in mi dela fajn na af objektivu.
 0   

Rok @Redeemer 12. Dec 2005, 19:33

jaz sem poleg tega čul govorit da ti uporaba linearnega polarizatorja zna zmedit TTL (fotkič narobe meri svetlobo), sicer pa sam še v življenju nisem privil polarizatorja (nameravam pa v kratkem) tako da raje preveri. jaz bi vsekakor vzel cirkularnega v tvojem primeru, zavoljo avtofokusa grin
 0   

iztok @izo 12. Dec 2005, 19:34

od kud pa si ti, redeemer? tale čul mi nekako domače zveni..
 0   

tomaž @mju 12. Dec 2005, 19:42

izo je napisal/a:
od kud pa si ti, redeemer? tale čul mi nekako domače zveni..

upset Rofl
 0   

iztok @izo 12. Dec 2005, 19:48

ja, mju, od tam, kjer bi ti moral letet v vodo, hehe
 0   

Rok @Redeemer 12. Dec 2005, 19:49

štajerski konec smile
 0   

tomaž @mju 12. Dec 2005, 19:50

Izo razočaran cry
 0   

tjaz ocepek @tjaz 12. Dec 2005, 20:16

Torej če povzamem:
za makro fotografijo ne rabim polarizacijskega filtra (če pa ga že kupim pa cirkularnega) in raje nabavim navaden Uv filter predvsem za zaščito objektiva, razliko pa prihranim za naslednji nakup?
Hvala za odgovore..
 0   

Rok @Redeemer 12. Dec 2005, 20:30

tako je

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati