0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 14. Dec 2005, 17:19

Občutek imam, da so fotke gora na tem portalu nekako manj cenjene ter imajo manj ogledov in ocen kot ostali žanri. Preprosto le redka (lahko je zelo dobra) slika gora dobi seštevek na 20??! Ne vem, ampak vse fotke in vse žanre naj bi se gledalo celostno. Tuki pa je skorej samo tak folk, ki reče: "Ah spet ena trapasta gora, tega pa že ne bom gledal, sa je dolgočasna in jo je nasploh lahko narediti in se zanjo avtor ni nič potrudil... in potem preskočijo thumbnail in vse... Seveda so svetle izjeme, ki ne mislijo tako. Seveda pa ne vsiljujem nikomur, da bi mu morala biti ta tematika najljubša, samo napisal sem svoje mnenje.

Pa tudi na živce mi gre, ko v galeriji vidim fotko z 0/0/0. To se pri vseh teh super fotografih za katere se eni člani portala imajo ne bi smelo dogajati. Vsaj eden bi se lahko našel pri vsaki fotki, ki bi dal začetniku ali komu drugemu le NASVET in tako spremenil v 0 / 0/ 1. Mislim, da si to zasluži vsaka fotka na tem portalu. Ne pa da povzdigujete samo določene samovšečne idiote (oprostite izrazu), drugim pa sledi ignoranca. Sam se trudim, da bi bilo tako, a če se bo za to trufilo še 3000 drugih ne bo hudič, da bi bila vsaka fotka pospremljena vsaj z eno mislijo... Se strinjate?

Lep pozdrav vsem!
 0   

M_M @M_M 14. Dec 2005, 17:29

uzp6, nebi se mogel bolj strinjati s tabo. Večina jih v fotografiji išče neko IDEJO. Za fotografiranje gore, pokrajine, mesta, sončnega zahoda.... klasičnih motivov res ne potrebuješ neke hude ideje, kar pa še ne pomeni, da se za fotografijo nisi potrudil in da ni dobra, ter s tem vredna vsaj poštenega komentarja, če je že tako težko dati oceno. Res veliko dobrih fotografij se izgubi na portalu brez enega samega komentarja.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 14. Dec 2005, 17:44

Bom kratek, ker grem nazaj na firmo delat...

glede fotografij v kategoriji Gore ali pa kaj podobenga... mnogo teh je skoraj enakih oz. na las podobnih. In tudi če ne bi komentiral vsako prvi ampak drugo, bi v mnogih primerih lahko uporabil ukaz copy/paste iz prejšnih komentarjev. Pa ne me sedaj linčat, da nimam domišljije! Seveda jo imam, vendar je tudi ta v omejenih količinah smile

Je pa res, da mnogo raje pokomentiram fotografijo, kjer se avtor vsaj malo potrudi pri opisu le-te ali vsaj poprosi za pomoč. Tako vsaj vem, da se je fotograf željan poslušati kritike in tako pridobiti nekaj novih izkušenj. Z razliko od nekaterih, ki fotografijo samo objavijo in "mirno" čakajo na ocene, ki naj bi jim dvignila njihov ego!
 0   

masa gojic @maha 14. Dec 2005, 17:51

BRAVO uzp6 !!!!!
tocno tako kot si napisal.. glede komentarjev..
sama ne vidim nekega bistva v gorah, priznam.. dajem pa komentarje bolj rendom.. se pa vsekakor strinjam s teboj in verjamem da bo direkcija tega portala kmalu po novem letu kaj ukrenila glede neocenjenih fotk.. a ne luc grin
groza mi je ocenjevati kategorijo ki mi ni blizu.. ze zaradi nepostenosti kritike. je pa res, da so mi kombinacija gor in sonca ene izmed ljubsih, takih za na steno thumbsup
dobro si nas opomnil !!

m.
 0   

dobran laznik @marcelmai 14. Dec 2005, 17:52

v glavnem so fotografije gora sami snapshoti. saj so lepe sam s fotografskega vidika o njih ni kaj za razglabljat. to lahko fotografira vsak ki je bil zgoraj, ne rabiš met fotografske žilice in znanja za to. to je po moje glavni razlog.
 0   

M_M @M_M 14. Dec 2005, 18:27

Tudi fotografije gora obstajajo slabe, povprečne, dobre, odlične.... zakaj jih nebi temu primerno ocenili?
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 14. Dec 2005, 19:30

Hvala za odgovore.
 0   

tomaž @mju 14. Dec 2005, 22:22

Lej, 3/4 fotk gora je zanič, in takih jaz ne bom ocenjeval, je veliko drugih in boljših fotk neocenjenih..

(da ne bom žaljiv, temveč priden smile )
 0   

Aleksander @discom 14. Dec 2005, 22:37

mju je napisal/a:
Lej, 3/4 fotk gora je zanič, to je dejstvo in jaz takega khm khm ne bom ocenjeval, je veliko drugih in boljših fotk neocenjenih..Tipična fotka, objavljena v kategoriji gore

Ja Mju mogoče je tvoja fotka taka.Dajte se navaditi,da če človek kaj resno sprašuje,pričakuje resne odgovore.Tak namen naj bi Slo-foto imel.Za hece imamo Vriskača,Razno,Smeh in podobno ( in ne velja samo zate,da ne boš užaljen ).
Pa ne se zdaj spet začeti kregati okrog tega in bo moral Luc spet zaklepati temo.
thumbsup
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 14. Dec 2005, 22:39

yes
 0   

tomaž @mju 14. Dec 2005, 22:45

Ma, sej je bolj v hecu bilo tole mišljeno, ampak, da ne bo kot žaljitev vzel kdo... brišem smile

Vse fotke niso slabe... ampak, jih je pa veliko.... so pa seveda izjeme... schatzi al nekaj takega bigeek je imel eno krasno serijo fotk gorskih zdajle pred kratkim... Seveda se najdejo izjeme, ampak govorim o večini.. none

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati