0   

Sebastjan @Sebastjan 18. Dec 2005, 10:54

Živijo!

Polsprožilec ali pritisk do polovice sprožilca enostavno ne dela. Kot veste imam Canon 300D in včeraj mi je kar naenkrat odpovedala ta zlata funkcija.
Uporabljam firmware od 10D, in to že pol leta, sedaj pa ne vem kaj naj naredim, ker ne morem več sestavljati kompozicij...nič.
On sicer izostri prej kot sproži, a je treba sprožilec pritisniti do konca. Tedaj je pa vse že adijo.
Enostavno ne dela samo ostrenje, ko stisneš sprožilec do polovice, ko ga pa normalno stisneš do konca pa hitro izostri in naredi posnetek.
Prosil bi vas, da mi kako pomagate. Servis ali le kakšna finta?

Hvala!
 0   

Sebastjan @Sebastjan 18. Dec 2005, 17:18

Pozdravljeni!
Prosim vas oz. tistega, ki karkoli ve o tej težavi, če mi prosim kaj napiše. Fotoaparat rabim zato je NUJNO!
Hvala za razumevanje.
 0   

M_M @M_M 18. Dec 2005, 17:22

Moj nasvet je, da se oglasiš v servisu. Če ti je predaleč, jih vsaj pokliči. Tam ti bodo 100% znali svetovati. Če gre za mehansko okvaro, potem sam nimaš kaj delati,
 0   

iztok @izo 18. Dec 2005, 17:33

hmm, a si mogoče pred kratkim kaj polil po fotiču oz. kaj podobnega, da je prišla umazanija pod gumb ipd?
probaj še staknit in natknit objektiv, pa tudi namestit orig. firmware nazaj ipd, če bo kaj koristilo..
možno tudi, da si kdaj promočno pritisnil na gumb, al pa ja kakšne stvar orenk pritiskala na gumb, ko si imel fotič kje v torbi al kaj takšnega.

če ne bo šlo drugače, boš pač moral dat zamenjat tist modul po gumbom. stavr zgleda tako

vir:
http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS300D/Images/specsview.jpg
 0   

Sebastjan @Sebastjan 18. Dec 2005, 21:17

Hvala vama za odgovor!
Sem že vse to probal, pa še vedno ne deluje polsprožilec. Verjetno je potem res okvara mehanska oz.pod gumbom.
Hvala in Lp!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati