0   

Anže Česen @Blackbull 19. Dec 2005, 13:12

Pozdravljeni

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje s filtrom STAR4. No namreč nameravam ka v ktatkem kupiti a sem zasledil samo, da imajo ta filter tuje trgovine. No sedaj sem pisal še eni znani spletni trgovini, če ga imajo oni. Morda veste Vi kje se ga da dobiti?
Hvala za odgovor
 0   

ksantipa @ksantipa 19. Dec 2005, 13:24

STAR4 lahko kupiš tudi pri nas, le da ga ne držijo ravno na zalogi .. naročiš in počakaš .. grin

pozanimaj se tule: http://fotodiskont.com/default-42000.html
LP X
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 19. Dec 2005, 20:02

Če je to tisti filter, ki ti na primer ob fotografiranju sveče, ali drugih virov luči nariše dolge žarke, ti iz svojih izkušenj povem, da bo dobljena slika zelo mehka.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

Klemen @DkleMAN 19. Dec 2005, 21:18

jz bi sam prašu če se da podoben efekt dobit z PShopom?
 0   

Anže Česen @Blackbull 19. Dec 2005, 21:20

robert_purkart kako meniš, da rata zelo mehka slika, s tem izgubi veliko ostrine ali pač ne?
Hvala za odgovor
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 20. Dec 2005, 07:31

Izgubi ostrino. Imam enega z navojem 49mm. Če ga še najdem, ti lahko pošljem primerjalno sliko. 20 let nazaj, sem z njim slikal s Practico. laugh
Ta moj ima raze - mrežo in te raze uklonojo vpadno svetlobo, ki nariše žarke.
na ZS pošlji svoj naslov
 0   

ksantipa @ksantipa 20. Dec 2005, 07:45

sama sicer nisem nikdar uporabila nobenega od "star" filtrov, vendar po fotografijah, ki sem jih videla narejene z njimi ne morem reči, da se izgubi ostrina ... fotke so ostre, le vir svetlobe je mehkejši.. vsaj pri STAR4 ... mislim pa, da imaš vsaj 5 različnih filtrov za "zvezdice" .. odvisno, kakšne poudarke želiš imeti
LP X
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 20. Dec 2005, 07:56

Seveda so različni filtri. Eni so fiksni, z dvema, štirimi ali več žarki, dobiš pa tudi kombinacijo dveh, ki sta med seboj vrtljiva in tako spreminjaš medsebojni kot sosednjih žarkov. Pri vseh je slika mehkejša. Tudi soft filtri imajo raze, le, da so tam krožno razporejene.
 0   

Irena @Medeja 20. Dec 2005, 08:38

Pozdrav vsem...
tudi jaz brezuspešno iščem Hoya 8 point star filter, ki naredi iz virov svetlobe osmerokrake zvezdice, mislim pa, da je vse popolnoma odvisno od elastičnosti prodajalcev. V skrajnem primeru se da naročiti po netu, čeprav je za dostavo in slikanje že malce kasna varianta.
Ko smo že pri filtrih, morda kdo ve, če imajo kje infrardeče filtre Hoya R72 58 mm, drugače mislim tudi jaz naročiti preko spleta.
P.s.: po zadnjih informacijah je dobavni rok navedenih filtrov skora 2 meseca...nimam besed! sleep
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 20. Dec 2005, 08:48

Nekaj v zvezi z ostrino.
Na peclju kozarca se vidi, da filter sliko mehča.

Če nameravaš tak filter uporabiti za slikanje praznično osvetljene Ljubljane, bo rezultat verjetno žalosten, saj je preveč virov svetlobe. Najboljše rezultate dobiš, če luči ni veliko.

http://www.tiffen.com/star_filters.htm
 0   

Irena @Medeja 20. Dec 2005, 09:28

Ima morda kdo drugačne vire za nabavo izvenserijskih filtrov?
 0   

steppenwolf @steppenwolf 1. Jan 2006, 23:48

Poglej tole (brez filtra): http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1022&message=16506262

Upam, da kaj pomaga...

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati