0   

Miran @Miran 28. Jan 2004, 20:13

Se enkrat pozdrav!

1. Zanima me, ce fotografirate za svojo duso ali svoje fotografije tudi prodate oz. poizkusate prodati?

2. Ali ima kdo mogoce katero izmed naslednjih knjig:
-John Shaw's Business of Nature Photography: A Professional's Guide to Marketing and Managing a Successful Nature Photography Business

-2004 Photographer's Market: 2,000 Places to Sell Your Photographs (Photographer's Market, 2004) by Donna Poehner (Editor), Erin Nevius (Editor)

-SellPhotos.Com: Your Guide to Establishing a Successful Stock Photography Business on the Internet by Rohn Engh

-Sell and re-sell your photos-ROHN ENGH

Ali pa kaksno podobno?

Jaz imam dve knjigi od John-a Shaw-a (eden najboljsih "nature photographer" v USA pa se menda kje drugje) in sicer:
-John Shaw's Nature Photography Field Guide
-John Shaw's Landscape Photography

To sta zelo, zelo dobri knjigi, v katerih so opisane tehnike fotografiranja, kompozicija, kdaj je najprimernejsi cas (tekom dneva, ...) za fotografiranje narave, .......
Kdor je osredotocen na fotografiranje narave in bi rad izvedel kako se pravilno stvari streze mu jih toplo priporocam. Jaz sem jih narocil preko amazona oz. preko posrednika Cankarjeve zalozbe, ker se mi ne da ubadat s carino pa temi zadevami. Zdaj jih ze imam priblizno 5 mesecev, samo prej vam nisem uspel povedat. Tudi z fotografi ("nature photographers), ki objavljajo na WEBSHOTS-U, in sem v stikih z njimi so mi to priporocili. Za dolocene zadeve, pa sem kontaktiral John-a Shaw-a osebno in mi je tudi dal dobre nasvete.
Upam, da nisem prevec zabluzil.

LP
Miran
 0   

slowenien @slowenien 28. Jan 2004, 20:41

Kar se narave in knig o njej tice nimam js nobene od teh nastetih imam sam National georaphic Landscapes in se eno Photographing landscapes John Hedgecoe.Sam v teh knigah se nism zasledil recimo poudarka na fotosintezo in klorofilni efekt ki je odlociln za dobre posnetke.Mogoce se bo komu bedasto zdelo sam ko narava spi ali pociva niso iste foke kot pa ko je budna to se dogaja tud po parkrat na dan odvisno od vremena.

Svojih fotk pa ne prodajam nacrtno tu in tam recimo parkrat na leto pa ze 8)
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 28. Jan 2004, 23:52

Žal ne kupujem kakšne knjige v zvezi s fotografijo. Sem pa dobil za novo leto od dedka mraza fantastično knjigo: National Geographic - najboljše fotografije.

Knjiga je res ENKRATNA in jo priporočam vsakomur. V njej najdete 100 res profi fotografij, ki izvirajo od začetka 20. stoletja pa do danes. Med njimi mi je najbolj pri srcu:

Fotografija je majhna, a ko jo vidiš v velikem formatu se ti pa kar sline pocedijo smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati