0   

chips @chips 29. Dec 2005, 12:32

Ker nisem nasel nic konretnega na netu, se obracam na vas:
Kateri tiskalnik ima moznost printanja direktno na CD? Ali morda bolje: kaksna je alternativa poslikave cd-ja, poleg klasicne nalepke?

Kaksne izkusnje?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 29. Dec 2005, 12:35

Nekaj sem našel, samo je precej draga zadeva:
http://shop.cd-writer.com/acatalog/ALL_PRODUCTS_Primera_Bravo2_AutoPrinter_632.html
 0   

iztok @izo 29. Dec 2005, 12:36

canon pixma serija. odlični printerji, priporočam.ž
kupil sem pixmo 3000, za dobrih 20k, za ta denar ne moreš dobit boljšega, verjemi, tudi kartuše ima canon pol cenejše če gledaš isto količino pr konkurenci.
delajo skoraj nselišno, tudi oblikovani so zelo lepo, bse je spravljeno v škatlici ipd, printi so odlični, tiste mikrokapljice tudi pod lupo komajda razločiš.
ima tudi pladenj za printanje cd-jev,s amo moraš kupit posebne cd-je za to, imajo neke belo plast zgoraj , al kaj že.
 0   

iztok @izo 29. Dec 2005, 12:46

tukaj imar recimo en test pixma modela (ta je sicer najboljši, z veliko štev. foto kartuš ipd, venda vseeno, kvaliteta je podobne v celi seriji)
http://www.photo-i.co.uk/Reviews/interactive/Canon%20ip8500/page_1.htm
 0   

tinekr @tinekr 29. Dec 2005, 12:55

Me ma pixmo 4000 in je super
 0   

milosh @milosh 29. Dec 2005, 12:57

ce ne mislsm sam tiskat: http://www.racman.si/
 0   

iztok @izo 29. Dec 2005, 13:02

pr racmanu morš imet cel prtljažnik cd-jev, da se to bo splačalo, hehe. najbrž sprašuje za domačo uporabo, pa tudi v kakšen manjši fotolab ne bi bil en tak printerček al pa dva prav nič odveč, za recimo print glave na cd-je ipd, tudi sami printi so bolj živi kot iz mašine. to se upam trdit, obstojnost je pa drugo vprašanje najbrž..
 0   

chips @chips 29. Dec 2005, 13:11

izo, kaj pa tej cd-ji, ki morajo bojda biti prav za to narejeni? Kje zavraga pa te dobis? In po kaksni ceni seveda...

Printercek bi moral priti vpostev tudi za dvd-je, jasno.
 0   

iztok @izo 29. Dec 2005, 13:17

ma, te cd/dvd-je dobiš po vseh teh comp štacunah, se mi zdi. tudi nič kaj dosti dražji niso od navadnih, če se spomnem prav.
 0   

canonndale @canonndale 29. Dec 2005, 13:31

Ena alternativa pa je recimo tudi LightScribe ni ravno print, ampak ti zapače gor laserček iz pakača!

Pri nas se tud dobijo že za 15 jurjev (za DVD in CD seveda)

...je pa res, da so mediji potem dražji za ta postopek!

Pač samo ena izmed možnosti kot sem že rekel devilish
 0   

tinekr @tinekr 29. Dec 2005, 13:35

Cd, ji niso nič kaj dražji, dobijo pa se tudi manjši printable ali pa naprimer jaz mam verbatim cd vizitke, ki stane ena 270 sit, pa so tudi printable.
 0   

kjask @kjask 29. Dec 2005, 13:37

chips, te cdje dobiš v velikem poku... so par tolarjev dražji sicer... grin
na ovitku piše "printable"... grin
aja, dobiš tako cdje - tdk, kot dvdje - verbatim... grin
so pa pixme res fajn glede tega... grin
 0   

iztok @izo 29. Dec 2005, 13:37

tinekr, kje si kupila te zadeve, jsz tudi iščem nekja podobnega, rabu bi tiste manjše printable cd-ječke (oz ali obstajojo tudi dvd-ji)?
 0   

chips @chips 29. Dec 2005, 15:54

ja, tinka, kje pa dobis tele cd vizitke? Kako se pa obnesejo pri peki?
 0   

tinekr @tinekr 29. Dec 2005, 16:35

Ne vem, to je Gumby od nekod privlekel... So pa od firme Verbatim in se jim reče Company card- vizitke. Zadeve niso poceni, lušno zgleda, definitivno so printable, ker so take bele. Je pa verjetno kupil v kakšni računalniški trgovini.
Preizkusila sem printat tudi na manjše cd-je..nevem od katere firme, pa je super, za tele vizitke pa žal, žal, jih mam že 2 meseca, pa še nisem sprobala gor printat, pa tudi ne bom, ker sem v selitveni frki. Žal. cry
 0   

Jernej Filipčič @Remi 30. Dec 2005, 00:49

chips, pa si moral mene vprasat grin jaz imam canon pixma 4200 in dela te zadeve prav lepo
 0   

Aleksander @discom 30. Dec 2005, 01:29

Taki CD-ji in DVD-ji imajo oznako printable (kot je že Kjask napisal) in so malo dražji od klasičnih.Če hočeš boljšo kvaliteto obstajajo tudi z oznako photo print,ki pa so še dražji seveda.
Po kvaliteti se printable mediji ne razlikujejo veliko,imajo pa nekateri različno površino za tisk.Za nekatere uporabnike je pomembno da je povšina za tiskanje do notranjega roba medija (do notranje luknje),kar pa nimajo vsi.Obstaja tudi slo firma,ki izdeluje medije (ali se vsaj podpiše tako-sestavljeno v slo) in to je Pego magnetic.So kvalitetni in tudi cenovno ugodni-preverjeno.Po printanju medij posprejaš z lakom,da se izdelek kasneje ne razmaže
Kar se tiče printerjev,je važno da imajo več kartuš (pet,nekateri več).Tako bo cena printanja manjša,ker menjaš samo eno kartušo (prazno).Za večje količine printanja pa to še vedno pride predrago,če ne uporabljaš re-fil kartuš.Se pravi polnjive in/ali neoriginalne ali pa jih sam polniš z barvo.Pomembno je tudi da pri nakupu printerja gledaš da ima oznako CD-print.In za nekatere je potrebno dokupiti nosilec (podstavek) za medije.
Frend ima manjšo firmo in tudi snema in printa CD in DVD-je.Uporablja pa printer Epson.In tudi z Pego znamko je zadovoljen.
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

tinekr @tinekr 30. Dec 2005, 09:49

Samo še to- pixme so zakon- prvo vrsto kartuš še imam od julija, pa se printa kar dosti. Priporočam res.
 0   

Jernej Filipčič @Remi 30. Dec 2005, 10:38

od tega pego magnetic sem jaz pred leti posnel par dvdjev....
in niti eden ne dela vec
 0   

Aleksander @discom 30. Dec 2005, 11:48

Remi je napisal/a:
od tega pego magnetic sem jaz pred leti posnel par dvdjev....
in niti eden ne dela vec

Ni zmeraj vse odvisno od medija.Lahko je kdaj narobe kaj tudi s pekačem.In tudi,ko "naviješ" (povečaš) hitrost snemanja,se s tem slabša kvalitetan zapisa.
Kolega ima podjetje,ki se s tem ukvarja in se ne bi igral z nepreverjeno rob.Res pa je da uporablja samo printable medije te znamke.
thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati