0   

Rok @recaro 3. Jan 2006, 17:04

Lep pozdrav.

Odločam se za nakup digitalca in mi je nekako v oči padel od Pentaxa novi S6.

Zanima me če se splača ta fotoaparat kupit in če je zanesljiv, ali če se splača za ta denar rajši kupiti katerega drugega.

Zelo so dobrodošla kakšna mnenja.

Morem povedat da nebom slikal profesionalno, ampak bom slikal občasno vse kar bo pametnega za slikat (recimo kake zabave, potovanja, itd.).
 0   

Aleksander @discom 3. Jan 2006, 18:52

Fotoaparat Pentax Optio S6 še ni dolgo časa na tržišču.Zato ni narejenih še prav dosti testov o njem.Spodaj imaš link o testu,kjer je bil ocenjen z oceno 6 (od 10).Po tem testu je to zelo počasen aparat.

http://reviews.cnet.co.uk/digitalcameras/0,39030232,39194822,00.htm

Iz praktičnih izkušenj ti lahko povem,da večino žepnih fotoaparatov uporablja Li-ion baterije,ki ponavadi niso prav zdržljive.Tudi S6 uporablja Li-ion baterijo,ki ima samo 710 mAh.Torej si boš moral takoj omisliti rezervno.
Mogoče bi bilo dobro.če bi razmislil še o kakšnem drugem fotoaparatu,ali pa vsaj počakal na še kakšen test s slikami.
V tem cenovnem razredu (Foto Beseničar-78.957,- ) imaš na voljo kar nekaj manjših ali žepnih fotoaparatov.Sicer bodo večinoma zaradi velikosti (majhnosti) uporabljali Li-ion baterije,ali mogoče dve AA (kar bi bilo najbrž bolje).
Nekateri zelo hvalijo Fuji FinePix F10 (Mixi foto video-86.284,-),ki je bil tudi Evropski žepni fotoaparat leta 2005.In ima zelo vzdržljivo baterijo.

https://www.slo-foto.net/fotoaparati/Fujifilm/FinePix_F10_Zoom

V vsakem primeru pa računaj še na nakup dodatne opreme,ki bo malo povečala višino stroškov.
In izbrane fotoapatate obvezno stestiraj v trgovini pred nakupom.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

JureV @JureV 3. Jan 2006, 20:55

bravo discom, to maš ti shranjen kar en standardni obrazec za pomoč uporabnikom..malo heca.. thumbsup
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

Aleksander @discom 3. Jan 2006, 21:15

JureV je napisal/a:
bravo discom, to maš ti shranjen kar en standardni obrazec za pomoč uporabnikom..malo heca.. thumbsup

JureV,če bi ti vedel koliko sem moral jaz takih linkov in strani poiskati,ko sem iskal podatke zase.
Digitalni fotoaparat sem si kupoval več kot eno leto.In na vseh koncih in krajih iskal pomoč in podatke.
Zato imam shranjenih kar nekaj linkov kjer sem to iskal.In točno vem kako to zgleda,ko kaj iščeš.
Zato rade volje pomagam,če lahko.Sem že omenil da naj bi bil slo-foto taki pomoči namenjen.
Seveda ne delim nasvetov o raznih DSLR ali objektivih,ker to ni moje področje.Raznih malih,žepnih in drugih fotoaparatov pa sem kar veliko preizkusil.

thumbsup

P.S.: na žalost nimam obrazca in vse pišem na roke (z dvema prstoma) confused grin

0   

Pele @Pele 3. Jan 2006, 22:18

discom kar tako naprej thumbsup
 0   

Aleksander @discom 3. Jan 2006, 22:19

Pele je napisal/a:
discom kar tako naprej thumbsup

Pele,daj malo pomagaj no...... bigrazz

thumbsup

0   

Rok @recaro 3. Jan 2006, 22:22

Tnx za komentarje.

Saj ta fotoaparat Fuji FinePix F10, bi tudi lahko prišel v poštev.
 0   

tinekr @tinekr 3. Jan 2006, 22:22

Jao, si kar prdstavljam kako je to zakompliciran človek, ki kupuje fotoaparat več kot leto biggrin
 0   

Aleksander @discom 3. Jan 2006, 22:26

No "otroci" ne smetit spet,kjer se pričakuje resnost na slo-foto. biggrin
Potem je pa spet "veliknajst" odgovorov,pa malo uporabnih. confused
Kaj bo pa spet Administrator rekel ?
thumbsup

0   

tinekr @tinekr 3. Jan 2006, 22:27

grrr
 0   

Rok @recaro 3. Jan 2006, 22:29

Kaj pa kakšen Canon Ixus ali kaj podobnega?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 3. Jan 2006, 22:29

Rekel bo, da se za osebni pogovor uporabljajo zasebna sporočila grin
 0   

Aleksander @discom 3. Jan 2006, 23:29

recaro je napisal/a:
Tnx za komentarje.

Saj ta fotoaparat Fuji FinePix F10, bi tudi lahko prišel v poštev.

Recaro, Fuji F10 se mi ne zdi tako slab fotoaparat.In niti ni tako dražji kot izbrani Pentax S6.Ima zelo malo šuma pri večjih ISO vrednostih,kar bo zelo uporabno pri slabših svetlobnih pogojih.
Še link testa F10 :

http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_f10-review/

Kar se tiče Canon IXUS,750 ima več pikslov (7 MP) in je kar nekaj dražji.Njegova prednost je v tem,da ima tudi optični iskalo (F10 ga nima) in ima kakšno nastavitev več,z baterijo pa se ne more primerjati z Fuji F10.
To lahko vidiš na spodnjih podatkih,kjer je omenjen tudi Optio S6

Camera Battery life, LCD on CIPA standard) :

Canon PowerShot SD500 160 shots
Canon PowerShot SD550 150 shots
Casio Exilim EX-Z750 325 shots
Fuji FinePix Z1 170 shots
Kodak EasyShare V550 120 shots
Konica Minolta DiMAGE X1 150 shots
Nikon Coolpix S3 190 shots
Olympus Stylus 600 330 shots
Olympus Stylus 800 300 shots
Panasonic Lumix DMC-FX9 270 shots
Pentax Optio S6 130 shots
Samsung Digimax i5 180 shots*
Sony Cyber-shot DSC-T5 240 shots
FinePix F10 500 shots, which is higher than just about every other camera on the market, big or small.
* Not obtained using CIPA standard

Še link testa Canon IXUS 750 ( v USA se prodaja z oznako SD 550)

http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_sd550-review/

Nižji model Canon-a je IXUS 700,ki ima isto 7.1 MP ,samo manjši LCD in druge barve kot IXUS 750 in je isto dražji od Fuji F10.
Še nižji model pa je IXUS 55,ki ima 5 MP
Še link za IXUS 55 (v USA ima oznako SD 450):

https://www.slo-foto.net/fotoaparati/Canon/Digital_IXUS_55

thumbsup

0   

Stane Crnjak @staneC 4. Jan 2006, 08:12

Mogoče eno drugačno razmišljanje. Zdi se mi, da je nespametno dajati več kot npr 50.000,00 SIT za kompakta(mogoče je še to preveč). Sploh za domačo rabo. Za fotko 10x15 jih bo večina dobrih.
Pa še nasveta z moje strani:
Poglej tudi velikost senzorja in ne kupit tistega, ki ima zelo veliko pixlov, senzor pa majhen.
Poglej tudi kakšne modele, ki se več ne delajo, pa so dobili dobre recenzije. So navadno cenejši kot novejši, pa ni rečeno da delajo slabše fotke.
 0   

Aleksander @discom 4. Jan 2006, 09:10

staneC je napisal/a:
Mogoče eno drugačno razmišljanje. Poglej tudi kakšne modele, ki se več ne delajo, pa so dobili dobre recenzije. So navadno cenejši kot novejši, pa ni rečeno da delajo slabše fotke.

Ja Stane to bi verjetno držalo,če bi kupoval v tujini.Pri nas pa ima na žalost dostikrat starejši model fotoaparata višjo ceno,ker se trgovci ne znajo tržno obnašati.

thumbsup

0   

Florjan @blabla 5. Jan 2006, 16:06

Po kar neki časa ko sem spraševal in gledal recenzije različnih ultra kompaktov, sem kupil optio S6. Najbolj me je skrbelo to, da so ga kar na nekaj recenzijah kritizirali zaradi počasnosti in niti ne tako dobrih slik v slabih svetlobnih pogojih.

No, zame je vse odlično. In kar se hitrosti tiče in fotografiranja v slabših pogojih. Ne vem no, mogoče nisem ravno zahteven uporabnik. Mene je aparat navdušil thumbsup

Res je,da npr F10 Fujifilm dela vsaj po ogledih recenzij boljše slike...Ampak pri meni je odločila cena in še to, da imam 512M SD kartico že doma. Tako da sem odštel za aparat 72kSIT. Medtem ko bi moral za F10 odšteti kar precejšen kupček denarja več, s tem da bi moral dokupiti še xd kartico...
 0   

Aleksander @discom 5. Jan 2006, 16:30

Blabla
Rezervno Li-ion baterijo si pa le nabavi.Ker boš kmalu ugotovil,da 710 mAh res ni veliko.
Ne vem,kje si kupil fotoaparat.Pentax fotoaparate drugače prodajajo tudi pri Foto Beseničar,kjer se
dobi za veliko fotoaparatov ugodno neoriginalne baterije.

Original ( 11.900,- ) :

http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2665&start=20&product_id=1347

Kopija ( 6.000,- ) :

http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2665&product_id=2059

Želim ti uspešno fotkanje.
thumbsup

0   

Florjan @blabla 5. Jan 2006, 18:38

Ja, sem že gledal neoriginal baterije za malo pod 5kSIT thumbsup
Drugače sem kupil prek internetne trgovine. Sem obrnil vse kar je možno, na koncu pa sem izbral to kar sem in mislim da je 72kSIT najnižja cena kar se jo da dobit.
Zanimivo je to, da ma beseničar dražji aparat, ampak garancijski list v škatli je ravno od beseničarja... confused
 0   

Aleksander @discom 5. Jan 2006, 18:45

Ja saj oni imajo uradni servis za Pentax.Tako da veš kam ga neseš (pa upam da ne bo potrebe).
Drugače imajo pa neorginalne baterije Hahnel (med drugimi).In za njih garantirajo,da ne bo nič narobe
in da ne izgubiš garancije,če jih uporabljaš.To so mi zagotavljali,ko sem se jaz zanimal za
Pentax-a in dodatne baterije.
To zna biti drugače kdaj problem,ker se servisi sigurno običajno izgovarjajo na uporabo neoriginalnih delov (ali baterij)

thumbsup

0   

Rok @recaro 5. Jan 2006, 21:18

blabla je napisal/a:
Po kar neki časa ko sem spraševal in gledal recenzije različnih ultra kompaktov, sem kupil optio S6. Najbolj me je skrbelo to, da so ga kar na nekaj recenzijah kritizirali zaradi počasnosti in niti ne tako dobrih slik v slabih svetlobnih pogojih.

No, zame je vse odlično. In kar se hitrosti tiče in fotografiranja v slabših pogojih. Ne vem no, mogoče nisem ravno zahteven uporabnik. Mene je aparat navdušil thumbsup

Res je,da npr F10 Fujifilm dela vsaj po ogledih recenzij boljše slike...Ampak pri meni je odločila cena in še to, da imam 512M SD kartico že doma. Tako da sem odštel za aparat 72kSIT. Medtem ko bi moral za F10 odšteti kar precejšen kupček denarja več, s tem da bi moral dokupiti še xd kartico...

A te si zadovoljen s Pentaxom praviš. Povej mi malo kakšna je kvaliteta slik pa kolko kaj batarija zdrži pa kakšno odzivnost ima.

Samo zdaj se vedno bolj nahibam k Fujiju.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati