0   

noname @xpr0ject 6. Jan 2006, 15:58

Rabil bi podvodno ohisje za canon 20d in objektiv 17-40.
Na internetu ne najdem nic pametnega..morda kdo tukaj kaj ve o tem..kje se da to kupit..v slo trgovinah nisem nasel nic podobnega...vrecka ne pride upostev.

Hvala,

LP
Xpr0
 0   

tinekr @tinekr 6. Jan 2006, 15:59

Jaz sem pa enkrat vidla na neki strani, pa vem, da je stalo 800 K thumbsup
 0   

noname @xpr0ject 6. Jan 2006, 16:01

aaaaaa...me zabavas? smile
Imel pa namen dati do dobrih 250k.

Upam da ni res..sad

lp
Xpr0
 0   

primoz75 @primoz75 6. Jan 2006, 16:17

poglej na www.ikelite.com al pa na digideep.com (al nekaj tazga) pa www.fiji.com

je pa to draga reč. ohišje min 1200 € + port cca 200 € navzgor. pa brez fleša ne gre (min 300 €) pa roka za fleš, rezervni o-ringi...

pa 20D ni ok , ker ni FF, ker z 17-40 nimaš kaj delat podvodo na 20D....verjwmi...ker mam nekaj tazga - ma na film - je ok ker je FF, ker je poceni in dobiš rabljeno za ok denar. za 20D pa rabljenega še nič ni.

aja, prodajam moj set, te zanima? biggrin
 0   

primoz75 @primoz75 6. Jan 2006, 16:19

aja, pa 'prvi' body ne gre nikoli pod vodo...morš met 2 bodyja....verjemi grin
 0   

noname @xpr0ject 6. Jan 2006, 16:28

Primoz havla ti za tole.. Imam dva bodija in sicer 20d in analognega eosa3.Raje bi sel z digitalu, ker imam slabe izkusnje s scani in mi potem ne dopusca taksne obdelave v PS.u kot cr2. iz 20.tke.
Kar se tice 17-40 na 1.6.. Pod vodo bom fotografiral le ljudi in nicesar drugega, zato mislim da bi bil ta dovolj sirok. Sicer stavim na naravno svetlobo, saj ne bom fotografiral 100m pod vodo:, vendar se strinajm, da bi fles bil tudi vec kot potreben(za delo v bazenu).

In kaksno ohisje bi rabil za trojko?..verjetno ni nic cenjse, kvecjemu drazje?

Grem gledat na tvoj link..

LP
Xpr0
 0   

noname @xpr0ject 6. Jan 2006, 16:30

slabo prebral..mas analogni set za podvodo??
Xpr0
 0   

primoz75 @primoz75 6. Jan 2006, 16:33

ja...

Fuji-velvia rulz.... thumbsup

pod vodo imaš uporabna (skoraj) sam2 objektiva: 1. fisheye, 2. macro
 0   

milosh @milosh 6. Jan 2006, 17:23

prjatu ma 1D mark II in ga da v uno ala aqamarine al kaj so ze vrecko, k ma pr strani tko prov za zasraufat taki dve plosci da tesnita, pa z fleshem gre notr seveda. smo bli polet na kolpi in je kr dost s tistim fotku, tut pod slap ga je dal,... je delal brez problemov, gor je mel pa neki v stilu 15-30 pomoje al pa 17-40.
stvar vrjetn ni mislena za blazno podaplanje, je pa tko da ga mas pod gladino,...
 0   

noname @xpr0ject 6. Jan 2006, 18:20

mislos...pa morda ves, kje se to da dobit?...ja rabim za najvec do 3metre pod vodo..

hvala,

lp
Xpr0
 0   

primoz75 @primoz75 6. Jan 2006, 18:31

jaz niti pod razno ne bi dal aparata vrednega več kot 30 k sit v uno vrečko...

uno je ok,da ti reč ne premoči. čim greš pod vodo ratuje nadtlak in ne bo ok. če pa malo ceniš svojo opremo, pol pa ok biggrin
 0   

noname @xpr0ject 6. Jan 2006, 18:34

http://www.ikelite.com/web_pages/2d20canon.html#seedown
ma tole je odlicna stvar..ampak draga ko zafran..z vsemi dodatki. Bo treba se mal pocakat, al pa precikirat tiste vrecke zaenkrat smile
Xpr0
 0   

noname @xpr0ject 6. Jan 2006, 18:36

Ma ja Primoz, sej zato sem na zacetku napisal, da vrecka ne pride upostev...
Ampak nisem se videl teh stvari, niti mi nihce se o tem ni povedal o teh vreckah iz lastnih izkusen..

Valda da ne dam pod vodo, ce stvari niso110% zihr

lp
Xpr0
 0   

primoz75 @primoz75 6. Jan 2006, 18:38

ma te vrečke so ok ko imaš vodo nad površjem, ne ko se potopiš. je pa ta 'hec' drugače drag. zlo drag - Alu ohišje za 1D mk II stane 4500 €. plus dodatki bigrazz
 0   

noname @xpr0ject 6. Jan 2006, 18:49

Ja noro drago je...skor bolj kot tisto kar not postavis smile

Sem ravnokar govoril s kolegom fotografom, in mi je mocno odsvetoval delo s temi vreckami..tako da, nebom reskiral.
Vidim da je najbolje, da ta projekt prestavim se za tri mesece in nabavim tisto na zgornjem linku. Ampak me mal skrbi za tole mojo dvajsteko, da je nebo prej vrag vzel..namrec, narajenih ze preko 40.000 skljocov.

Primoz hvala ti za tole, tud tebi milos

LP
Xpr0
 0   

M_M @M_M 6. Jan 2006, 18:50

xpr0ject,
Če rabiš tolk da greš pod vodo ti predlagam nakup kakšnega kompakta s pripadajočim ohišjem. Gotovo bo precej ceneje kot nakup ohišja za 20D.
Sam sem precej fotografiral z A80 + WP-DC900. Kolikor sem se potapljal na dah se odlično obnese.
Če želiš, me kontaktiran na ZS in ti pošljem kakšne fotografije.
 0   

primoz75 @primoz75 6. Jan 2006, 18:52

ma jaz bi na tvojem mestu počakal kako leto - če želiš digitala pod vodo - ko bodo 5D bolj poceni in se bo dalo lepo na FF delat. 1.6 crop ni glih posrečen format.
 0   

primoz75 @primoz75 6. Jan 2006, 18:52

al pa film, skener in greš cool pa še dosti ceneje je (sploh če potopiš fotoaparat po nesreči)
 0   

iztok @izo 6. Jan 2006, 19:04

kaj pa vem, če se misliš bolj resno ukvarjat z podvodno fotografijo, bo treba zmetat ogromno dnarja. se mi zdi, da je taka hobi varjanta (in poceni)še najboljš kompakt v namemskem ohišju, tudi fleš še lahko uprabiš ipd.
včasih so bli olyi dost popularni za to, sploh 5050, ki ima 1.8 blendo,se mi zdi, zdej pa najbrž en bi bil slab kakšen 8080 al pa 5060, tudi kakšno fish lešo se da navit gor ipd. tudi fotke se da čist spodobne nardit, za večjo globino in pa boljšo osvetlitev pa itak treba imat cel prtljažnik opreme.
http://www.olympusamerica.com/cpg_section/cpg_underwater.asp
 0   

noname @xpr0ject 6. Jan 2006, 19:06

Ja tale 5d mene strasno srbi..vrjames al ne, veliko bol kot 1dm2..ravno zaradi FF, sporta pa delam vedno manj, niti se ga nikoli nisem resno lotil.
Amapk zdej je bilo toliko enega vlaganja v optiko, svetlobno opremo, da ni najdit kje kaksnega miljoncka zaenkrat:(

Moram vse skupaj se malo prespat..in premislit o nalozbi 5d in tistim ohisjem.
M-M..projekt, ki se ga lotevam bo obsezen in zahteven (sem ze naredil potapljaski izpit:) in ne bo na dah. Rabim cikel zase, katerega razvoj bo vrjetno trajal dlje, kot tisti, ga ga bom rabil za narocnika (celotno stvar seveda se zavlece moja neizkusnja dela pod vodo s fotkicem.
Vsekakor pa pod vodo grem.
Xpr0

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati