0   

Alien-Tech @Alien-Tech 22. Apr 2003, 10:17

...torej rad bi kupil Digitalni fotoaparat ki ima čim nižji čas sprožitve, lepe slike in vsaj 3Mpixle !!!

Torej imel sem možnost preizkusiti HPjev 850 in nekatere starejše modele pa mi zamik 2 sek. ne ugaja... ali sploh obstajajo taki aparati da bi bil čas posnetka približno enak času sprožitve ?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Apr 2003, 18:16

A je kakšna denarna omejitev?
 0   

Alien-Tech @Alien-Tech 22. Apr 2003, 19:05

nej ne bi bil čez 120.000... max 150.000 :?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Apr 2003, 19:13

Evo najbolj ti priporočam da si pogledaš tole stran, da si izbereš kaj najbolj ustreza tvojim potrebam:
http://www.dpreview.com/reviews/compare.asp
 0   

Alien-Tech @Alien-Tech 22. Apr 2003, 19:32

..kaj pa pravzaprav iščem oz katere vrednosti naj gledam da bom dobil to kar iščem... :oops:
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 23. Apr 2003, 11:37

Tole moraš izbrati da boš dobil približno tvojo zahtevo:

Price (street) - 600$ (130.000 SIT)
Sensor photo detectors - 3 million
Max shutter: 1/4000 sec
Ostale nastavitve niso potrebe, čeprav so lahko zelo priročne.

Našel ti bo samo en fotoaparat: Casio EXILIM EX-S3.

Zato probaj izbrati namesto 1/4000 sec, 1/2000 sec. Tako boš dobil kar nekaj zanimivih fotoaparatov.
 0   

slowenien @slowenien 23. Apr 2003, 11:40

Max shutter
Min shutter

KLASIKA JE BOLJŠA ZA TAKE EXPERIMENTE
 0   

Alien-Tech @Alien-Tech 23. Apr 2003, 12:00

...ok čas zaslonke maximalno 1/4000 je najboljša vrednost, kaj pa minimalno... opažam namreč da so pri različnih fotoaparatih tu vrednosti zelo različne od 1/60 do 15 sek. Mi lahko prosim to razloži kdo kot 6 letnemu otroku bigeek

aja pa baje da ima Ricoh tele zadeve najbolj pod kontrolo z novimi Caplioti, pa me zanima kje se jih da dobit pri nas.. ali vsaj probat !!!

...ta delay res moti.. primer bil sem na Snowboard junior Worl Cup v Avstriji in sem moral dobesedno slediti tekmovalcu 3 sekunde pred skokom da sem ga ujel ...al sem pa dobu samo kak kos dile v objektiv !!!
 0   

EMET @EMET 23. Apr 2003, 12:03

Jah, kaj čmo, klasika je itaq vedno "klasika" in kot taka počasi odhaja ...
Mene osebno tudi presneto moti ta deeeeelay pri škljocanju ... :evil:
 0   

Alien-Tech @Alien-Tech 24. Apr 2003, 06:52

...hmm en mi je predlagu naj kupim tak aparat ki ima continious shooting, mogoče kdo ve kateri aparati bi ti imeli, ali pa pod kaj naj pogledam sam (če je kakšno drugo ime za zaporedno škljocanje).
 0   

EMET @EMET 24. Apr 2003, 07:42

Če se ne motim (?), je to le ena funkcija (burst), ki (odvisno od aparata) z enim klikom škljocne v določenem čas (npr.4 sec.) določeno število fotk (10) dosti manjše velikosti od nazivne. :?:
 0   

slowenien @slowenien 24. Apr 2003, 11:40

js imam canon ixus v2 in ima funkcijo continious shooting vsako sekundo ena fotka če je baterija full polna skratka požrešnost ga odlikuje.....drugače je pri klasiki nikon fe z motorjem md12 dela 3.5fotke na sec starejši modeli 2.7....z nikonom f4 in baterijo mb23 smo še hitrejši 5.7 z legendarnim modelom nikon f2 high speed pa deset fotk na sekundo tako da cel film 36posnetkov speglaš v 3.6sekundah

ps:klasika ne odhaja............digitalce baše malo velikost senzorja.....no so že uredili sam ti modeli stanejo miljon in pol in gor ko pade pod miljon js preskočim sam pr klasiki pa ostanem še vedno.......... :wink:
 0   

Alien-Tech @Alien-Tech 24. Apr 2003, 11:58

...sam nekej bi rad razčistu... ali prihaja pri digitalcih do delaya zaradi autofocusa al zaradi česa drugega... kewr v nasprotnem primeru bom kupil takega ki ima lahko manual focus in čao !!! 8O
 0   

EMET @EMET 24. Apr 2003, 17:19

Poglej, na spodnjem linku je kar veliko čtiva v zvezi s tem ...

http://www.howstuffworks.com/search.php
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 27. Apr 2003, 18:44

če bi do zastoja prišlo zaradi autofocusa... no sej kr nekaj digitalcev podpira obe funkciji: auto in manual focus
 0   

andrejb @andrejb 11. Jun 2003, 21:54

shutter lag ni samo zaradi avtofokusa. Ce uporabis rocno fokusiranje bo shutter lag malo manjsi, ne pa bistveno. to lahko sam sprobas in vidis, da je cas od trenutka ko ti pritisnes sprozilec in do trenutka ko se dejansko naredi slika dolg tudi ce uporabljas manualni fokus. na http://www.imaging-resource.com imas ob testih dolocenih aparatov zabelezen tudi shutter lag. pri digitalcih pod 400K ne mores pricakovat dobro odzivnost. to je pac nekaj kar moras pri nakupu point and shoot digitalca vzet v zakup.

Sele pri digitalnih SLR kamerah je shutter lag dokaj kratek - pa v vecini primerov se vedno predolg.

Zakaj tocno pride do taksnega zamika ne znam povedat, je pa jasno, da to pride cisto pri vseh point and shoot digitalcih. Iz tega bi lahko sklepali, da pac sparajo s tehnologijo in jo shranijo za drazje aparate.
 0   

slowenien @slowenien 12. Jun 2003, 07:22

sploh nism vidu tega

Citiram:
...ok čas zaslonke maximalno 1/4000 je najboljša vrednost, kaj pa minimalno... opažam namreč da so pri različnih fotoaparatih tu vrednosti zelo različne od 1/60 do 15 sek. Mi lahko prosim to razloži kdo kot 6 letnemu otroku

js ti tu razložim kot šestletnemu otroku da je recimo 1/4000s čas zaklopa ne zaslonke zaslonka ostane pr miru.Razn pr nekaterih kamerah je zaklop v objektivu to pa je že drugo poglavje :?
 0   

andrejb @andrejb 12. Jun 2003, 09:30

ce smo cisto natancni, potem lahko recemo, da imajo vse danasnje point and shoot digitalne kamere zaklop ze v objektivu.

torej locimo dva tipa zaklopa. america jima pravijo:
1. between-the-lens shutter (vcasih tudi leaf shutter).
2. focal-plane shutter

Prvi ima v lecah posebna rezila, ki se odpirajo in zapirajo ter delujejo kot zaklop.
Drugi tip ima v aparatu pred filmom oz. CCD cipom. Glavna prednostteh je, da so lahko zaradi svojega nacina delovanja lahko bistveno hitrejsi.

Glede minimalnosti, pa je to odvisno od samega aparata in proizvajalca. Dolgi casi zaklopa so uporabni predvsem za slikanje ponoci, in za slikanje ognjemetov in podobnih zadev. Z dolgo odprtim zaklopom, recimo vec ur, lahko celo slikas gibanje zvezd. Obicajno so point and shoot digitalci dokaj omejeni tukaj.
 0   

slowenien @slowenien 12. Jun 2003, 09:55

Js za te zaklope prvič čujem ti digitalci me ne zanimajo tako podrobno.Js v glavnem poznam centralni,zavesni in sektorni zaklop.....če ga imajo digitalci v objektivu tako ali tako gre za stari dobri centralni zaklop samo bok si ga vedi kako zgleda :?
 0   

andrejb @andrejb 12. Jun 2003, 10:56

Evo ga:

There are three types of shutter used in digital photography: the digital or CCD shutter, the leaf shutter and the focal plane shutter. The last two shutters are manual, or mechanical, shutters.
A digital or CCD shutter works by electronically limiting the sampling time of the sensor.

A leaf shutter, or "iris" shutter, uses overlapping metal blades which can open and close to vary the size of the aperture. An illustration of the appearance of an iris shutter is given at right.

A focal plane shutter uses two curtains to control the exposure. The first curtain exposes the film or sensor, and the second curtain moves after the first to cover the film or sensor.

Kako zgleda lahko vidite na http://www.ted.photographer.org.uk/photoscience_control.htm#shutters

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati