0   

Goran @Goran22 10. Jan 2006, 20:44

Živjo imam eno vprašanje kaj naj kupim za 80000SIT. Gledal sem Canon PowerShot A610 pa me zanima ali se ga splača kupiti ali se da kaj boljšega kupiti za isti denar. BTW sem začetnik!
Živim da težim
 0   

milosh @milosh 10. Jan 2006, 21:12

odvisn kaj rabs, sam za tako splosno uporabo je to zihr top5 kar lahko za tak danr dobis. za brlizn isti dnar sm zanc gledu pa mislm da je bil nek olimpus se v igri sam bi vseeno sam uzel canona
 0   

Aleksander @discom 10. Jan 2006, 22:35

Se strinjam z Milosh-em. A610 je v tem cenovnem razredu ena boljših izbir,če ne celo najboljša (ta hip).Na začetku ga boš verjetno uporabljal bolj v načinu "auto",ko pa se bolje spoznaš z fotoaparatom, pa boš lahko uporabljal tudi ročne nastavitve.
Če še ne poznaš tega fotoaparata imaš tukaj test:
(620 in 610 se razlikujeta samo po številu pikslov)

https://www.slo-foto.net/reviews-105.html (Pele je bil spet priden nice )

http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_a620-review/index.shtml

Kupuj v kompletu in ne varčuj pri kapaciteti spominske kartice.Dodaj raje kakega tisočaka več in si kupi vsaj 512MB.Ne bo ti žal.

Kompleti:

http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?product_id=1966&show=kompleti#vec

http://www.mixi.tv/katalog/product.php?SID=6a5a8592838216bd88670929e68a563a&product_id=1020094521

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

steppenwolf @steppenwolf 10. Jan 2006, 23:11

Mogoče bi bila ok izbira tudi rabljen Canon G5 ali Olympus 5060. To sta precej dobra aparata in ponujata tudi veliko ročnega nadzora, kar bo morda prišlo prav, ko se boš želel malo več eksperimentirat.
LP
 0   

Aleksander @discom 10. Jan 2006, 23:55

steppenwolf je napisal/a:
Mogoče bi bila ok izbira tudi rabljen Canon G5 ali Olympus 5060. To sta precej dobra aparata in ponujata tudi veliko ročnega nadzora, kar bo morda prišlo prav, ko se boš želel malo več eksperimentirat.

Ko si ravno omenil G5.Če mogoče ne veš tudi Canon PS A610 ponuja veliko ročnega nadzora.
Poleg tega ima ta Canon že Digic II image procesor,ki je hitrejši kot na prejšnjih Canon fotoaparatih in 2,0 inch vrtljiv LCD (G5 1,8 inch)
Poleg tega G5 uporablja Li-ion baterijo,ki je mnogo manj priročna (in dražja) kot AA baterije pri A610.Oba imata 4 x optični zum in objektiv 35 - 140 mm.
Olympus C5060 je model iz leta 2003 in je ( za digitalno fotografijo) že malo starejši fotoaparat.Za "svoje" čase je bil zelo dober.Samo tudi on ima 1,8 inch LCD ,ki je za moje pojme slabše vrtljiv kot pri Canon-ih (odpre se na gor - flip up).Ker ima bolj širokokoten objektiv (27 - 110 mm) mu 4x optični zum ne koristi kaj dosti.Moje mnenje je,da je za bolj običajno (amatersko) uporabo boljše imeti malo večjo povečavo.In je bolj primeren objektiv 35 - 140 mm .Tudi Olympus uporablja Li-ion baterijo.

Spodaj so izrezki iz testov na spletni strani :
http://www.dcresource.com/reviews/cameraList.php

(kjer se najdejo tudi kompletni testi s slikami):

-----------------------------------------------------------------------------
Na kratko plusi in minusi Olympus 5060 :

The 5060 is a strong competitor to the other big names out there, and it's well worth a look.

What I liked:

Good photo quality, though images a little noisy
Tons of manual controls
Very nice, wide-angle 4X zoom lens
Two histograms to choose from
AF-assist lamp AND passive AF system!
Handy RAW data edit feature
Useful flip-up, rotating LCD display
Customizable buttons and menus
Handy My Mode feature lets you store favorite settings to spot on mode dial
Super macro mode lets you get 3 cm from your subject
Powerful battery
VGA movie mode
Hot shoe for external flash
Supports add-on lenses, underwater case, battery grip

What I didn't care for:

Images are too noisy at default settings
Redeye
Controls can be intimidating to new users
Slowest shutter speeds only available in full manual mode
Full manual only on CD
---------------------------------------------------------------------------

Na kratko plusi in minusi anon G5 :

What I liked:

Excellent photo quality in most situations (though note issues below)
Amazing expandability in terms of lenses, flashes
Super fast performance
4X zoom a nice change from the usual 3X zoom
CompactFlash Type II slot
Impressive movie, playback modes
Has an AF illuminator lamp
Tons of manual controls
FlexiZone focusing system lets you focus on any area of frame
Great software bundle

What I didn't care for:

Redeye worse than expected
Too much purple fringing
Lens blocks view through optical viewfinder at wide-angle setting
Diopter correction knob difficult to operate
The VGA movie mode found on other Canon cameras would be nice
-----------------------------------------------------------------------------------

Na kratko plusi in minusi Canon A610 :

This is one of the best cameras in its class, offering something for just about everyone, from beginner to enthusiast. If you want a midsized camera that won't require a second mortgage, the PowerShot A620 is definitely worth a look.

What I liked:

Excellent photo quality
Full manual controls
Flip-out, rotating LCD display; LCD visible in low light
Impressive performance
AF-assist lamp
Very good movie and continuous shooting features (with appropriate memory card)
Excellent battery life (with decent NiMH batteries)
Support for conversion lenses and external slave flash
Camera can be controller from your Mac or PC
USB 2.0 High Speed support
Unique My Colors feature

What I didn't care for:

Redeye
ISO 400 doesn't seem to be usable
No rechargeable batteries included
No diopter correction knob; plastic tripod mount

Še za lažjo skupno primerjavo :

http://www.imaging-resource.com/CAMDB/compare_results.php?sections%5B%5D=911&sections%5B%5D=507&sections%5B%5D=582&submit=Compare

thumbsup

0   

steppenwolf @steppenwolf 11. Jan 2006, 00:53

bigeek
Madonca, ti si naredil pa celo disertacijo! Lepo, da si izpostavil slabosti in prednosti mojih predlogov.
Verjetno je za začetnika 610ka boljši nakup.
Se pa ne strinjam s teboj, da je Olyjev širši objektiv nujno slabost. To je dosti odvisno od namembnosti.
LP
 0   

milosh @milosh 11. Jan 2006, 01:06

glede baterij li-ion so velika prednost ce samo ti uporabljas fotkic, ne hodis na potovanja nekam v puscavo ali đunglo,.... stane priblizno isto kot malo boljse 4aa baterije s polnilcem a po mojih izkusnjah zdrzi mnogo vec.
navadne aa barije so boljse ce fotkic uporablja vec ljudi (druzinski fotkic,..). se vedno se uporablja baterije za polnit ampak ce kdaj nujno nujno rabis in ker je nekdo pozabil dat filat baterije, jih se vedno dobis na vsaki pumpi, trgovini,.... takisto za potovanje, se zna zgodit da prej dobis ene baterije kot pa uticnico za polnit akumulator.

je cist odvisno zakaj stvar uporabljas
 0   

Aleksander @discom 11. Jan 2006, 12:16

steppenwolf je napisal/a:
:Se pa ne strinjam s teboj, da je Olyjev širši objektiv nujno slabost. To je dosti odvisno od namembnosti.

Steppenwolf,zato sem tudi napisal :
Moje mnenje je,da je za bolj običajno (amatersko) uporabo boljše imeti malo večjo povečavo.In je bolj primeren objektiv 35 - 140 mm .

thumbsup

0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 11. Jan 2006, 12:54

Definitivno A610. Kaj boš stare jajca kupoval. Digic II procesor se super obnese pa še ta dva aparata zadnje čase zelo hvalijo in priporočajo. Imel sem 3 različne canone iz serije power shot in tudi pri enem nisem imel kakršnekoli težave. To je znamka kateri se lahko zaupa in je idealna za začetnika in tudi že malo bolj resnega uporabnika.

Lep pozdrav!
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 11. Jan 2006, 13:00

A610 stane še manj kot 80k, tako da boš lahko kupil še torbico, baterije in mogoče dodatno kartico. To je zame super nakup in če bi se sam odločal za 80k grem takoj v akcijo.

LP!
 0   

Aleksander @discom 11. Jan 2006, 13:00

milosh je napisal/a:
glede baterij li-ion so velika prednost .... stane priblizno isto kot malo boljse 4aa baterije s polnilcem a po mojih izkusnjah zdrzi mnogo vec.
je cist odvisno zakaj stvar uporabljas

Milosh,glede baterij se ne bi čisto strinjal s tabo.To ni samo moje mnenje,da so AA baterije bolj priročne.In glede kapacitete,razen redkih izjem,ne drži da lahko z njimi narediš več posnetkov kot pa z AA.Sicer je res to odvisno tudi od porabe posameznega fotoaparata.In ne drži da približno enako stanejo.
Ravno pred kratkim je nekdo na forumu prodajal Li-ion baterijo za G5 .

http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2665&start=20&product_id=636

Za ta denar dobiš celo vrečo (no,malo pretiravam) dobrih AA 2500 mAh baterij.
Sicer lahko kupiš tudi neoriginalne Li-ion baterije,toda uporaba je na lastno odgovornost.
Čeprav naj Li-ion baterije ne bi imele spominskega efekta polnjenja,jih vseeno ni preveč dobro polniti,če še niso prazne.In potem ti nič ne pomaga (tudi če imajo veliko kapaciteto),če si med tednom že kaj fotkal - za vikend pa je baterija napol prazna.Da ne govorim,da si kje turistično ali na izletu in se ti sprazni baterija.To lahko povem iz lastnih izkušenj.Navadne AA baterije pa lahko kupiš skoraj na vsakem vogalu in bodo dobre vsaj za tisti dan.

Po podatkih na testu pa A610 ni potraten:

Camera Battery life, LCD on
(CIPA standard) Battery Used

Canon PowerShot A95 400 shots 2300 mAh NIMH
Canon PowerShot A610/620 500 shots 2300 mAh NIMH
Casio Exilim EX-P700 200 shots NP-40 li-ion
Fuji FinePix E550 200 shots 2300 mAh NIMH
HP Photosmart R817 250 shots R07 li-ion
Kodak EasyShare Z760 185 shots KLIC-5000 li-ion
Nikon Coolpix L1 230 shots unknown NiMH
Panasonic Lumix DMC-LZ2 390 shots unknown NiMH
Sony Cyber-shot DSC-W7 380 shots 2100 mAh NIMH

------------------------------------------------------

Po mojem je edina večja prednost Li-ion baterije,da je manjša in lažja kot 4x AA.In s tem je tudi velikost fotoaparata manjša in skupna teža fotoaparata nižja.

thumbsup

0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 11. Jan 2006, 13:38

Tu ti dam prav discom. Pa še v vsaki štacuni lahk kupiš alkalne, če je sila...

LP!
 0   

Miha @mauss 11. Jan 2006, 13:39

...v Comtronu(CityPark) majo akcijo - canon A620 za 85k sit.
ne mors falit.
 0   

Dušan Pugelj @-dp- 11. Jan 2006, 13:50

Imam A620 približno dva tedna in sem zaenkrat z njim zelo zadovoljen.
 0   

Goran @Goran22 12. Jan 2006, 15:58

Moja končna odločitev je Canona PowerShot A610. Za začetk bo dober poj ke bo mal več dnarja bomo pa kej drugga nabavel.
 0   

Pele @Pele 12. Jan 2006, 17:08

thumbsup
 0   

milosh @milosh 12. Jan 2006, 17:48

hja, ce bi prebral bi vidu da se glede potovanj,... cist lepo strinjam s tabo
glede kok zdrzijo sm pa mislu bl zivljensko dobo kokr stevilo posnetkov. nekak mam izkusnje da akumulatorji zdrzijo vec polnjen kokr baterije.
ce se AA baterije tako magicno bolse me pa zanima zakaj jih noben DSLR ne uporablja in imajo to moznost samo nekateri gripi n se to uporablja malo ljudi?
 0   

Pele @Pele 12. Jan 2006, 17:50

Citiram:
zanima zakaj jih noben DSLR ne uporablja

Pentax DSLR jih imajo grin
 0   

Aleksander @discom 12. Jan 2006, 19:31

milosh je napisal/a:
hja, ce bi prebral bi vidu da se glede potovanj,... cist lepo strinjam s tabo....ce se AA baterije tako magicno bolse me pa zanima zakaj jih noben DSLR ne uporablja in imajo to moznost samo nekateri gripi n se to uporablja malo ljudi?

Milosh,prav imaš ; hja,če bi prebral bi vidu :
citiram :
Po mojem je edina večja prednost Li-ion baterije,da je manjša in lažja kot 4x AA.In s tem je tudi velikost fotoaparata manjša in skupna teža fotoaparata nižja.
Poleg tega se razlikuje v napetosti:
AA polnilne...1,2 V
Li-ion.............3,6 V
Fotoaparatov s tremi AA baterijami nisem še videl (da bi naprimer lahko nadomestil Li-ion baterijo.Ker pa večino fotoaparatov uporablja dvojno Li-ion baterijo (7,2 V),bi za to rabil 6 AA baterij.In smo spet pri velikosti in teži

thumbsup

P.S.: goran,čestitke za novo digitalno pridobitev.... thumbsup

0   

milan @edj1 23. Jan 2006, 18:52

če še nisi nabavil ti lahko napedenam canon a620 za 76k, a700 84k itd
pentax optio s6i 70k

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati