0   

janez5 @janez5 22. Jan 2006, 11:42

iščem digitalni fotoaparat nižjega cenovnega razreda, ki bi imel sledečo funkcijo:
- postaviš ga nekam (na mizo, na okno, na skalo, itd) in fotoaparat
samodejno fotografira na vsakih 30 sekund (ali na vsako minuto ali dve
minuti, kakor je pač nastavljen) dokler ne zmanjka spomina.
Kakšen nasvet, mogoče lastne izkušnje s tem ? To funkcijo nekateri aparati imajo, imenuje se intervalometer (Canon) ali interval shooting (Benq), menda tudi time-lapse recording, a je to ponavadi skrito v podrobnostih, nikoli objavljeno na prvi strani, zato je iskanje takega aparata precej zamudno.
Mogoče je v Sloveniji specializirana firma za digitalne fotoaparate z veliko ponudbo vseh mogočih modelov IN ČLOVEKOM, ki ve, kaj prodaja ? To bi bilo idealno.
 0   

milosh @milosh 22. Jan 2006, 11:46

nevem ce gre skupi besedna zveza "nizji cenovni razred" in "funkicja za specificne fotografe". prvu problem je po mojem pri denarju, drug pa pri bateriji, ker more bit fotkic skos przgan ce hoce to delat in baterije v kompaktih (kar jst razumem za nizji cenovni razred) niso blazno zmogljive. res pa je da mas na nekaterih fotkicih moznost priklopa na štrom omrezje in tko delas neprestano, samo to nima blazno velik fotkicev.
 0   

Simon Primožič @caver_jolly 22. Jan 2006, 11:46

Canon G2 mislim, da je imel to funkcijo, priključenega na računalnik, s priloženim programom si nastavil interval slikanja pa ti je fotografiral.
 0   

Rok @Redeemer 22. Jan 2006, 11:56

lahko pa, če ima fotkič priklop za daljinski sprožilec, sfejkaš signal ki je potreben da sproži ter povežeš s timerjem (če je kaj elektronika v tebi laugh )
moj eos se ni upiral hehe
 0   

iztok @izo 22. Jan 2006, 12:09

ja, da se kaj poštromat, drgač pa res tako kot pravijo, na računalnik priklopiš, pa je. celo winsi imajo en capuire program, se mi zdi, kjer nastaviš interval.
 0   

Heretic @Heretic 22. Jan 2006, 12:23

men je zaenkrat uspelo samo proženje preko računalnika, bi pa bil vesel kakšnega nasveta za avtomatsko intervalno proženje thumbsup
 0   

iztok @izo 22. Jan 2006, 13:26

canon zraven fotiča prilaga program za to, image capture, če ima možnost za interval, pa se ne spomnem. možno, da si tudi ti dobil zarven fotiča kaj podobnega, malce poišči po tistih cd-jih.
kot sem že omenil, sam jst to enkrat imel na winsih preden sem formatiral zadevo. bila je od microsofta zadeva, v sklopu dodtnih prgramčkov za windowse, kot nek plus la kaj že in mislim da je bilo celo free. naštimal si, katero kamero ali skener boš uporabil, nastavil čas intervala in to je bilo vse. fotke so se sproti shranjeval v določen folder.
dej malc pobrskaj za zadeva na netu, imena programa se ne spomenm zdej.
 0   

Heretic @Heretic 22. Jan 2006, 13:41

ja, saj sem našel nekaj. od microsoftovih power toys -> webcam timeshot. vse ql, samo mi non-stop teži, da ne najde naprave dead zgleda, da deluje le s fotiči, ki imajo omogočeno funkcijo web-cama.
nwm, bom pogledal, kaj omogoča nikon capture.
no
 0   

Kris @kris 22. Jan 2006, 13:44

Timelapse imata Canon G5 in njegov naslednik G6.
Verjetno želiš narediti nekaj v tem smislu:
http://www.fotosearch.com/artbeats/timelapse-flowers-2/ATB225/
 0   

janez5 @janez5 22. Jan 2006, 14:03

tale "interval shooting" ali "time lapse" mora biti vgrajen v aparat, ne pa da zraven tovorim še PC ali kakšno drugo napravo. Ideja je, da bi aparat uporabil za slikanje prosojnic, ki jih bolj ali manj hitro menjujejo predavatelji na raznih seminarjih, ki potekajo prehitro, da bi dejansko imel kaj od njih.
Dodatna zahteva bi seveda bila neslišno (ali zelo tiho) delovanje, ker bi cviljenje kakšnega motorčka za zoom ali ostali zvoki motili udeležence.
 0   

iztok @izo 22. Jan 2006, 14:04

heretic, najdi driver za nikona za winse. mogoče ti to manjka samo.
 0   

iztok @izo 22. Jan 2006, 14:16

janez 5, a je tole fotkanje prosojnic čist legalno? v rpmre, če lahko fotkaš te prosojnice, ne vidim razloga, dene bi dobil originale, se pravi najbž kakšen powepoint fajl.
aja, kako pa tudi veš, kakšen interval naštimat, verjetno prfoks ne menjava slajde na točen enak razmik ipd.
ne vem, meni se zdi, da boš čist ok vse nardil za daljincem, fotič pa dej na stojalo, da ne rabiš zraven svetit.
 0   

Heretic @Heretic 22. Jan 2006, 14:29

izo je napisal/a:
heretic, najdi driver za nikona za winse. mogoče ti to manjka samo.

ma saj winsi zaznajo aparat, samo program naj bi avtomatsko..pa ga ne bigeek
 0   

Marko @Fioko 22. Jan 2006, 14:36

Mogoče bi ti prišel prav program DSLR Remote Pro, vendar je le za dslr aparate. Ima pa funkcijo Time-lapse...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Jan 2006, 14:39

Naj omenim, da sem se enkrat hecal s podobno stvarjo. Fotoaparat sem priključil na TV-in od TV-tunerja in inštaliral program za nadzor. Program je bil priključen na aparat in vedno, ko je zaznav gibanje v nekem prostoru je shranil fotografijo na trdi disk in jo po možnosti poslal tudi na e-naslov ali na FTP strežnik.

Če koga zanima, lahko malce pobrskam, samo so pa problem baterije, tako da priporočam priklop na napajalnik.
 0   

Heretic @Heretic 22. Jan 2006, 14:52

Fioko je napisal/a:
Mogoče bi ti prišel prav program DSLR Remote Pro, vendar je le za dslr aparate. Ima pa funkcijo Time-lapse...

super, pogooglam, vidim kaj vse lahko počnem z njim spodaj pa piše..only for Canon DSLR Cameras dead sleep

zmešal se mi bo... baby
 0   

iztok @izo 22. Jan 2006, 14:54

a nikon nima nobenega program za capture?
 0   

Rok @Redeemer 22. Jan 2006, 14:55

Lucifix je napisal/a:
Naj omenim, da sem se enkrat hecal s podobno stvarjo. Fotoaparat sem priključil na TV-in od TV-tunerja in inštaliral program za nadzor. Program je bil priključen na aparat in vedno, ko je zaznav gibanje v nekem prostoru je shranil fotografijo na trdi disk in jo po možnosti poslal tudi na e-naslov ali na FTP strežnik.

Če koga zanima, lahko malce pobrskam, samo so pa problem baterije, tako da priporočam priklop na napajalnik.

iCatcher Sentry? smile
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Jan 2006, 15:01

Ne vem, če je bil ravno ta, ampak jih je celo morje na internetu:

http://www.google.com/search?hl=sl&q=webcam+security&btnG=Iskanje&lr=
 0   

Rok @Redeemer 22. Jan 2006, 15:07

s iCatcherjem sn enkrat naredo APS iz "butastega" UPS-ja.

ena izmed led diod na UPS-u prične utripati ko mu sfali baterij (ko mu jih sfali do konca pač izklopi računalnik). jaz sem s selotejpom prilepil čez to led diodo razmontiran webcam, kateri je bil povezan na računalnik. iCatcher je konstantno iskal gibanje, katerega pa ni bilo. bila je le tema - ko se je pa prižgala lučka je program to zaznal kot gibanje ter sem nastavil da je preko enega drugega programa izklopil računalo softversko. pred tem mi je kajpakda poslal SMS na telefon da ni več elektrike laugh

poor man's APS cool

kot zanimivost

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati