0   

Nejc Jelovšek @TheAnswer 22. Jan 2006, 21:19

No imam eno veliko dilemo:

Uporablam objektiv Canon EF 28-135 F/3,5-5,6 IS USM in sem iz tehnične plati zelo zadovoljen. Ampak zelooo me moti pomankanje širokega kota. Zelo! Povejte mi, kako neumen bi bil če bi tega canona zamenjal s Sigmo 18-125mm f/3.5-5.6 DC.
Naj vas opozorim da ne potrebujem nevem kako dobraga objektiva ker me bolj zanima popotna fotografija in to, da bi imel na mojem EOSu samo en objektiv ki bi mi dobro služil...

Druga možnost bi bil Canon EF-S 17-85mm f/4.0-5.6 IS USM... Samo je nekoliko dražji in se mi zdi, da je telih 85mm malo malo....

Kaj mislite vi?

Hvala, LP
 0   

iztok @izo 22. Jan 2006, 22:13

17-85 je kr precej držji, če se prav spomnem. tudi neke pretirane ostrine nima, vsaj po mnenjih, ni pa slab, jasno.
z sigmo nemoreš veliko falit, sploh za eno splošno fotkanje na potovanjih. obstaja tudi 18-200 model, ki ni slabši od 18-125, najbrž pa je malce več popačenja pr 18mm. če se da, malce prej probaj obektiv in boš videl, kakot ti ustreza, vendar čemene vprašaš, bodo obe sigme kr pravi nakup zate.
poglej še pod mnjenja pd objektive (knof zgoraj v glavi)
 0   

Aleš Horvat @Aky 22. Jan 2006, 22:26

Sigmin 18-125 je dostojen naslednjik Canonovem 28-135.

Nima pa ISja in je precej glasnejši. Ima pa hitrejši motorček za fokus, ki pa je žal nenatančen. V praksi to pomeni, da moraš 2x ali 3x izostriti preden je ostrina OK. (OK je tedaj, ko motorček več ne "popravlja").

18mm je zlata vredna številka, še posebno na crop camerah. Na fullframe ti pa Sigmin DC ne bo pasal. Sicer sem ga za foro probal tudi na 1Ds2 kjer sicer deluje je pa simpatičen črni krog okoli z finim edge blurom.

All in all. Sigmin 18-125 je odličen objektiv za svoj denar. Problem je v tem, da je nekoliko mehak. Pri 18mm je pokritost tako velika, da bi si želel več detajlov oz ostrine. Naslednji korak bi po mojem bil Canonov 17-40/4L (ali še bolje 16-35/2.8L), le zooma jim manjka (še posebno 16-35, ki pa je čista erotika).
 0   

Nejc Jelovšek @TheAnswer 23. Jan 2006, 18:33

Ok. Se previ da se moram odločid med Sigmo 18-125 in 18-200.

Kateri od njiju bolj popači sliko pri 18mm in 125 oz.200mm?
Kateri je bolj oz. manj oz. bolj natančen in hitrejši oz. počasnejši pri fokusiranju?

Cena je u bistvu skoraj enaka, zako da to ni merilo. Sedaj bi samo enega od vas prosil da mi pove nekaj o razliki med tema dvema objektivoma, tako da se bom lažje odločil...

Hvala, LP
 0   

iztok @izo 23. Jan 2006, 18:46

dej poglej v arhiv foruma, enkrat sem dal en link, kjer je test obeh objektivov in tudi tamrona 18-200 in še kit objektiva, se mi zdi. po ostrini je bila sigma 18-200 prva, o popoačenju pa ne vem. sicer pa je zdej v id. temnici to danes veliko lažje vse popravit (aberacije, vinjetiranje, popačanje objketivov it itd).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati