0   

tomaž @mju 30. Jan 2006, 21:07

Vglavnem v maju, se odpravljam z tistimi ki so pri izbirnem predmetu astronomija na astronomski tabor, vse skupaj sebo odvijalo na veliki planini confused

No, mene so prosili, da grem zraven... In... Bi radi bili pofotkani, učenci in učitelji, pa še nek planet biggrin luno naj bi stisnil nekajkrat čez teleskop... No, situejšen je tak, včeraj smo šli malo za probo na en bližnji travnik (ob slikah lažje govorim (besedno izražanje me matra upset biggrin ) )

Jaz sem že ob dnevu šel preverit pozicijo... "En mavo megleno, bi djal po horensk" upset

No, napočil je večer, kot tele, sem vlekel veliki (rdeči) teleskop... Na neko močvirje hehe, megla je bila fascinantna... (a se spomnite unega filma The fog, malce starejša zadeva, ampak ne morem tistega mrtvega s kavlom pozabit biggrin No, približno taka megla je bila) Torej, pogoji odlični

Pa smo postavili tiste gromozanske stvari, našli Buševo postojanko na luni in iskali mars...

Jaz sem prvič slikal skozi teleskop... Z 52mm že nekako gre brez nastavka... Rezultati so.... upset Ampak... Recimo, da nekaj je... za prvič biggrin

Brez teleskopa (200mm) je pa takole

Za konec vam pa še pokažem, kaj naredi vgrajen D50 fleš Rofl

(tisto, ko je premaknjeno, so se toti loleki premikali biggrin )

Sedaj pa rabim čimveč nasvetov, zarad megle, so malo zmegleme slike, ampak... če ima kdo kaj pametnega še za pripomnit hehe... Bom zelo vesel
 0   

Heretic @Heretic 30. Jan 2006, 21:33

lušno, čeprav mi fotke ne dajejo nekega vtisa reportaže ali povezanosti. pogrešam predvsem kakšen detajl, portret pri gledanju skozi teleskop, pa nujno - široki kot z nebom in opazovalci.
lune so ti kar dobro ratale, glede na to, kako si jih slikal. malo PSja, pa bo iz 3.je še kaj ratalo;)

sunny
 0   

tomaž @mju 30. Jan 2006, 21:44

heretik, a si že probal kdaj nebo s širokim kotom slikat? upset

dodan: Kok nesramno tole zveni... bigeek
 0   

Heretic @Heretic 30. Jan 2006, 21:49

sem, pa ti? grin
 0   

tomaž @mju 30. Jan 2006, 21:53

ej, tistle komentar izpade kot nekaj zelo zlojevolnega... Nosem tko mislil, hotel sem samo rečt, da nekih zvezd ravno ne moreš pričakovat... Je bilo pa to res bolj za probo, zato pa nasvete (hvala za tvojga) prosim

Tole je še najbolj podobno nebu?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati