0   

klara @klara 4. Feb 2006, 11:40

sunny Olla. Spet jaz! sunny nice
Ste mi mal dali razmišljat in kot je rekel DISCOM, se zdi tudi meni FUJI S5200 zelo kull.
Problem je pa v tem, da ne vem če se sploh še prodaja, ker ga nikjer nisem zasledila. Npr. na Bolhi.net, sem našla le FUJI S5600.
No, mi ve kdo povedat, če je kakšna bistvena razlika med tema dvema fotoaparatoma?
Meni se lih ne zdita ne vem koliko različna...
Hvala za mnenja.
LP Klara
nice
 0   

gasper trampus @gtyrant 4. Feb 2006, 11:48

fiju 5200 in 5600 je isti aparat,samo ena oznaka se uporablja za ameriko.
 0   

klara @klara 4. Feb 2006, 13:25

O hvala, zdej vidiš koliko sem na tekočem... idea
 0   

tomaž @mju 4. Feb 2006, 14:32

Pa bolha ma končnico com

http://sedoparking.com/search/registrar.php?domain=bolha.net&registrar=sedopark
 0   

gasper trampus @gtyrant 4. Feb 2006, 15:33

klara kaj pa panasonic dmc fz 5, zelo soliden,če ne celo najboljši med njimi,... pa je samo 70 k sit.
 0   

klara @klara 5. Feb 2006, 15:31

Panasonic ima ISO "komaj" do 400, jaz pa rabim nekaj, kar ima večji ISO, za tisto slikanje ponoči, brez fleša....(koncerti varijanta)! sunny
 0   

gasper trampus @gtyrant 5. Feb 2006, 15:36

klara je napisal/a:
Panasonic ima ISO "komaj" do 400, jaz pa rabim nekaj, kar ima večji ISO, za tisto slikanje ponoči, brez fleša....(koncerti varijanta)! sunny

kar se tiče nočnega fotkanja so po mojem mnenju vsi kompakti (mogoče z izjemo hibridov) zelo šibki,obvezno je stojalo pa sprožilec(žični,daljinski) ,.... pa še to je za silo ker je pr visokem iso preveč šuma in pri dolgih časih z manjšim iso tud preveč preveč, uglavnem pr kompaktih itak vedno vse "šumi" še podnevi.

najbolj je slr to je dejstvo,samo tukaj so potem pa spet druge težave.
 0   

chips @chips 5. Feb 2006, 17:13

Fuji ima v primerjavi z drugimi kompakti izredno malo suma. Npr. Fuji F10 ima pri ISO1600 komaj opaznega.
 0   

gasper trampus @gtyrant 5. Feb 2006, 17:24

ja to s fuji -jem je res,sam kaj k je zame f10 čist neuporabn, če mam kompakta pol nujno hočm več zuma ,da lahko saj v časih z njim delno nadzorujem globinsko ostrino. sicer bom pa verjetno začel kr na film mal slikat ker drugač ni eos brezveze stoji doma.
 0   

klara @klara 5. Feb 2006, 17:54

Fuji torej! thumbsup
 0   

Aleksander @discom 5. Feb 2006, 21:28

gtyrant je napisal/a:
kar se tiče nočnega fotkanja so po mojem mnenju vsi kompakti (mogoče z izjemo hibridov) zelo šibki,obvezno je stojalo pa sprožilec(žični,daljinski) ,.... pa še to je za silo ker je pr visokem iso preveč šuma in pri dolgih časih z manjšim iso tud preveč preveč, uglavnem pr kompaktih itak vedno vse "šumi" še podnevi.

Gtyrant,če nečesa še nisi dobro preizkusil,ni treba na spošno komentirati in metati vse v en koš.
(Čeprav je res,da si napisal:"...po mojem mnenju...").

gtyrant je napisal/a:
ja to s fuji -jem je res,sam kaj k je zame f10 čist neuporabn, če mam kompakta pol nujno hočm več zuma ,da lahko saj v časih z njim delno nadzorujem globinsko ostrino.

Fuji F10 ima res samo 3x optični zum,zato pa ima S5600 10x optični zum.In po kvaliteti ISO ne zaostaja za F10.

Jasno je da kompakti nikoli ne bodo čisto zamenjali DSLR,čeprav so se zadnje čase nekateri že kar približali DSLR razredu.Samo za neprofesionalno rabo so tudi kompakti dobri (vsaj nekateri) za slikanje v temnejših ali slabših svetlobnih pogojih.In Fuji S5600 je definitivno med njimi.

Pa še testa Fuji F10 za boljšo primerjavo:
(Oglejte si predvsem del,ki govori o ISO testu - zraven so slike)

http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_f10-review/

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati