0   

pripravnik @pripravnik 8. Feb 2006, 18:30

pokvarjen klasičen body nikon F70, ki mi je več let zvesto in dobro služil, nikoli zatajil, bil nikoli preobremenjen, poslikal filmov mogoče 10% njegove zmogljivosti, ohišje je komaj dobilo pravo patino, robovi se malo svetijo ...
ko sem ga kupoval, je bil drag (zame - amaterja), tako kot je drag danes body D70. Mislil sem takrat, to je doživljenski nakup.
in potem je na eni poroki zatajil. softver.
Osem mesecev je bil na fotomehaniki v lj, potem pa so mi ga vrnili. popravilo bi bilo predrago. Saj verjamem, ampak vseeno.
Nekaj se mu je v programu pomešalo in zdaj mežika, ne prepoznava objektivov, itd...
Žal mi ga je za v smeti cry
.
Naj ga imam za kak rezervni del pri drugih aparatih (kaj jaz vem, kak nastavek pri objektivih,
naj ga nesem v fotomehaniko, če bi oni rabli dele,
naj vprašam na kakem nikon servisu, kako in kaj,
naj se z njim igram, ga razstavim in pogledam, kaj sploh je v teh škatlah,
ali se naj sprijaznim, da ga je pač digitalni čas povozil?
recimo 45 ali 50 jurjev za popravilo pa se najverjetneje res ne splača dajati.
lp
pripravnik
 0   

iztok @izo 8. Feb 2006, 18:54

kaj pa vem, analogno fotiči so že tolk poceni, da se ti bolj plsča še enga rabljenega kupit, kot pa dat popravljat. potem imaš lahko pokvarjenega za dele ipd.
enake misli sem jst imel z mojim 500n. ko sem ga kupil, je bil z objektivom (tamron 24-70) prek 100k,se mi zdi, kar bi bilo zdej že tam proti 150-200k, po mojem. 500n pa bi zdej mogoče za 10-15k prodal, pa še to bl teško, ga rajš imam doma, bo za rezervo, če vse drugo odpove.
no, vsaj dokler ne bodo nehali filme delat oz. bo tako drag, da boš fotkal samo še iz nostalgije, hehe.
 0   

Aleksander @discom 8. Feb 2006, 19:13

Vsakega fotoaparata,ki se pokvari je po svoje škoda.Sploh,če je dobro služil svojemu namenu in se nanj navežeš.
Tudi jaz mislim,da se ga (na žalost) ne splača popravljati,ker bi bila cena popravila najbrž previsoka.
Pridružujem se Izo-tu,ki predlaga rajši nakup drugega rabljenega.

Za podkrepitev takega predloga:

http://www.bolha.com/oglas1530086

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

masa gojic @maha 8. Feb 2006, 19:31

kak sentiment me je preplavil ob tvojem postu.. hehe, res!

sama sm imela isto varianto, samo da se je slo za bliz, ki sem ga kasneje podarila enemu deckotu iz elektro faksa.. naredu je pravo zverino iz njega samo, da ni vec uporaben kot del aparata ampak samostojno..
mislim, da je najbolje ga shranit do momenta, ko bos spoznal nekaksnega analognega nadebudneza in ti ga bo popravil z guštom..

lp, m.
 0   

Blaž Ogorevc @balž 8. Feb 2006, 20:14

ja sam če mu je šla elektronija, bo kakšem analogec z guštom mal težk popravil. A n'?
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

gasper trampus @gtyrant 8. Feb 2006, 20:30

nikona lepo postavi v omaro na polico pa je,da bo za spomin,če se gaa ne da več usposobt.
 0   

pripravnik @pripravnik 9. Feb 2006, 13:59

morda se je včeraj pojavila še ena rešitev,
pokvarjen body ,o katerem je beseda, ki sicer še nekaj škloca, pa AF mu dela, pa vgrajen fleš še nekaj bliska, sem namontiral na stativ, dal gor nek enostaven zoom in to vse skupaj dal v uporabo šestetni hčeri. pred tem se je velikih fotičev kar bala, s kakim malim digitalcem nekaj fotka, včeraj pa je skozi igro, kar dve uri se je zamotila, zgubila strah pred vsemi temi gumbi.
malo je zumirala na igračke, malo je na MF iskala ostrino sama, malo je na AF vadila kako do polovice pritisneš in držiš sprožilec in podobno.
mogoče pa nama bo uspelo s fotografijo zastrupit hčerko?

če ne pa, bo pa romal na polico, za spomin, tja, kjer stoji nek star s harmonika objektivom, pa "moj prvi" smile - smena 8.
lp
pripravnik
 0   

Oracle @Oracle 9. Feb 2006, 14:28

e, vidiš, odlično si to naredil. isto so naredili meni. potem me nekaj časa vmes fotografije sploh ni zanimala, sedaj s tem služim denar beatnik
 0   

iztok @izo 9. Feb 2006, 14:31

pripravnik, kater "harmonikaš" ti to na polici stoji?
 0   

pripravnik @pripravnik 9. Feb 2006, 14:38

izo je napisal/a:

odgovor čez kak dan, ko grem ponj v atelje. je pa ena manjša stvar, leica formata, s - seveda - carl zeissovimi lečami.
lp
pripravnik
 0   

Jaka @Guda 10. Feb 2006, 13:32

pripravnik je napisal/a:
mogoče pa nama bo uspelo s fotografijo zastrupit hčerko?

Ko bo začela fotkati na polno in bo hotela denar za razvijanje slik, povečav, pa filme / kartice, pa računalnik, itd., ti to ne bo več všeč smile smile smile

PS: drag hobi
 0   

pripravnik @pripravnik 13. Feb 2006, 20:04

izo je napisal/a:

mislim, da nič posebnega. piše: Velti Ic, na objektivu pa VEBUR in Carl Zeiss Jena, Tessar 2,8/50.
Pa tako preprosta kamera obskura je vse skupaj, da se ti kar milo stori.
lp
pripravnik
 0   

iztok @izo 13. Feb 2006, 20:14

tole so orenk kamere, ti priporočam, da postrelaš en film z njo. tole je najbrž malce starejši model, ki nima rangefinderja z paralakso, zato je malce bolj teško zadet čist pravilen fokus, vseeno pa je fajn.
 0   

pripravnik @pripravnik 13. Feb 2006, 20:32

sem kar nekaj slikal s tem, ko mi je smena 8 crknila,
jaz pa v srednji šoli in pri krožku, pa smo slikali.
Čisto OK.
zadaj pa še simpatična navodila za začetnika. se spomnim, sem si kar pomagal s tem.

lp
pripravnik

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati