0   

Alen Salamun @alien2108 9. Feb 2006, 13:41

Zdravo!

Hvala za vse nasvete, sedaj pa sem nekako pred dilemo kaj bi bilo boljse za makrografijo.

- Obracanje objektiva Sigma 70-300mm F4-5.6 DG Macro adapterjem
- Obracanje objetkiva Nikkor AF-S DX 18-55mm
- Uporaba Raynox DCR-250 lece na eneom od obeh objektivov

Hvala za nasvete!

Lp, Alen
 0   

gasper trampus @gtyrant 9. Feb 2006, 13:44

kaj pa vmesni obročki?
 0   

Alen Salamun @alien2108 9. Feb 2006, 14:48

Kam pa se pridejo vmesni obrocki pa mi tako ni jasno...
 0   

gasper trampus @gtyrant 9. Feb 2006, 15:52

vmesni obročki pridejo med slr in objektvi, sam pol se predleča ne uporablja.
 0   

misfits @misfits 9. Feb 2006, 16:05

gtyrant je napisal/a:
vmesni obročki pridejo med slr in objektvi, sam pol se predleča ne uporablja.

tud predlečo lahko še zraven uporabiš. Jaz sem za predlečo Raynox DCR-250 in 150.
 0   

tjaz ocepek @tjaz 9. Feb 2006, 22:29

Če misliš obračat objektiv, pozabi na 70-300 saj bos dobil večjo povečavo z objektivom ki ima manjšo goriščnico.
 0   

iztok @izo 9. Feb 2006, 22:52

za obračanje se najbolj obnese obrnjen kakšen fikseo 50mm objektiv, se mi zdi, lahko je tudi kakšen starejši. se pravi, na fotiču en splošen objektiv, najbolje fiksen, lahko tudi tele objektiv in potem narobe obrnjen 50mm, ki deluje kot predleča. najbolje se boste najbrž obnesal dva enaka 50mm, čeprav je najbrž manjša povečava kot pri teleobjektivu.
treba pa računat, da bodo robvi fotografije črni, sploh pr bolj priprti zaslonki, kjer se nardi črna okrogla obroba čez celo fotko, tako da je uporabno le center fotke. tudi globinska ostrina je zelo majhna.
z kakšnim teleobjektivom je najbrž najbolje probat kombinacijo z predelečo, mogoče tudi z oborčki. s tem se dobi že kr lepo povečavo, treba pa je imet kr kvaliteten objektiv in lečo, da bo kvaliteta fotke dobra, torej ne šparat preveč.
 0   

czy @czy 14. Feb 2006, 12:38

Za obračanje potrebuješ zelo kvaliteten svetlobno močan (f1,8) najboljš 50mm objektiv, ker je sicer preveč popačenja. Sam imam malo morje teh objektivov, pa je samo eden uporaben.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati