0   

Fredy Jagodič @JAG 17. Feb 2006, 15:48

V glavnem sem zelo, zelo zadovoljen ampak...

Na slikah opažam 2 modri piki, ki pa se pojavijo že pri osvetlitvi pod 1 sekundo(tam 1/3 že kr vidni). To se mi pa nekak ne zdi čisto v redu al kaj? Že razumem da se pojavi šum pri daljših osvetlitvah in večjem ISO, a ne že pri tem času. Tudi noise reduction jih ne odpravi

A je mogoče še kdo drug opazil kaj podobnega? Zadeva me namreč z dneva v dan bolj moti (sploh ko vem kam pogledati), al naj uveljavljam garancijo?
 0   

tomaž @mju 17. Feb 2006, 16:47

DAj eno fotko na www.shrani.si mogoče da je prah an senzorju, morda je pa fotoaparat kaj v ****
 0   

steppenwolf @steppenwolf 17. Feb 2006, 16:57

Lahko imaš dva pixla na senzorju, ki sta se pokvarila - mrtva. Poišči v menijih "Pixel Mapping". To je funkcija, ki jo imajo le Olympus aparati dostopno za uporabnike in je namenjena odpravljanju takšnih težav. Probaj če bo to pomagalo - moralo bi. Malo pobrskaj po navodilih kje točno to najdeš. Jaz imam namreč E300 pa ne poznam tvojih menijev.

LP
 0   

Fredy Jagodič @JAG 17. Feb 2006, 17:00

evo dal...

http://www2.shrani.si/pics/slikahzu09.jpg

obkrožil modre piksle. Prah mislim da ne more bit
 0   

Fredy Jagodič @JAG 17. Feb 2006, 17:10

oj steppenwolf, našel in zagnal...mislim da je pomagalo. V glavnem ne najdem več modrih pik.

Hvala ti, kr lažje diham
 0   

steppenwolf @steppenwolf 17. Feb 2006, 18:23

thumbsup

LP
 0   

tomaž @mju 17. Feb 2006, 20:02

Ja, prah tole ni cool none biggrin
 0   

dusan @galop 17. Feb 2006, 20:05

To so fotoni zvezdnega prahu thumbsup
Drugače je pa pixelmapping fina stvar,si rešen letanja po servisih itd.
 0   

dusan @galop 17. Feb 2006, 20:06

Te modre pike so fotoni zvezdnega prahu thumbsup
Drugače je pa pixelmapping fina stvar,pritisneš gumb pa si rešen letanja po servisih in sekiranja..
 0   

Fredy Jagodič @JAG 17. Feb 2006, 20:32

tja ne bote verjeli, ampak ti fotoni zvezdnega prahu so me prav sekirali...Pa čeprav je šlo samo za dva piksla od 8 miljonov
 0   

izzydoor @izzydoor 1. Mar 2006, 15:11

Sam mal pazi s pixelmappingom, ker ti za vedno pobije pixle, pa ne samo tiste ki tebe motijo, ampak še nekaj sto takih ki njemu niso všeč. Poti nazaj pa ni...
Isto se je meni naredilo ko sem kupil Ivana. Na srečo sem takoj po nakupu pregledal sliko in našel dve mali modrici. Aparat sem takoj nesel nazaj. Trgovec ga je hotel dat na servis (groza-že prvi dan), pol sva pa poklicala na olympus pa so rekli naj ga pošlje k njim, meni pa naj da novega.
 0   

dusan @galop 1. Mar 2006, 15:19

kaj hočeš povedat da če pritisneš stokrat pixel maping da ti potem od 8 miljonov pixlov ostane samo 7.90000 pikslov?če pa tisočkrat pa samo še 7 miljonov?
 0   

izzydoor @izzydoor 1. Mar 2006, 16:21

Se opravičujem.
To je bila laž. Ko sem kupil aparat sem zaradi obilice podatkov očitno vse pomešal in imel pixel mapping za hudičevo iznajdbo ki naj bi nam pobijala vedno premalo številčne piksle. Kje sem to pobral ne vem, niti ne najdem nobenega maila, posta ali navodila kjer naj bi kaj takega pisalo. Verjetno sem pobral na kakšnem forumu, malo je pa sigurno dodala tudi moja domišlija.
Ravno nasprotno - funkcija naj bi se uporabila približno enkrat na leto in brez škodljivih stranskih učinkov le pripomogla k izboljšavi slike.

Očitno bo bolje da drugič prej preverim svoje ideje, preden začnem sejati strah med množicami.

Zdej grem pa takoj pritisnit tisti gumbek in gledat če je slika kaj boljša.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati