0   

Elvis @Turtle 21. Feb 2006, 01:00

Izbrisano
 0   

Aleksander @discom 21. Feb 2006, 07:57

Fuji S9500 je bil omenjen že v nekaj temah.Ravno pred kratkim je Ro-bi omenil,da ga ima in ga pohvalil.

ro-bi je napisal/a:
Ravno imam doma fuji 9500 !
Imel sem fuji s5000, s7000 in nikona d70.
Če koga zanima kaka primerjava, naj vpraša.Nekaj sem jih prilepil na efot. v forumu !
lp
Robi

ro-bi je napisal/a:
Na teste v raznih revijah dam vedno manj!
Omenjeni fuji je namreč ocenjen čisto povprečno in ne izstopa nikjer- ko sem ga pa sam sprobal, sem pa skoraj padel dol!!!
Slika formata A4 posneta pri iso 80 se lahko primerja z VSAKIM dslrjem!
Fokus je dokaj hiter v primerjavi z D70 in recimo sigmo 18-200.
Ročni zoom je fantastična zadeva na kompaktu in se res obnaša, kot pravi objektiv.
Visok iso je zopet poglavje zase- do 10x15 je uporaben do 800!!
Tudi pri 1600 je rezultat spodoben- zanimivo je gledat 100% povečavo, ker se ostrina odlično ohrani, je pa seveda dokaj veliko šuma v primerjavi z d70.
Pogled skozi okular v primerjavi z sonyem H1 (sem primerjal pred eno uro):
- mnogo (nekajkrat) večja slika
- svetlejša
-odlično vidne nastavitve
Testiral sem ga s predlečo +9 in zoomom do konca.Ostril sem s premikanjem aparata naprej/nazaj -kljub dokaj slabi svetlobi sem našel točko ostrine z lahkoto!Zahvala gre svetli sliki na ekrančku in zelo hitrem osveževanju.
Mislim, da je to pravi popotniški aparat, ki mu po kvaliteti slike težko konkurira kak kompakt, po praktičnosti in enostavnosti uporabe pa po moje prav noben!!

ISO 800- samo pomanjšana:

in 100% izrez iste fotke:

(Zraven je tudi slika za boljšo predstavo,kaj ta Fuji zmore).

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

dusan @galop 21. Feb 2006, 09:26

tale iso 800 zgleda čisto ok za kompakta
 0   

Elvis @Turtle 22. Feb 2006, 00:02

Hvala za informacije, nekaj sem na hitro iskal po forumu, a zgleda, da sem ga spregledal.
 0   

Cokolada @Cokolada 25. Apr 2006, 21:36

Pozdravljeni!

Bom kar v tej temi postavila vprašanje.
Zanimajo me mnenja lastnikov tega fotoaparata (Fuji S9500) o tem, kako zelo pogrešajo stabilizator slike.
Odločam se namreč za nakup novega aparata. Ker sem že delala s Panasonicom fz30, sem ga hotela tudi kupiti. Prebrala sem ogromno testov, člankov,... in zdaj me vedno bolj matra Fuji. Vsak od njiju ima dobre in slabe lastnosti in ko sem že prepričana, da bom vzela enega, si spet premislim in je v prem planu drugi. Edino, kar me pri Fuji-ju moti je to, da nima stabilizatorja slike. Zato me zanima, kako močno se ga pri tem aparatu pogreša.
Pri Fuji-ju me matra predvsem to, da naj bi bil hitrejši od Panasonica (tudi v slabših svetlobnih pogojih). Panasonic pa naj bi imel spet boljše slike v lepem vremenu. V kolikšni meri dejansko boljše od Fuji.ja?

Vem, da je bilo o tem ogrooooomno napisanega, ampak se enostavno ne morem odločiti. Zato vas (lastnike katerega od teh dveh aparatov) prosim za pomoč. V poštev pa prideta samo ta dva fotoaparata. upset
 0   

Aleksander @discom 25. Apr 2006, 22:23

Ta dva omenjena digitalna fotoaparata nista čisto primerljiva.
Vsak od njiju ima neke prednosti,zato se boš morala odločiti katere od njih boš bolj potrebovala.
Čeprav si mogoče to že prebrala....zadeve so kar lepo opisane in s slikami opremljene na naslednjem linku:

http://www.e(minus)fotografija.com/artman/publish/article_811.shtml

Opomba: (minus) = -

Mogoče res včasih pogrešam stabilizator slike pri Fuji S9500,ker funkcija Anti-blur ni ravno ekvivalentna stabilizatorju.
Se mi zdi,da bolj pogrešam večji optični zum,odvisno pač od namena uporabe.
Toda take stvari je treba vzeti v zakup,ker najboljšega fotoaparata ni.Ima pa zato druge prednosti.
Za slikanje koncerta ali športnega dogodka v dvorani je Fuji dosti bolj primeren.Tudi višji uporabni ISO,širši kot zajema slike....
Vse je stvar osebne odločitve in kaj misliš več uporabljati pri fotografiranju ,oziroma katere prednosti pri obeh
od naštetih fotoaparatov ti bodo bolj prav prišle.

thumbsup

0   

Elvis @Turtle 4. Maj 2006, 00:48

Jaz sem to temo odprl in pozneje tudi kupil Fuji-ja. Odgovor ti je deloma že ponudil discom. Predvsem se moraš vprašati kaj želiš od fotoaparata. Jaz sicer Panasonica nisem sprobal, sem pa imel v rokah Fuji-ja 5500, ki mislim da ima podoben zoom kot Panasonic. Manjkal mi je predvsem široki kot in visok ISO, to pa sem dobil pri 9500 in še ročno zumiranje ter ostrenje. Če boš dosti slikala v ozkih ulicah ali prostorih, potem ti zelo prav pride teh 28mm, zoom 300mm pa spet ni ravno malo. Lahko dokupiš še telekonverter za dodatni zoom če ga potrebuješ. Stabilizator mi pa ne vem kako ne manjka, ker uporabljam stativ, kjer ga le lahko.. Z kvaliteto fotografij sem zadovoljen. O tem da ima Panasonic boljše fotke pri dnevni svetlobi pa - hm, kaj pa vem. Fuji je znan ravno po zelo dobri reprodukciji barv... Moje skromno mišljenje je, da pri dobri svetlobi skoraj vsak aparat naredi dobro fotko, prave razlike med fotoaparati se pričnejo pojavljati pri slabših svetlobnih pogojih,
Jaz sem se odločal vsaj mesec dni, prebiral vse možne ocene, kolebal pa sem med Sony-em H1, Canon S2 in Fuji Finepix 9500. Canona sem izločil iz seznama, ko sem videl slike in šum pri ISO 400 (tudi Sony ni dosti boljši), dokončno pa sem se odločil, ko sem Fuji-ja tudi osebno preiskusil v trgovini.
Najboljše je da tudi ti oba aparata osebno preiskusiš in se šele nato odločiš.
Ko bo nakup za tabo pa vseeno povej kaj si kupila in kako si zadovoljna.
Lep pozdrav in obilo sreče pri izbiri in nakupu!
 0   

Cokolada @Cokolada 5. Maj 2006, 12:58

Hvala za odgovora!

Odločala sem se dobra dva meseca in se končno odločila. Ogromno vsega sem prebrala, medtem tudi to, da se ta dva aparata močno razlikujeta in "se je treba vprašat, kaj želiš". Ampak meni je bilo na vsakem nekaj všeč in na vsakem nekaj ne. No, po vseh ceremonijah sem se odločila in danes naročila in tudi že plačala Panasonica fz30. Zdaj samo čakam, da mi iz Nemčije pošljejo mojo težko pričakovano pošiljko yes .
Srečna sem, da sem se končno odločila (zdaj bom lahko vsaj mirno spala biggrin ).

LP, C.
 0   

iztok @izo 5. Maj 2006, 13:40

nekaj vtisov uporabnikov je tukaj
https://www.slo-foto.net/fotoaparati/Fujifilm/FinePix_S9500
dejte se navadit na to zadevo, zato je narjena, da ni treba stokrat za mnjenje spraševat tukaj.
se pravi, če vas zanima mnenje o določenem modelu fotiča, lepo kliknit na gumb "fotoaparati" zgoraj in od tam naprej se že boste znašli.
 0   

iztok @izo 5. Maj 2006, 13:44

no, ko sem glih omenil mnenja uporabnikov; ne bit tako skopi z besedami. dejte res napisat, kakšno je rokovanje z fotičem, kakšne je kvaliteta slike, kaj vas je navdušilo, kaj razočaralo itd.
in to res po svojih besedah, ni treba kopirat neke zaključke testov ipd. in kar je najbolj glavno:
mnenja naj pišejo res samo tisti, ki dejasnko imajo zadevo doma in ne kr na pamet nekaj pisat, al pa če ste imeli zadevo v rokah 10 minut. foto opremo dobro šele spoznaš v praksi po kr nekaj čase uporabe.
 0   

Aleksander @discom 6. Maj 2006, 12:57

izo je napisal/a:
nekaj vtisov uporabnikov je tukaj
https://www.slo-foto.net/fotoaparati/Fujifilm/FinePix_S9500
dejte se navadit na to zadevo, zato je narjena, da ni treba stokrat za mnjenje spraševat tukaj.
se pravi, če vas zanima mnenje o določenem modelu fotiča, lepo kliknit na gumb "fotoaparati" zgoraj in od tam naprej se že boste znašli.

Izo,roko na srce - s temi vtisi uporabnikov si potencialni lastnik nima kaj dosti pomagati.
Poleg tega je tako kot si sam povedal,aparat je treba imeti kar nekaj časa,da dobro spoznaš njegove dobre (in slabe) lastnosti.In narediti seveda cel kup fotk.Šele takrat bi se lahko dal kakšen konkreten povzetek uporabnosti fotoaparata.

thumbsup

0   

Cokolada @Cokolada 6. Maj 2006, 13:05

In prav zaradi teh mnenj sem se jaz oglasila tu na forumu. Res sem pričakovala malo bolj konkretne odgovore (pa ne samo za Fuji-ja), ampak sem se zdaj vseeno odločila.

Če mi bo kdaj žal, da sem se tako odločila, vsaj vem, koga kriviti! laugh (saj se samo hecam)
 0   

Aleksander @discom 6. Maj 2006, 13:16

Cokolada je napisal/a:
In prav zaradi teh mnenj sem se jaz oglasila tu na forumu. Res sem pričakovala malo bolj konkretne odgovore (pa ne samo za Fuji-ja), ampak sem se zdaj vseeno odločila.
Če mi bo kdaj žal, da sem se tako odločila, vsaj vem, koga kriviti! laugh (saj se samo hecam)

Čokolada,jaz sem govoril o mnenjih,ki so pripisana pod posameznim modelom v rubriki fotoaparati na Slo-foto.
Nekaj odgovorov na svoja vprašanja pa si vendarle dobila.
Treba je vedeti,da prav veliko lastnikov tako specifičnih kompaktov ni od katerih bi potem dobila konkretne odgovore.
Po ceni so namreč že blizu "nižjemu" DSLR razedu.Tako da....
Boš pa lahko ti naslednjim interesentom povedala kaj več o Panasonicu. grin

Če ti bo pa žal bo kriv seveda Izo (kdo pa drug)..... grin biggrin

thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati