0   

Andrej Cec @Zajc 23. Feb 2006, 23:15

Zanima me ali je boljša izbera cenejši Canon EF-S 60 2.8 USM
ali Canon EF 100 2.8 USM, za vsestransko makro fotografijo.

Slednjega je rahlo težje dobiti rabljenega.

Obstaja kakšna pametna alterativa omenjenim?
 0   

iztok @izo 23. Feb 2006, 23:38

ja, recimo tamron 90mm macro (baje eden trenutno boljših macro objektivov), tudi sigma ima 105m model ipd (tudi 150mm). sicer pa naj bi bila oba canona zelo dobra, tako da falit ne moreš.
ef-s je pač namenjen crop kameri (približnoi 100mm ekviv), uporaben je tudi kot portretni objektiv, recimo z 100mm (160mm ekv) je že treba bit precej stran od objekta, če recimo fotkaš portret z rameni ipd.
za macro so lahko omisliš tudi kakšen starješi manualni objektiv (prek adapterjev ip), saj avtofokus ni toliko pomemben pr macro, je pa res, da je brez split prizma in potrditve fokusa teško pravilno ostrit na tej navih dslr kamerah.
 0   

Iztok @gizto 24. Feb 2006, 07:02

tudi jaz imam podobno težavo za katerega se odločit. Prebral sem vse možno in izprašal vsakega, ki kaj ve in ki je že naredil vsaj eno macro fotko... No zdaj sem se že skoraj definitivno odločil za Canon EF 100mm 2.8. Samo cekine je še treba na kupček dat... Se ga da ugodno dobit pri Levacu (Koper)...
 0   

misfits @misfits 24. Feb 2006, 07:21

Zajc je napisal/a:
Zanima me ali je boljša izbera cenejši Canon EF-S 60 2.8 USM
ali Canon EF 100 2.8 USM, za vsestransko makro fotografijo.

sj je čisto preprosto, če misliš bolj žuželke slikat in rabiš malo večjo razdaljo, da ne pobegnejo vzameš makro objektiv z več mm.
 0   

Iztok @gizto 24. Feb 2006, 07:32

Res je preprosto, če si Bill Gates... grin
 0   

ander @ander 24. Feb 2006, 07:52

Uporabljam Sigmin 105 mm macro EX 2,8 in sem z njim zelo zadovoljen. Včasih bi mi bil boljši 150 mm (zaradi žuželk). Mislim, da je zelo dober kompromis med kvaliteto in ceno yes
LP
Dobro luč!
 0   

Aleš @shark 24. Feb 2006, 15:26

Imam Canon 100/2.8 marco USM in je fenomenalen. Za moje pojme je bolje vzeti EF objektiv, kaj pa veš, mogoče boš kmalu slikal z FF kamero.
 0   

Andrej Cec @Zajc 25. Feb 2006, 06:47

Ja, to z EF se gotovo strinjam, pa tudi z ostalim shy

Kako pa je s hitrostjo ostrenja pri necanon opremi, ali je USM dalec najboljsi? Cene pri Canonu, Sigmi in Tamronu so itak zlo podobne.

Ma menda da bo kr Canon, najbols kje v tujini verjetno?! sombrero
 0   

Andrej Cec @Zajc 25. Feb 2006, 08:12

Je kdo do sedaj narocil kaj drazjega iz Hong Konga. Sam sm soncno zaslonko, za katero nisem plačeval kakih DDV.
Zanima me koliko je placal kak slovenec? ker po forumih sem bral da nekje v EU lahko tud spregledajo paket(stacuna napise na paket "gift" ali kaj podobnega, pa carino ukani)
 0   

Andrej Cec @Zajc 25. Feb 2006, 08:14

Za kolk ga pa Levac ponuja?
 0   

Iztok @gizto 25. Feb 2006, 08:23

125k...
 0   

Aleš @shark 25. Feb 2006, 11:33

Kar se hitrosti tiče je precej hitrejši od ostalih pa še notranje ostrenje ima, za razliko od Sigma npr. (kar me je pri Sigmi tudi najbolj motilo).

Moje mnenje: kupi canona in kupi ga v Sloveniji. Daš par tisočakov več, imaš pa garancijo. thumbsup
 0   

Olaf @Olaf 25. Feb 2006, 12:29

Kar se optike tiče ne moreš pri nobeni firmi zaj***, ker so načeloma vsi makro objektivi izjemni! Če malo pogoglaš boš lahko prebral kako fenomenalna je Sigma, kako izreden je Canon, kako ostra je Tokina itd, itd,....
Zato pa raje gledaš za kakimi drugimi cukrčki. Npr. internal-focus, pa USM. Če boš objektiv uporabljal še za kaj drugega kot samo za macro, ti bo USM zelo prav prišel (BTW - celo v makro razdaljah ti lahko pomaga grin ). Ko sem se sam odločal, sem opazil da Canon niti ni tako dražji od konkurence (ne vem kako je danes). Sem pa imel potem veliko srečo, saj sem rabljenega Canona skupaj z UV filtrom in sončno zaslonko dobil za 80k thumbsup

In čisto tako, med nami - objektiv je izredno fenomenalen. Brez heca...
 0   

Aleš @shark 25. Feb 2006, 12:44

Olaf je povedal vse.... the rest is silence thumbsup
 0   

bojan @veljo 5. Nov 2011, 12:22

lp..že vnaprej se vam opravičujem za moje vprašanje na katero ste sigurno že odgovorili 100x vendar bi rad še kakšno dodatno mnenje oz nasvet ker sem v totalni zmedi glede nakupa..

Ker sem navdušenec na fotografiranjem narave in drugih predmetov me najbolj veseli slikanje žuželk,rastlin itd..torej makro verjanta.Imam nikon D5100 z objektivoma AF-S NIKKOR 55-200 in AF-S NIKKOR 18-55 in ta dva objektiva mi ne omogočata povečave ki jo jaz želim videti na računalniku..Želim doseči takšno povečavo ki jo doseže nekaj vaših članov na tem forumu(primer npr slike od misfits- muhe v jutrani rosi)..torej kupujem makro objektiv ki bi dosegel neko vrednost max cca 600-700 €.Se je možno s tako vrednost približati takšni povečavi ali bi moral odšteti še par € več.Denar nebi rad metal stran zato se obračam na vas ki veste tako v praksi kot teoriji kaj je kvalitetno in kaj ne..v prihodnje imam namen kupiti tudi bliskavico vendar zaenkrat mi je na prvem mestu makro objektiv.

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

lp
 0   

Peter @saintek 5. Nov 2011, 12:35

Za kaj takega bo pomoje must have nikkor 105 micro plus kaki makro obročki pa še kak raynox dc-250 za povečavo več kot 1:1. Sama makro leča te pride v nemčiji oz tujini 750€ +/-.
 0   

bojan @veljo 5. Nov 2011, 12:55

...hotel sem tudi vprašati kakšna bi bila reakcija če bi dodajal te obročke ali leče na makro objektiv.Logično bi še dosegel večjo povečavo ampak kolikor berem izgubim svetlobo oz ostrino.Sem gledal tudi tega ki je cenovno kar poceni ampak kakšno kvaliteto dela je zame enigma..Tamron AF SP 60mm F/2.0 DI II LD (IF) MAKRO 1:1...so pa različna mnenja glede tega objektiva.Nekaj minusov nekaj plusov.Pri takih stvareh mislim da velja pravilo malo denarja malo muzike.smile

lp
 1   

misfits @misfits 5. Nov 2011, 13:01

Če daš gor Raynox predlečo ali obročke, skoraj ni razlike v kvaliteti (če je dober objektiv), ki bi jo lahko dobil s takim objektivom, ki ga jaz uporabljam za take povečave (Canon mp-e65). Pri makro objektivu 100mm dobiš večjo povečavo z uporabo Raynox leče, pri 60mm pa z uporabo vseh treh makro obročkov.

Izguba svetlobe ni problem, ker to itak uravnavaš z zaslonko, največji problem pri makru je, ko zaslonko zelo zapreš, da dobiš dovolj dofa, izgubiš ostrino. To pa je pri vseh objektivih, ne glede na to ali imaš gor predlečo oz. obročke.
Zahvala: veljo
 0   

bojan @veljo 5. Nov 2011, 13:43

Hvala na razlagi.Ta tvoja stvar je kar konkretna,mogoče cenovno malo predraga trenutno za mene(cca 1000€) ampak če so obročki izvedljivi potem lahko kaj ceneje vzamem in jih dodam.Za objektiv bi dal največ 600-700 € ker sem začetnik. To uporabljam za hobi oz svoje veselje in tu je moja trenutna finančna meja.S tako vrednost bi se rad približal tvojim kvalitetnim slikam,čeprav vem da praksa naredi svojo kvaliteto..smile
 0   

Janez Šturm @jj65 12. Nov 2011, 18:52

Saj nikkor-ja 105/2.8 micro lahko dobiš za 700€, kaj ne?
Alternativa ti je 85/3.5. Lp j

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati