0   

Matic Kos @MaticK 4. Mar 2006, 13:59

Pozdrav,

zanima me ali je kdo ze kupoval od Digitalrev trgovine, tako v njihovi online trgovini ali pa preko ebaya?
Kakšne so vaše izkušnje? Dodatni stroški?

Gledam za SB600 in je noro poceni.

Thx, lp, Matic
 0   

Miha Rekar @Mih@ 4. Mar 2006, 14:21

Smešn devilish
Jaz sem 1 tedn pa še malo nazaj prejel od njih Canon 70-200/2.8 IS, ki me je z vsemi stroški (cena+ddv+carina) okoli 380.000 SIT.

Če misliš kupovat se meni striktno po mejlu, saj so ful prijazni in ti bojo ponudili še kakšen odstotek nižjo ceno kot je na ebayu oz. na njihovi strani. Pošlji jim mail na ebay@digitalrev.com. Odgovarajajo od 5 do 8 zutri po našem času, tko da raje piš prej, ampak odgovor pričakuj v teh urah.

Obvezno vprašaj kako je z garancijo. Men so za canon dal 3 leta int MACK garancijo, k jo tut pr nas uveljavljajo, sam drgač bi zravn pršla 1 letna garancija hongkonškega distributerja - not good smile

Drugače jih pa ne morm prehvalit - prijazni, ustrežljivi, poceni,...
[url=http://mr-foto.net/zsfb.html][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
[url=http://mr-foto.net/][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/miha/userbars/mihaowner_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
 0   

Rotto Router @Router 4. Mar 2006, 15:18

matick: na tiste njihove spletne cene moras dodati se 20% VAT - da sobis priblizno ceno. +mislim da 70evrov za postnino (+ carina).

Potem pa cene nekak niso ec tako noro nizke smile
 0   

Matic Kos @MaticK 4. Mar 2006, 15:41

@Router: Poštnina za moj artikel je 13€ (20€ z ups), 20% ddv + 3.5% carina.. pa je vseeno še krepko ceneje kot ce kupim pri nas, oz tudi ceneje, kot ce vzamem iz Avstrije/Nemcije..
 0   

Bojan @bojch 9. Mar 2006, 23:45

MaticK: kje zves koliko je carina za artikl?
 0   

Matic Kos @MaticK 10. Mar 2006, 08:35

Pošlješ mail in napišeš, da kupuješ fotografski flash SB600, z linkom na uradno stran, potem pa dobiš takle odgovor:

Spoštovani.

Višina uvoznih dajatev je odvisna od pravilne uvrstitve blaga v kombinirano nomenklaturo. Podatki iz vašega dopisa nam žal ne omogočajo določitve pravilne tarifne oznake za navedeno blago, zato vam lahko odgovorimo samo okvirno. V primeru, da gre za uvoz elektronske bliskavice za fotoaparat z žarnicami na razelektrenje iz ZDA, ki se uvršča v tarifno oznako 9006 61 00 00 je potrebno plačati carino po stopnji 3,2 % in davek na dodano vrednost po stopnji 20 %. Če vam blago pošljejo po pošti, se v carinsko vrednost všteva tudi poštnina. Blago prijavi carinskim organom Pošta Slovenije. Prejemnik blaga plača uvozne dajatve skupaj s poštnimi stroški, ko pošiljko prejme.

Informacije glede višine uvoznih dajatev in uvoza blaga preko pošte lahko najdete tudi na naši spletni strani http://carina.gov.si in sicer v naslovu "Carinske informacije" izberete podnaslov "TARIC" ali "Uvoz blaga preko pošte".

Lep pozdrav.

Pripravil: Stojan Boštjančič

Alojzij Zupančič
vodja Sektorja za carinske in davčne postopke

Drugace je pa mail od tegale Stojana: stojan.bostjancic@gov.si

Lp, Matic
 0   

primož @red_eye 2. Dec 2010, 15:11

Kak pa je trenutno zdaj s DigitalRev ker sem opazil na ebay-u, da imajo sedaj tudi poslovalnico v UK?
 0   

Metod @Hyperion 20. Feb 2012, 18:17

Malo obnavljam temo.

Je kdo kupoval pri njih. Meni kaže da je poštnina brezplačna (torej brez carine itd...) pa še lokalna garancija. Sicer stvari nisem raziskoval, še vedno rehabilitiram od šoka kakšne cene imajo proti pohlepnim slovenskim trgovinam.

PS: Kakšna je razlika med tema dvema lečama (stara, nova verzija) --->Canon EF-S 55-250mm F4-5.6 IS Lens ter tole --->Canon EF-S 55-250mm f4-5.6 IS II Ter kakšna se vam zdi cena (seveda če drži da je stvar brez poštnine in carine)
Freedom is just Chaos, with better lighting.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 20. Feb 2012, 18:57

Hyperion je napisal/a:
Meni kaže da je poštnina brezplačna (torej brez carine itd...)

To si malo pomešal; brez poštnine je eno, ne pomeni pa to hkrati, da je blago brez carine.
Kolikor vem, odpošiljajo iz Kitajske in se plačilu poštnine, sploh pri dražjih zadevah kot so objektivi, ne izogneš. Profitiraš še vedno napram kupovanju pri nas, ampak ne pa spet toliko. Je pa fajn gledati Kitajske cene, to pa... smile
 0   

Metod @Hyperion 20. Feb 2012, 19:44

Jup saj so bile bolj pobožne želje. Sem pa naročil grip za 550d (ter dve bateriji in daljinsko sprožilo) kar preko ebaya in sem zanj odštel malo nad 40€ in je bilo še vedno brez carine.
Bi recimo 140 tudi šlo skozi yes
 0   

Miha @biturbo 20. Feb 2012, 21:11

@Hyperion,
dajatve gredo takole:

- za pošiljke v vrednosti do 23 EUR (vrednost paketa predstavlja cena izdelkov+poštnina!) ni ne carine ne DDV-ja.

- za pošiljke v vrednosti med 23 EUR in 150 EUR je potrebno plačati DDV v višini 20 % vrednosti paketa (ta stopnja velja za veliko večino robe, tudi za foto opremo. Nekatere vrste izdelkov imajo nižjo davčno stopnjo 8,5 %).

- za pošiljke v vrednosti nad 150 EUR je potrebno plačati DDV + carino. Osnova za izračun carine je cena izdelkov+poštnina+DDV. Točno višino carinske stopnje pred nakupom preveri na carinski upravi, na mejle kar pridno odpisujejo. Navadno znaša par procentov, odvisno od vrste izdelka.

Pri manjših, nevpadljivih paketih za par 10 EUR je ponavadi bolj kot ne loterija. Včasih ga cariniki odprejo in zahtevajo račun, včasih pa paket za recimo 50 EUR pride direktno na dom brez kakršnih koli dodatnih dajatev...
 0   

Metod @Hyperion 20. Feb 2012, 21:18

Wau jaz sem že najmanj 30 paketekov dobil po Ebay-u pa še ni bilo nič do sedaj =) ql Hvala za zelo koristne informacije....
 0   

Mfoto @Mfoto 2. Maj 2012, 10:52

Pozdravljeni,

ima morda še kdo kakšne izkušnje z DigitalRev spletno trgovino? So zanesljivi? Je cena, ki je objavljena, res končna cena?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati