0   

Marjan Krebelj @Nikio 6. Mar 2006, 09:09

Zdravo!

Razmišljam o obisku ene tekme v telovadnici, ki bo jo poslikal na diase. Včasih sem te reči delal na negativ, ker sem slikal bolj masovno (za namene prodaje), tokrat pa bi si dal malo umetniškega duška, zato bi hotel več kvalitete, pa magari malo manj slik.

Takrat sem slikal v glavnem na FujiPress 800, ki se je odlično obnesel. Pri blendi 2.8 sem dosegal čase 1/300, kar je za zamrznitev večine gibanja dovolj.

Kako pa je z DIA filmi? Kateri so primerni, da se jih potisne do 800 ISO v notranji svetlobi? Jaz s tem nimam izkušenj, pa bi prosil, če lahko kdo pove, kaj se zgodi s barvami, zrnom.... mogoče kak skeniran primer....

hvala v naprej
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 6. Mar 2006, 13:42

Če nameravaš slikati zase, le poizkusi.
Če pa so te prosili, oziroma najeli, potem z DIA filmom raje ne poizkušaj, če z njim še nisi slikal. Utegneš biti razočaran, saj ne tolerira napak pri osvetlitvi.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

janezek @janezek 6. Mar 2006, 13:56

Pushanje diafilmov nacčloma ni problematično.
Problem pa je luč v telovadnici. Negativ film ni toliko občutljiv na neonke, saj pri izdelavi fotk kompenziraš zelenkasti štih. Diasi pa znajo zelo čudno izgledati.
Pri dnevni svetlobi zna biti rahlo hladen nadih, kar pa ni kritično.
 0   

ogabe @ogabe 6. Mar 2006, 14:10

Push pri diasih dela cisto ok. Tudi recimo Provia 400f izgleda krepko krepko bolje pushana na iso800 kot pa izgleda press800 (brez pusha). Press800 je bil moj najbolj osovrazen film smile Znas pa imeti, kot ti je napisal Janezek, probleme z lucmi.
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

janezek @janezek 6. Mar 2006, 14:14

Malce off-topic:
Zakaj ne maraš Press800?
Meni je to najboljši negativ film. Le da je občutljivost zlagana. 500 ISO je realna, pri tej dobiš krasne rezultate. Izjemno majhno zrno, odlična ostrina, nasičene barve, ne ločiš ga od 100 ISO. Je pa res, da ne prenese absolutno nobene podosvetlitve! Bolje ga je prežgati za Blendo in pol kot pa podosvetliti za pol blende.
Zgolj moje izkušnje...
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 6. Mar 2006, 15:39

janezek je napisal/a:
Malce off-topic:
Zakaj ne maraš Press800?
Meni je to najboljši negativ film. Le da je občutljivost zlagana. 500 ISO je realna, pri tej dobiš krasne rezultate. Izjemno majhno zrno, odlična ostrina, nasičene barve, ne ločiš ga od 100 ISO. Je pa res, da ne prenese absolutno nobene podosvetlitve! Bolje ga je prežgati za Blendo in pol kot pa podosvetliti za pol blende.
Zgolj moje izkušnje...

Se popolnoma strinjam!!! Jaz sem jih ogromno poslikal (Press 800) ravno na tekmah in za blendo preosvetljeni so dali fantastične rezultate. Tudi barvna temperatura neonk ni bila več tako bistvena! A čim je bil za odtenek preosvetljen je zrno naraslo, barve pa so bile hudo zasivljene. Sploh pa je špica Press 400. Vsaj meni, no...

Mene sedaj bolj zanima kako je s pushanjem Sensie 400. Ima kdo kake fotke?
 0   

ogabe @ogabe 6. Mar 2006, 15:40

Ma predvsem sem ga sovrazil zaradi tega, ker ce sem ga moral uporabljati, je to pomenilo, da so j*** pogoji smile
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

janezek @janezek 7. Mar 2006, 07:55

Hm, čuden izgovor...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati