0   

Gašper @gaspers 6. Mar 2006, 22:10

Pozdravljeni!
Me zanima če pozna kdo kakšen trik kako priti do podobnega rezultata na fotki kokr da bi uporabil Fish eye objektiv?

hvala
 0   

Heretic @Heretic 6. Mar 2006, 22:32

hmm, mogoče s kakšnim popravljanjem perspektive v photoshopu? glede na to, da lahko tam premikaš kote, bi se verjetno dalo dobiti zelo grob približek fish-eya. verjetno pa obstaja kaj bolj specializiranega in lažjega, mogoče celo avtomatičnega thumbsup
 0   

iztok @izo 6. Mar 2006, 22:48

spherize filter v fotošopu ali pa recimo pt lens plugin, dsamo da ga ponucaš ravno obratno, namesto do popraviš linije, jih ukriviš ipd.
da se pa dobit dodatne predleče (tudi za dslr), ki ti nardijo tak učinek.
 0   

Gašper @gaspers 7. Mar 2006, 14:59

IZO za predleče vem samo nimam DSLR tako da mi to bolj malo pomaga.

Našel sem pa samo Pinch effect ki je kaj podoben Fish eyu.
Hvala za nasvete, bom probal spherize.
 0   

miha @mihaaa 7. Mar 2006, 15:33

ja ce hoces imeti kaksno obdelavo bos itak moral imeti v digitalni obliki ce imas dslr lai ne...no ce imas oz ko bos imel..
izo ni mislil predlec ampak efekt "predlec" v programu.. ce se ne motim..

v PS CS2, lahko to nardis s filtrom kot je iso rekel ali pa pojdi na filters, -- distort-- lens correction.. pa potem premikaj npr drsnik remove distortion v levo.. oz se malo igraj z vsemi..., bos pa na ta nacin sliko v robovih vsekakor izgubil, ker jo bos moral potem cropati... saj je izo verjetno tudi to mislil... , jaz sem ti samo napisal kje ker pravis da ne najdes...
lp

pa verjetno je se en e5 variant kako to nareidti... ki pa jih sedaj iz glave nebi vedel.. bo pa kaksen strucko povedal :O)
 0   

iztok @izo 7. Mar 2006, 16:04

tudi za kompatke se dobi fish predeeče, v bistvu za njih še več.
 0   

Gašper @gaspers 7. Mar 2006, 22:42

OK, najlepša hvala za odgovore.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati