Ali okvir pri fotografijah vpliva na vašo kritiko oziroma oceno?
Da
60%
 60%  [ 23 ]
Ne
39%
 39%  [ 15 ]
Skupaj glasov : 38

0   

Uroš Uršej @Lucifix 7. Mar 2006, 23:38

Kaj menite, ali okvir pri fotografijah vpliva na vašo kritiko oziroma oceno?

Namreč v galeriji sem zasledil že nekajkrat fotografijo z okvirjem, ki se ji nikakor ni podal in bi bila mnogo boljša brez njega. Tako sem mnogokrat v dilemi ali naj ga upoštevam ali ne.

Vaše mnenje?
 0   

Gregor1 @Gregor1 7. Mar 2006, 23:50

Dobro vprašanje Luc... Večkrat sem dodal okvir na fotko, pa so jo nekateri skritizirali...Vse lepo in prav...upoštevam kritike, ampak nihče ne pove kako bi bilo dobro ali kakšen okvir se naj da, ne pa v stilu: z okvirjem si vse pokvaril, ni lep okvir,itd...ko bi vsaj kdo potem napisal kakšnega je treba dat.Mislim, da z nekim okvirjem daš fotki nek zaključek in celoto...Tudi skoraj nihče ne vzame selotejpa in prilepi na steno fotko kot kašen poster, ampak jo da v okvir...kakršenkoli že je...
 0   

Gregor1 @Gregor1 7. Mar 2006, 23:53

Meni okvir ne vpliva na mojo kritiko ali oceno, ker je pač znotraj okvirja bistvo...Tudi pri avtu, pa nej bo še ne vem kako star in rjav je bistven motor, ki ga poganja...moje skromno mišljenje... smile
 0   

mali_viking @mali_viking 8. Mar 2006, 00:04

seveda da okvir vpliva na oceno, zakaj ga pa avtor potem sploh da, kakor kot ornament svoji fotografiji. tako fotografija dobi dodaten karakter. je pa res, da je treba bit pri tem ful pazljiv. men osebno so najbolj všeč fotke brez. zato tudi dostikrat kritiziram okvirje, še posebej, če uničujejo dobro fotko. se pa najdejo ljudje, ki imajo dober posluh za okvirje, in dajo takšnega, ki paše zraven in ta fotografijo naredi še boljšo. sama se raje odločam za prvinskost in do sedaj niti nisem poskušala uokvirjat svoje fotke. to je zame že posebna umetnost. najprej moram izpopolniti to, šele potem...
sem mali viking ki rad jadra smile
 0   

tomaž @mju 8. Mar 2006, 00:04

Luc, kter okvir to misliš, ta tvoj, al tist, k ga sami nardimo?

Tisti, ki jih uporabniki sami delajo, me poštastno motijo in rad ocene zbijam, če so totalno mimo, ti galerijski so pa prov fajn grin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 8. Mar 2006, 00:06

Tisti, ki jih sami naredimo grin
 0   

misfits @misfits 8. Mar 2006, 00:10

pri men ne vpliva, ker okvir ni fotka in se ga komot odstrani, sploh take zadeve, ki se jih komot popravi malo spregledam pri oceni.
 0   

sanja @sanja 8. Mar 2006, 11:32

mene grd okvir pri fotki totalno odbije
in mislim da je redko kateri okvir dober k fotki
tako da zaradi tega so zih minus pike grin
(he he he sej skos jamram v galeriji nad okvirji Rofl
ker se mi zdi da ce das z okvirjem gor, spada k fotki
in ce kvari estetiko fotografije mi ni vsec!)
 0   

Peter Bernik @Noob 8. Mar 2006, 16:41

Meni osebno lahko okvir le poslabša fotko, izboljša pa res težko in če že,samo za nianso. Veliko se da zasrati s kičastimi okvirji. Sam sicer ne dam zaradi tega nižje ocene, napišem pa zraven da me moti.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Jaka @Guda 9. Mar 2006, 10:50

Se strinjam s Sanjo in Noobom, odlično fotko nekateri dobesedno uničijo z bednim okvirjem - ali kičastim ali barvno neskladnim.

Jaz imam na splošo rajši brez okvirja --> tudi slike dajem v clixe in ne v okvirje
 0   

tinekr @tinekr 9. Mar 2006, 10:52

Sem za simpl in nemoteče okvirje- beli ali črni. Bolje je pa čist brez, ampak pri fotografijah, ki so nekako nezaključene, je okvir fajn. Tako te ne meče ven iz fotke.
 0   

Aleš @lial 9. Mar 2006, 13:36

Sam sem pa prepričan, da dobra slika zasluži okvir.
Konec koncev poznamo izrek 'kot slika brez okvirja' , ko želimo za nekaj povedati da ni popolno.

Se pa strinjam, da je boljše brez, kakor s slabim okvirjem.
In da marsikdo nima niti malo okusa, pa obroblja svoje fotke kar tako - samo da je.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati