0   

Tita @itta 17. Mar 2006, 09:55

Pozdravljeni!

Rabim nasvet, in sicer v okviru mednarodne strokovne konference nameravm organizirat "foto natečaj" katerega tema se bo navezovala na naslov te konference, fotografije bi bile raztavljene na dan konference (in verjetno še kdaj kasneje)
Zanima me, ali obstaja kakšen obrazec za privolitev, katerega bi podpisale fotografirane osebe oz. kaj vse mora taka privolitev vsebovati?

Odgovor na moje vprašanje sem na forumu že iskala, pa ga nisem našla (upam da nisem bila preveč površna).

itta
 0   

Dax @Dax 17. Mar 2006, 10:54

V knjigi Travel Photography - Second edition od Susan McCartney imaš notri vse vrste model releasov. Osnovni short form model release, standard commercial model release, standard commercial model release for minors (torej za otroke) in limited model release (ko gre za omejeno objavo fotografij) pa še property/animal release. Osnovnega imaš prevedenega celo v francoščino, španščino, portugalščino, italijanščino, nemščino, danščino, nizozemščino, finščino, norveščino, šveščino, islandščino, madžarščino, polščino, ruščino, grščino, turščino, arabščino, hebrejščino, kitajščino, japonščino, indonezijski jezik, korejščino, tagalog (s Filipinov), tajščino, malajščino, svahili, hindi, urdu, punjabi in bengalski jezik. Če smo že mednarodni.

Osnovni obrazec pa vsebuje pač datum, kraj, in potem se začne z "I________________________hereby grant_______________________________(tukaj napiše komu) permission to use, copyright, and publish the photographs taken of me today for purposes of advertising and trade in all lawful media.

Signed____________________________"

Ostali obrazci imajo pa zraven še točno zakaj bodo uporabljene, pa zraven je še priča podpisana ipd. pri mladoletnikih pa dovoljenje starša...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati