0   

Martamars @Martamars 23. Mar 2006, 14:32

Nekdo, ki podrobneje ve razlike med njima, mi jih naj prosim nekaj našteje. V Avstriji sem gledal, da je z objektivom 17-85 30D cca. 200€ dražji, kar ni toliko.

Koliko vpliva, da je prišel 30d komaj zdaj na tržišče, 20d pa je že kar nekaj časa?

Kupiti bi ga moral v naslednjem mesecu, ker grem kasneje na daljše potovanje.

Hvala za vse komentarje,
Martin
 0   

milosh @milosh 23. Mar 2006, 14:36

na sosednjem portalu e-fotografija mas clo en test narjen, kjer se vid da skor ni šuma pri visokem isu. pa spot metering ma ce se ne motim, mal pobrski po netu, pise dost razlik med fotkicema
 0   
 0   

tinekr @tinekr 23. Mar 2006, 15:19

Malo bolj obsežno ampak zanimivo http://www.photo.net/equipment/canon/20D_vs_30D_vs_5D_vs_D200
 0   

Martamars @Martamars 23. Mar 2006, 15:39

sosednjem portalu? Milosh?

Hvala za linke!
 0   

iztok @izo 23. Mar 2006, 15:47

30d ima spot meter, bolj vzdržljiv zaklop in večji lcd, mogoče še kakšno malenksot, ampak to je več ali manj vse, se mi zdi.
 0   

milosh @milosh 23. Mar 2006, 16:01

www.e-fotografija.com/forum

ja pa tale šum je tut kr dobr spedenan za moje pojme. res pa da se nism poglablu v 20d nikol ker zaenkrat 300d se dobr sluzi smile
 0   

iztok @izo 23. Mar 2006, 16:03

milosh, take linke pr sosedih brišejo, hehe.
 0   

milosh @milosh 23. Mar 2006, 17:00

ja vem sej kle ga je tut deloma, sam je fora da pac uni k brisejo kazejo vecji strah pred konkurenco zgleda. men se zdi nesmiselno brisat take linke ker s tem sam ta portal pridobiva na tem da res dobis tuki vse informacije. sm pa tut na zacetku napisu samo portal, ker pa uporabnik ne pozna portala, sm dal se link.
konec koncev mi je pa ta portal se vedno bolsi, ker dobis dost vec resnih odgovorov kot tam, k mas ene par ljudi k samo lapajo v prazno skos...
 0   

iztok @izo 23. Mar 2006, 17:16

ok, ok, da ne bom spet v kakšno nepotrebno debatiranje zašli.
dejmo se držat teme, z mano vred, hehe
30d je samo izboljšava oz nagradnja obstoječega modela, 20d bodo nehali delat najbrž. zdej imajo tudi lepo pokrito vso območje od z enotnimi oznakami ipd, tako kot pri analognih fotičih, maogoče samo kakšen eos 3d manjka ipd.
torej vstopni model 350d, napredno model 30d, še stopničko višje 5d in profi serija 1d (šport) in 1ds. nekaj se je omenjalo tudi 3000d, ki naj bi bil še bolj okleščen model z. bolj automatska zadeva za vstop v dslr, se pravi pod 350d in nižjo cene seveda, venadar očitno ne bo takšnega modela v bližnji prohodnosti, tudi 3d je bolj samo želja, sam se nekako nikjer ne vklopi prav.
 0   

Martamars @Martamars 23. Mar 2006, 23:08

Po napisanem, tukaj in drugje, sklepam, da ga že kupujem bi bilo boljše kupit 30d.

Ima kdo nagledano kako trgovino v Avstriji, razen Majdiča, kjer lahko sam dvigneš aparat?

Hvala
 0   

Igor @Umetnik 24. Mar 2006, 01:23

milosh je napisal/a:
men se zdi nesmiselno brisat take linke ker s tem sam ta portal pridobiva na tem da res dobis tuki vse informacije...... k mas ene par ljudi k samo lapajo v prazno skos...

thumbsup
Jaz bi tole malo drugače napisal upset vendar se s temi dvemi ugotovitvami popolnoma strinjam
 0   

Gregor Gomboc @George 24. Mar 2006, 10:38

Martamars je napisal/a:

Ima kdo nagledano kako trgovino v Avstriji, razen Majdiča, kjer lahko sam dvigneš aparat?
Hvala

GRAZ
http://www.lammer-shop.at/ssts/frontend/scripts/index.php?groupId=0&productId=3145&setMainAreaTemplatePath=mainarea_productdetail.html
 0   

Matevz @Matty 24. Mar 2006, 11:00

martamars... o dilemah...

ce zelis vstopiti v dSLR razred in nimas fotoaparata, kupi 30D. Ce imas 300D/10D in razmisljas o novem, kupi 30D. Ce imas 20D, pocakaj na 40D grin

Seveda pa... tudi ce kupis 20D za precej nizjo ceno nisi nic na zgubi, ker sta fotoaparata zelo podobna, oz. ima 30D le nekatere kozmeticne popravke (in zelo malo novih funkcij)... se posebno ce imas omejena sredstva... to velja za tujino, ker pri nas zgleda, da bo 20D drazji kot 30D mad

Glavne prednosti 30D pred 20D:
- vecji ekrancek in boljsa locljivost (mislim da edina vizualna sprememba)
- vec zaporednih posnetkov JPG in se posebno RAW (boljsi algoritmi, ne vecji buffer)
- spot merjenje
- ISO lahko spreminjas po 1/3 korakih (tudi po moje uporabno)
- menda baterija (ki je ista kot pri 20D) drzi nekoliko dlje
 0   

noname @xpr0ject 24. Mar 2006, 14:25

Matty :vec zaporednih posnetkov JPG in se posebno RAW (boljsi algoritmi, ne vecji buffer)

algoritmi, kje si to slisal ali prebral, da so drugacni algoritmi kot pri 20d, me zelo zanima to.

LP
Xpr0
 0   

Matevz @Matty 24. Mar 2006, 16:43

morm poiskat... ob najavi je bilo "receno", da buffer ni povecan, da je izboljsan FW
 0   

Peter Zajc @PeRz 3. Apr 2006, 11:06

Glede na to, da sm tud js pred nakupom aparata, me zanima, kake so vase izkusnje s padcem cen...recimo, na trzisce pride 30d, kolko pricakujete, da se bo zarad tega pocenil 20d (dokler bo se na zalogi:)...sicer sem bil ze popolnoma odlocen za 350d, zej so me pa malo prsti zasrbeli...predvsem zarad neplasticnega ohisja...

LP
 0   

Peter Zajc @PeRz 4. Apr 2006, 09:18

https://www.slo-foto.net/ftopict-4658.html, ce sm prav razumel, menite, da ne, vsaj pri nas...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati