0   

Andrej @enageM 23. Mar 2006, 20:56

Pozdravljeni!
Ne vem kako bi se odločil, da bi bilo najbolje...Namreč imam še analogni eos 50e in samo en objektiv: 28-105 3,5-4,5 USM z sončno zaslonko, ter še nekaj dodatne opreme (flash, stativ, dva filtra, ...) kar me seveda omejuje. Po eni strani bi rad prestopil v digitalni svet, po drugi pa dokupil (za 50e) še zoom objektiv, najraje canon 70-200/4L, ter še nekaj svetlobno močnejšega npr.: EF 50 1.4 . Želja je tudi en makro, kasneje. Jasno je, da vse ne gre, zaradi finančnih omejitev. Torej če kupim 20D (to je želja), sem v bistvu na začetku in spet ne bom imel željenih objektivov, zato se bolj nagibam k nakupu omenjenega zoom objektiva. Kar pa seveda pomeni: še kar nekaj časa v analognem svetu. Kako bi se odločili vi? Help
LP
 0   

JureV @JureV 23. Mar 2006, 21:48

Tu skoraj ni dileme. Objektivi ti bodo ostali dalj časa in jih lahko uporabljaš naprej, ko boš potem dokupil body. Odgovoril si si že sam:)
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

Silvo @silvopst 23. Mar 2006, 22:20

Se tudi sam strinjam. Kupi si raje objektiv(e) kot dslr body. Pazi, kvalitetne objektive, ker boš v nasprotnem primeru samo "zapravljal" in ne boš nikoli povsem zadovoljen.
Sam mislim, da naj bo razmerje 2/3 stroškov v korist leč. Ostalo pa za body. Ta je v današnjih časih več ali manj potrošni material. upset coffee
 0   

Jero @Jero 23. Mar 2006, 22:24

absolutno objektiv.
 0   

tinekr @tinekr 23. Mar 2006, 22:34

ne, kupi body, magari 350-ko yes
 0   

misfits @misfits 23. Mar 2006, 22:36

jaz sem tud načeloma prej za objektive kot za menjavo aparata.
je pa vprašanje kolk te aparat omejuje.
če bi se že odločil za DSLR bi raj kakšen rabljen 300D, ker si za razliko do 20D še vedno lahko kupiš vredu objektiv.
 0   

Andrej @enageM 23. Mar 2006, 22:50

Sedanji body, me v bistvu "omejuje" samo s tem, ker ni digitalni...yes Kar se ostalega tiče, je odličen za moje potrebe. 350D mi ni všeč, ker je nekako premajhen in moti me plastičnost ohišja. Poleg tega bi z novim DSLR rad tudi, da mi omogoča več kot 3 posnetke na sek. 20D ali še bolje 30D je pobožna želja, zaenkrat. Objektivi bodo res najbrž prej, razen če na lotu zadanem...
thumbsup devilish
LP
 0   

milosh @milosh 24. Mar 2006, 00:20

ah nevem jst bi ti body predlagu, ker predn nasparas za dobr objektiv spet bos tok znanja prdobil in izkusen ki jih z dobrim objektivom na analognemu ne bos
 0   

Igor @Umetnik 24. Mar 2006, 02:00

Če zmoreš (čakati) kupi omenjeni Canon zoom objektiv in ne beri in ne sodeluj - predvsem pa ne sprašuj, nič več na foto forumih vsaj eno leto upset (ali pa vsaj toliko časa, da se ti nabere kaj konkretnega v šparovčku) Za nas - foto odvisnike so takile forumi bencin na ogenj - beri: prazna denarnica.
Tudi sam sem razmišljal tebi podobno. Najprej objektivi, potem body. Pa nisem zdržal. Čakati namreč. Digitalni foto svet je fantastičen in za nič na svetu ne bi šel nazaj na film. Kupil sem 350D nato čez 1 mesec 28-135 IS, čez 4 mesece 17-40 L in sedaj imam naročenega še tvojo pobožno željo, 70-200L. Rezultat: finančni krah!!!!!!!!! Zato lahko zopet sodelujem na forumu laugh
Stavim, da boš tudi ti kapitulral in kupil najprej body thumbsup
 0   

Jaka @Guda 24. Mar 2006, 08:19

Jaz sem imel podobno dilemo in sem se odločil za objektive!!!!

PS: Cena body-jem tako in tako pada, pa še izboljšujejo se.
 0   

tinekr @tinekr 24. Mar 2006, 08:33

Kak hecno. Digitalec ti je v bistvu draga zadeva, ampak z filmom pa imaš sproti stroške- film, razvijanje, digitalno je pa dosti bolj preprosteje.
Prav tako se mi zdi, da si veliko bolj odvisen od tega kako ti bodo v foto labu razvili fotke.... No, jaz nikjer nisem bila zadovoljna, ker so mi drago računali, pa še film zapackali. Ne dotaknem se filma več nikol.
 0   

Silvo @silvopst 24. Mar 2006, 09:08

Moja izkušnja je podobna kot pri Tinekr.
Ko si mi za..... važen film, mi je počilo in sem takoj kupil dslr. Od takrat naprej ne pomislim več na njega.
Ampak moramo upoštevati, da je EnageM zadovoljen s filmom. Do sedaj. grin In zakaj ne bi bil še naprej.
 0   

Andrej @enageM 24. Mar 2006, 09:27

Ne bi tukaj našteval prednosti digitalne fotografije pred klasično in morda obratno. Dejstvo je da je digitalno boljše, hitrejše, itd...Zaenkrat sam nisem imel (še) slabe izkušnje pri razvijanju filmov. Vedno nosim razvijat k istemu in se mi zdijo zelo kakovostni in zanesljivi. Tudi ne drži povsem, da sem se naveličal filma, ampak slej ko prej je treba zamenjati sistem, preiti na digitalno, ker v tem se dela sedaj.... Ravno zaradi tega, na začetku pred leti nisem kupil novega SLR body-a.
Ne vem kako je bilo pri vas, ampak pri sebi opažam da se bolj potrudim in več časa si vzamem, preden šklocnem na filmu, kot pa npr. na digitalcu. (Imam enega kompakta v službi in si ga včasih vzamem domov) In čar filma je tudi v tem, da ostaja neko pričakovanje kako bodo uspele fotke, itd. No pri digitalcu tega ni ker je rezultat takoj viden (no skoraj...).
LP
 0   

Matej Herbst @matto 24. Mar 2006, 09:30

Moje mnenje je kot ponavadi, kaj ti rabi npr.30D, če pol spredaj naviješ čip objektive.

Najprej se splača vlagat v objektive šele pol v aparat.
moj blog......[url]http://blog.slo-foto.net/matto[/url]

[img:ee1b1cfb29]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
[img:ee1b1cfb29]http://www.a2ubambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
 0   

Gregor Gomboc @George 24. Mar 2006, 10:31

Kupi rabljen 300D. Ker strošek ni vrtoglav bo kmalu tudi za kak dober objektiv.
 0   

Silvo @silvopst 24. Mar 2006, 12:14

George, saj je EnageM povedal, da bi rad stopniško višje.
Pa kupiti rabljen 300D je kar loterija. Na trgu je že precej rabljenih in iztrošenih aparatov. Zaklopi pa crkujejo, da je joj. Poznam kar nekaj ljudi, ki so imeli takšne probleme,....In stroški servisa so vrtoglavi. Na koncu pa ugotoviš, da te je ta rabljena zadeva stala toliko kot nov aparat,... cry
Kupovati stari dslr je nekaj podobnega kot kupovati rabljen pc. Ko kupiš je zastarelo, v trenutku še manj vredno,... cool
 0   

tinekr @tinekr 24. Mar 2006, 12:18

Kako 20-ko ali 350-ko rabljeno še ja, ne pa 300-ke, ki je lahko tako,+ kot je napisal silvo iztrošena in tik pred tem, da bo crknil zaklop
 0   

Jaka @Guda 24. Mar 2006, 12:46

tinekr je napisal/a:
Kak hecno. Digitalec ti je v bistvu draga zadeva, ampak z filmom pa imaš sproti stroške- film, razvijanje, digitalno je pa dosti bolj preprosteje.
Prav tako se mi zdi, da si veliko bolj odvisen od tega kako ti bodo v foto labu razvili fotke.... No, jaz nikjer nisem bila zadovoljna, ker so mi drago računali, pa še film zapackali. Ne dotaknem se filma več nikol.

Vprašanje je ali body ali objektiv?
S slabim objektivom (npr. kit) ti dober body ne pomaga dosti, zato je predlog najprej objektiv.
 0   

tinekr @tinekr 24. Mar 2006, 13:03

Saj sem mu predlagala - sneaky
 0   

Andrej @enageM 26. Mar 2006, 18:46

Sem naivno mislil, da bodo cene 20D sedaj ko prihaja 30-ka, kaj padle, pa je kvečjemu ravno obratno. Pri kakšnem trgovcu, trgovini je še dražja... no Še eno vprašanje, da ne bom odpiral nove teme...Je cena npr. objektiva pri Majdiču v e-prodaji enaka, kot v trgovni, če ga pridem gor iskat? Kje vi kupujete?
LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati