0   

Cokolada @Cokolada 27. Mar 2006, 21:58

Hej!

Torej... kupiti moram baterijo za Panasonic FZ30, ker se z eno ne da shajat, vendar ne vem kakšno, kje,...
Na eBayu jih je malo morje, večinoma neoriginalne. Pa me zanima, če so kvalitetne in kako je s polnjenjem teh baterij (jih lahko polniš v polnilcu, ki ga dobiš zraven fotoaparata?).

Prosim vas za čim več informacij.
Hvala in LP.
 0   

Andrej @NordStar 28. Mar 2006, 10:38

Jaz sem kupil ANSMANN baterijo in mi dobro dela. Imajo pa tudi original. Aja - pri Mixiju. Original baterija se imenuje CGA S006. Link na baterije, model moraš pa sam najti. Mixi baterije
One shot to live
 0   

Aleksander @discom 29. Mar 2006, 09:01

Da se ti ne bo treba matrati.

Originalna baterija za Panasonic FZ30 ima oznako CGR-S006A (nekje tudi CGR-S0006 )

Tole je nadomestek z oznako CGA S006,Mixi nima originalnih.

http://www.mixi.tv/katalog/search.php?keywords=CGA+S006&x=22&y=7

Drugače pa nekatere baterije za fotoaparate (tudi Panasonic) prodaja podjetje E Batt.V katalogu sicer ni omenjene baterije,samo lahko preveriš v trgovini.Ker je to dokaj nov model fotoaparata,baterijo mogoče že dobavljajo,samo še ni v katalogu.

Katalog:

http://nakup.dspot-on.net/ebatt/index.php?cat_id=64&catname=Panasonic

Kontakt trgovina:

http://nakup.dspot-on.net/ebatt/view_doc.php?view_doc=4

thumbsup

P.S.: Sem preveril še v trgovini.Originalne nimajo-imajo pa nadomestek od Ansmann-a CGA S006,ki se dobi po naročilu in stane 9.900,- sit
Se pravi,da je pri Mixi foto ceneje,ker gre za enako baterijo.
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Cokolada @Cokolada 29. Mar 2006, 13:56

Hvala za odgovora! thumbsup

Čeprav se vedno bolj nagiban k nakupu baterije v Mixiju (zaradi enostavnosti upset), me zanima še, kako je z nakupom prek eBaya.
Primer:
http://cgi.ebay.de/Akku-f-Panasonic-CGA-S006-CGR-S006-Lumix-DMC-FZ30-02_W0QQitemZ9704570523QQcategoryZ79913QQrdZ1QQcmdZViewItem
Tu npr. dobim dve za ceno ene pri nas (vključno s stroški poštnine in nakazila denarja v tujino). V tem primeru je večja tudi kapaciteta baterije... Se da táko baterijo polniti v polnilcu, priloženem fotoaparatu, ali je treba kupiti še poseben polnilec?

LP
 0   

Aleksander @discom 29. Mar 2006, 15:15

A si prepričan,da je to fiksna cena - ker drugače je to res poceni.
Pa preveri za poštnino,ker nekateri imajo poštnine precej višje od drugih.

Kot dodatek sem še pogledal za originalno baterijo.Dobi se jo v trgovini Aroba d.o.o.,kjer prodajajo Panasonic artikle.
Originalna baterija CGR-S006 pride 13.200,- sit bigeek upset confused

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Cokolada @Cokolada 29. Mar 2006, 15:32

Ja, je fiksna cena. Sem preletela komentarje kupcev, ki so kupovali pri tem prodajalcu in so s tem tipom baterij vsi zadovoljni (je že večkrat prodajal prav to baterijo). Torej, če so ljudje zadovoljni s to baterijo, potem je verjetno OK.
Poštnina je podana glede na artikel (kraj pošiljanja, teža,...) in vsaj do zdaj se mi je še vedno zgodilo, da je dejansko tudi držala.
Torej,.. zaenkrat se mi zdi super, ampak glede na tako nizko ceno se bojim, da sem kaj spregledala. bigeek Upam, da ne... Počakam še kak dan ali dva, če bo slučajno kaj primernejšega, potem pa verjetno naročim. yes
 0   

Blaž @one 20. Jul 2006, 08:47

A si kupla baterijo, ker jo jest tud rabm?
 0   

Cokolada @Cokolada 20. Jul 2006, 09:46

Ja, baterijo (2) sem kupila in sem zelo zadovoljna. Naročila sem prek e-baya, takoj plačala in nekje v tednu dni pošiljko tudi dobila. Vse cene so dejansko tudi držale.
Torej, toplo ti priporočam nakup prek e-baya. Sem zdaj malo pogledala in TU imaš link do prodajalca, pri katerem sem jaz kupila.

LP
 0   

Blaž @one 20. Jul 2006, 10:54

Sem že naroču. A si zadovoljna s fotoaparatom? Jest ga mam par dni in sem nadušem...
...And justice for all
 0   

Cokolada @Cokolada 20. Jul 2006, 21:24

Držim pesti, da baterijo čim prej dobiš. thumbsup

Glede aparata pa... ni slab, ampak navdušena tudi nisem. Verjetno mu posvečam premalo pozornosti in bi ga bilo treba bolj "naštudirati". Fant ima napreč Canona 350d in se bolj tistemu "posvečam". devilish Čeprav sem nekaj mesecev premišljevala o nakupu Panasonica, mi je bilo hitro po nakupu "žal". No, ne morem reči, da je slab, ampak z DSLR se pa vseeno ne more primerjati. Premišljujem, da bi ga prodala, tako da če koga zanima.... shy

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati