0   

Matic @mr10 29. Mar 2006, 12:34

Pozdravljeni vsi!

Zanimajo me vaši komentarji, izkušnje, ideje, mnenja in podobne misli.

Doslej sem fotografiral s Canonom EOS 50, zato bi bil logičen prehod na EOS 350D (zaradi obstoječih objektivom, ki jih že imam). Vendar bi na tem aparatu popolnoma uporabil le teleobjektiv (80-200), 17mm in 28-105 pa na tem ne bi bila več to kar sta bila na EOS 50, zato bi širokokotnega in osnovnega (najraje v istem rangu) moral v vsakem primeru zamenjati. Tu pa se pojavi dilema. Načeloma sem v ožji izbor uvrstil tudi Nikon D50, zaradi objektiva (18-70/3,5-4,5), ki je v kitu in je baje zelo dober. Razmišljam pa o EOS 350D in novi Sigmi 17-70/2,8-4,5. Zanima me kaj menite o teh dveh objektivih (+ in -). Ali se zaradi Nikonovega objektiva (če je precej boljši od Sigme) splača menjati proizvajalca (in zaenkrat ostati brez teleobjektiva). Težava je v tem, da sem nekoč že imel Sigmin 28-70/2,8 katerega sem se kmalu znebil, saj so bile fotke slabše kot z osnovnim Canonom, ki so ga takrat dajali v kit z EOS 50, zato sem tu malo skeptičen. Canonov objektiv, ki je pri EOS 350D v kitu pa me v bistvu ne zanima (slaba svetlobna jakost in premajhen razpon).

Hvala, hvala in še enkrat hvala.
 0   

milosh @milosh 29. Mar 2006, 12:46

kit objektiv pri nikonu ni suprca, je pa seveda dosti boljsi od kit objektiva pri canonu. mors vedt da so kit objektivi ponavad za tiste ki prvic pridejo iz kompakta na DSLR in jim ni jasno a bojo rabl siroki kot ali tele, niti jim ni jasna svetlobna moc,... zato dajo pocenske objektive zraven z osnovnim razponom -nekaj sirokega, ter nekaj normalnega.
kit objektiv (tako pri nikonu kot pri canonu) ni namenjem takim kot si ti, ki ze vedo kaj potrebujejo in gledajo na kvaliteto.
glede objektivov ki tebe zanimajo ti ne morm svetovat, lahko pa ti povem kaj mam jst: sigma 15-30 (da pokrijem siroki kot), canon 50 1,8 (nekaj cist normalnega a svetlobno mocan), sigma 70-300 apo macro (da pokrije tele). predvsem uporabljam 15-30 ker vecinoma delam s sirokim kotom, 50-ka pride v postev najvec pri koncertih in pa deloma pri portretih, 70-300 pa vecino casa pociva (zato tut nism zaenkrat ulozu dnarja v canon 70-200 4L recimo). kit mi pa trenutno lezi v omari, ker ga je zamenjala sigma 15-30, ki takrat ko sm 300d kupoval (dobri 2leti nazaj nism vedu se a bom to potreboval + financno ni slo skoz)
vsak se prilagodi potrebam. nevem pa zakaj nebi mogu uporablat 17mm. glede na to da je to fiksn objektiv in je se zmer dokaj sirok je suprca, ce je pa svetlobno mocn je pa se tok bols. sam bi ga vrjen kr uporablu ce bi ga mel. 28-105 pa tut ni cist za stran, za kaksne koncerte skupaj s fleshem bi bil supr...
 0   

Peter Bernik @Noob 29. Mar 2006, 16:37

No jaz ne bi menjal sistema, sploh ker imaš en odličen objektiv (80-200). Je pa tu še en razlog;skupinski nakup, ki ga spet organiziramo. Torej Canon (in Sigma) te pride bistveno ceneje. Sam bi pa raje vzel namesto tiste Sigme, Canona 17-40 f4 (ta je sicer bistveno dražji od Sigme, po drugi strani je pa zdaj dobra možnost, da dobiš odličen objektiv bistveno ceneje kot bi ga sicer). Območje 40-80 mm bi imel pa še vedno pokrito z 28-105.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Matic @mr10 29. Mar 2006, 19:19

Ja kako pa je s tem skupinskim nakupom? Predvidevam, da se ob večji količini dobi večji škonto, zato je fajn da nas je čim več, ampak me zanima bolj natančno. Kje kdaj kako kdo kaj, a je vseeno kaj vzameš, ali je to samo na določene artikle?
 0   

Jero @Jero 29. Mar 2006, 19:42

Raje ostani pri Canonu in kupi Sigmo 17-70. Sigma ni slabša od nikonovega kita 18-70. Mogoče celo boljša. Menjava sistema zaradi nikkorja 18-70 bi bila nespametna....
 0   

iztok @izo 29. Mar 2006, 19:47

po mojem z kombinacijo 35od in sigme 17-70 ne moreš falit, zelo fajn za eno splošno fotkanje, tele objektiv pa imaš že od prej. vseeno pa dvomim, da gre za 80-200/ 2.8 objektiv, noob, obstajala je tudi cenejša verzija.
jasno, tudi nikona je čist ok fotič, sploh če je zraven še kakšen dober objektiv in nikkorji so več ali manj vsi ok.
 0   

Peter Bernik @Noob 29. Mar 2006, 21:59

mr10: vse podrobnosti izveš prek zs. Torej le vprašaj kar te zanima...
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati